Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@MS PK otkud tebi Dunlop?  Jel ti to neko poklonio sa šarom od 0.73 mm?  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bre, samo si pogresio redosled brojeva. 7.30mm

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj, otkud mu :P .

Sport BluResponse sam vozio na 2.2 Bar, a nije toliko mekanija koliko je vizuelno bokasta. Svakako, prilicno udobna guma.

Kada se uzme u obzir cena, u ono vreme je bila best buy u premium klasi guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su mi ove Bridgestone letnje pri kraju, razmisljam sta mi je ciniti.

Da li da uzimam neke kvalitetnije all-weather? Posto zimi i ne vozim toliko, ono, kad moram, a tih dana kad je sneg, maksimalno izbegavam.

Nikakve planine, i te zajebancije.

 

Ili da idem na onu ustaljenu varijantu, da kupim 4 celicne felne, i 4 zimske, a onda na prolece da kupim jos 4 letnje, pa njih na alu?

 

Pitanje bi bilo, da li all weather rade posao toliko mnogo gore od zimskih?

Ako mogu da izbegnem kupvinu i menjanje tockova za tih nekoliko zimskih dana, rado bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listaj unazad, ima podobro napisano iskustvo sa Michelin all season gumam. Mozda bude od pomoći

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam u toj situaciji ne bih razmisljao uopste za Miselin Kroskl. ( iz razloga sto je hvale) inace nikad nisam bio za all season gumu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

All season ili all weather?

All season su poceli da zovu 3 season, bas zbog zabune, jer njih ne mozes da vozis zimi. (Sto bi bilo logicno po imenu)

 

All weather, to su univerzalne, znaci i leti i zimi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xWHGa2KboTw

 

Sad cu da pogledam te Michelin.

 

EDIT

 

Jbga, na papiru ovo izgleda odlicno. Cak i bolje ove starije "ne plus". :)

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na univerzalne, i zimske i letnje :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje mi u zivotu nije padalo na pamet da vozim "all season" gume. Do pre 2 godine, jer sve sto sam saznao za (tada) Michelinov novitet me je prosto nateralo da probam. Ono sto stalno naglasavam - Michelin CrossClimate nije klasicna "all season guma", sto se moze videti i po njenoj sari, ali i po tome sto je glavna tehnologija primenjena u sloju ispod gazeceg. U pitanju je letnja guma koja, prva na svetu, ima 3MPSF sertifikat (iliti po narodski pahulju) za voznju zimi.

@Smireni

Kolega, samo u pretragu foruma upisi "CrossClimate". Imas nekoliko postova sa mojim detaljnim utiscima o gumi, kako na ovoj temi, tako i na predstavljanju Stila.

Da ne ispadnem neljubazan, vec da ne dosadujujem ostalim forumasima sa ponavljanjem istog sadrzaja, a veruj mi i da me je bar par desetina zainteresovanih pitalo za iskustva i utiske.

Vozim je u slicnim uslovima kao ti vec 2 zime i evo drugo leto, za mene je guma pun pogodak. Zimi sam prolazio svuda kao i sa zimskom (a isao sam i preko Tare, ove zime na Bijelasnicu,...), na mokrom se fantasticno ponasa, proslog leta sam je namerno malo forsirao na uzarenom asfaltu po krivinama dalmatinskog zaledja i nisam imao ni jednu primedbu. Mekana, udobna, a u svemu je poredim sa Continental, Michelin, Dunlop, Pirelli koje sam prethodno "terao"... Da ne pricam sto nema smaranja sa zamenom, skladistenjem i gledanjem u nebo, kod nas i pocetkom marta moze da opici skapsa, a i krajem aprila da padne sneg, takodje imas drzava u okruzenju gde je svo vreme obavezna zimska oprema. Sve u svemu, meni licno, veliko olaksanje i sigurnost u svim uslovima, od mene svakako ima preporuku. Znam da je izasla i "CrossClimate+", ali iskreno nisam pratio kako se pokazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaju oni napraviti dobre univerzalne gume, pa i moja prethodna Michelin guma sto sam imao, iako je bila kao samo letnja, sara je imala puno karateristika pogodne za zimsku voznju i sastav je bio takav da je dobra na niskim temepraturama i dok je zakon dozvoljavao ja sam ih vozao bez ikakvih problema i po snegu, zapadao sam jedino kada naguram sneg ispod motora do te mere da se tockovi odvoje od kolovoza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, tu smo ako zatreba jos neki info.

