Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Evo da spodelim iskustvo sa Hankook ventus prime3. U odnos na prethodne Fulde ecoControl HP guma je bar za jedna klasa bolja. Pokusao da isprovociram proklizavanje tockova na suvo i mokro alli guma prosto lepi. Malo mi deluje da je bucnija ali i dosta meka pri voznji.
Pricam za dimenzije 195 65 R15H.

 

zza10075.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ta dilema koje gume staviti nove a da bude dobar odnos cena kvalitet, normalno svako bi stavio dobre gume skupe e sad zavisi od budzeta i od toga da li živite u velikom gradu ili u nekom manjem mestu (kradja guma). Zanima me Vaše mišljenje koje letnje gume tj brend preporučujete za puntića... koji se po vama pokazao isplativim i udobnim za vožnju!

Mene zanima da je tiha i da drzi po kiši pri normalnim brzinama naravno svaka nova guma bi trebalo da ispunjava ove standarde.

 

Najbolja guma nova guma;)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti jeftinija varijanta u Tempu.....

 

zza10072.jpgzza10073.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih imam, sasvim solidna guma za te pare, odlicno drzi i po vlaznom putu, po meni dobra kupovina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin Pilot Sport 4...njih baš merkam!

Imam na Bravu Pilot sport 3 i prezadovoljan sam!

 

P.S. Michelin platio reklamu...Alvirku, ne meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle izbor izmedju Tigar Syneris, Starfire ili ove Kama? Sve se vrti oko 4000din nove. Trebaju mi za Musu u dimenziji 205/55 r16.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danko77 kod mene su sad vec druga sezona Hankook K425 kinergy Eco i extra su. Ne znam sa kojim budzetom raspolazes posto je cena za sve 4 oko 20.000 dinara.

Ja sam gumama prezadovoljan, na kisi i suvom odlicne, tihe udobne, verovatno cu i za drugog Punta sledeće leto iste takve uzeti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da GY F1 As3 zanesem u kruznom toku. Kad idem pravo levom trakom, pa na promenu pravca prilikom iskljucenja zadnji kraj kontrolisano bezi. Gume bocno bas dobro drze inace, ali ipak moraju da se zagreju malo. Na ubrzanju proklizavaju, tu se bas moraju zagrejati da lepe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucio sam Starfire dva komada, dobra im je cena i besplatna dostava pa cemo videti. Nisam zahtevan vozac, za neko normalno koriscenje trebalo bi da posluze, ipak su nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Easy Rider said:

tigar uhp ... Bice da su bolje od Synerisa

Mislim da uhp ide od 17 pa na gore, ili sam lose procitao negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Easy Rider said:

tigar uhp ... Bice da su bolje od Synerisa

Da li si kupio gume i kakve su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao za sada sa Contijem oko 3000, dosta tiha guma (cak i pri 160) drzi sasvim ok i na suvom i po kisi, fino se bori sa aquaplaningom. Sledeci test Navak 29-og

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Shomy87 said:

Porucio sam Starfire dva komada, dobra im je cena i besplatna dostava pa cemo videti. Nisam zahtevan vozac, za neko normalno koriscenje trebalo bi da posluze, ipak su nove.

 

Ja sam čuo da su se jako dobro pokazale (pa čak i na nekim jačim automobilima tipa BMW). S obzirom na to koliko koštaju. 

 

Ajd kad se malo provozaš, napiši poneki utisak, zaista me interesuje kakve su. ;)

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, dellas said:

Mislim da uhp ide od 17 pa na gore, ili sam lose procitao negde...

jeste, 17"-19"

8 hours ago, rocket said:

Da li si kupio gume i kakve su?

 

43 minutes ago, Martin said:

 

Ja sam čuo da su se jako dobro pokazale (pa čak i na nekim jačim automobilima tipa BMW). S obzirom na to koliko koštaju. 

 

Ajd kad se malo provozaš, napiši poneki utisak, zaista me interesuje kakve su. ;)

 

Meracio sam ih, odem u petak popodne: Ima. U subotu ujutru, odem da porucim, kupljene, svih 12. Nema vise i ne znaju kad ce biti ... Popizdeh ... Ima Riken, ista je sara, sve isto sem indexa nosivosti ... Pa se sad razmisljam sta da radim. Na dva foruma sam procitao da su vrlo dobre na Alfi 159 i na BMWu.

 

Gledam Starfire 225/45/17, ispipao ih u radnji, bokovi mi delovali mekanije ... Jbmliga ... Stetnem komsiju ispred zgrade, vozi Pasata karavan 5.5 ili 6 (ne razlikujem ih), kaze : Sta?! Uzmi slobodno za Alfu, cena smesna a dobra je guma. ( inace nije penzioner u voznji ali nije ni rejser)

 

aj sad budi pametan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Shomy87 said:

Ako danas stignu, montiram pa javljam.

 

moze, super :)

 

1 hour ago, dellas said:

@Easy Rider: Uzmi Riken, isto je to sve...riken, tigar, taurus...ista guma za razlicita trzista.

 

pa i ja mislim isto, sem sto riken/tigar uhp ima samo u 215, a nesto me vuce da stavim 225

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, bebaneSine said:

Aha, istu saru ima kao syneris. Riken maystorm 2 

da, to su te. Gledam te i Starfire RSC2

 

kakve su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...