58 minutes ago, YUgisa said:

Znaju oni napraviti dobre univerzalne gume, pa i moja prethodna Michelin guma sto sam imao, iako je bila kao samo letnja, sara je imala puno karateristika pogodne za zimsku voznju i sastav je bio takav da je dobra na niskim temepraturama i dok je zakon dozvoljavao ja sam ih vozao bez ikakvih problema i po snegu

Slazem se, umeli su da ubodu sa sarom i smesom jos odavno. Sad si me podsetio, stariji ce se mozda setiti, imali smo je 80-ih na porodicnom autu, Michelin MXV, odlicna na mokrom (uz karakteristicno "zvizdanje" kroz baru), a mogla je lepo da posluzi i po snegu:

mxv.thumb.jpg.da504b9c5461c3ab25a9d883fa160cc7.jpg

Naravno, gledajuci profile, tada nije bilo ovako stroge podele proizvodjaca na letnje i zimske. Sa savremenim letnjim profilima kojima uglavnom dominiraju veliki uzduzni kanali, ne daj Boze da se slucajno zadesis negde na snegu, mozes samo da places :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad sam u prethodnom postu hteo da te tagujem, ali sam znao koja ce se stara kajla javiti ;) .

Ko ne zna, Totti je pre svega iskustveno oduvek bio u toku sa tematikom, pocevsi od ovih malo ranijih modela:

w.thumb.jpg.2aef11bf19e0c8d5dffc962584bcc748.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tori je izmislio to sa slike :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ima neko iskustvo sa Viking Fourtech all season gumaam . 195/50/r15 oko 6000din

fourtech-product-picture-1-data.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da napisem misljenje o gumama koje sam uzeo. Presao sam preko 2000km do sada. U pitanju je Riken 215/45/17

 

Sara je ista kao Tigar UHP, kou nisam mogao naci. U pitanju je ista guma samo je ova Riken za izvoz.

 

Guma nije bucna, tisa je nego sto sam mislio da ce biti. Alfa mi je spustena, na gewindama, kao na sinama da je, gume prate lepo, grip je vrlo dobar, testirao u kruznim tokovima kad nije bilo nikoga, tesko da proklizam. Mislim da bi razliku osetio sa premium gumom.

 

Bila su dva kisna dana, odlicno odvodi vodu.

 

Izbegavam da kocim u poslednjim trenucima, nisam na trkama. Par puta sam zabo kocnicu zbog ovog ispred a ja ubrzavao, lepo me zaustavila. Pirelli P7 je kocila bolje. Bolje koci posle par km, valjda dok se malo ugreje.

 

Sve u svemu, mislim da guma pruza i vise nego sto cena pokazuje. Odlicna je za odmerenog vozaca, i za moje povremene need for speed izlete ... P7 je bila bolja po suvom, Riken malo bolji po mokrom rekao bih, a buka je tu negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju, bolje uzeti takvu, a novu gumu, nego stavljati neke polovne ''premium''. 

Moje lično iskustvo je da kada su dani topli, a asfalt vreo, ne mogu primetiti subjektivno razliku između neke premium gume i niskobudžetne. 

Najveće razlike sam uvek osećao kada su dani hladniji i kada je mokro. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probušila mi se guma i nije je moguće popraviti. Nisam uspeo da nađem identičnu, ima isti model (ContiEcoContact5), ali sa različitim indeksom brzine i nosivosti. Da li predlažete da uzmem takvu gumu ili da uzmem možda 2 nove jeftinije? Prešao sam sa postojećim setom cca 20 hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...