Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa ovakvim pneumaticima? Da li bolje idu po snegu od standardnih zimskih? Pretpostavljam da su za blato super. 

Mogu misliti kakva je vožnja po asfaltu u tom jugu. 

 

IMG_20170214_102450.jpg

IMG_20170214_102516.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima neko iskustva sa Michelin Pilot Sport CUP modelom?
Ili po misljenju neki drugi model sa meksom smesom, da moze da izgura eto dve sezone ali da drzi muski?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Guma je ubica, ali šta će ti takva guma uopšte?

Za leto preporuka za GY Eagle F1 Assymetric 3. Dobro drži, ali je tiha, udobna, štedljiva. Bićeš prezadovoljan. Ja čekam da prođe zimska sezona da isprobam P Zero sa kojima je stigao auto.

Do tog trenutka samo reči hvale za Ultragrip Performance Gen-1. Kakva guma... Da ne poveruješ da je zimska kako skreće auto.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najvise zbog krivina i dobrog drzanja u istim mada mi je sumnjiva sara za po kisi...
Da razmisljao sam i o GY, videcu jos malo kakva su iskustva posto bih hteo meksu gumu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, nidza said:

Ja čekam da prođe zimska sezona da isprobam P Zero sa kojima je stigao auto.

 

 

 

Pošto je novi auto, ne znam koja je od P Zero guma. Baš me zanima da li će biti bučne kao P Zero Nero i trošiti se brzo. Doduše, mnogi su žalili da i ne drži, mada nisam nešto to primetio pogotovo kad se ugreju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo P-Zero 19ica. Nikakvu drugu oznaku nema. Uredno su spakovane na letnjim felnama, nisu 1km prešle. Izgledaju baš moćno.

Na ADAC testu iz 2016 je 3ća bez nekih mana. Nije to loš rezultat. I kod njih na testu samo P-Zero stoji. Doduše testirali su 17, ne 19. Kad je tolika razlika u dimenzijama test ništa ne mora da znači. Meni je bitno da drže i da se ne čuju. Šta je tu je, gume su veoma skupa priča, ima da ih vozim sad iako ih nisam birao. Zimske jesam i nema greške.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazim opet da uzmem Vredestein ultrac sessanta ali ih nigde nema. Sta god pricali guma je predobra u svim uslovima, nikad nije mrdnula ali izgleda vise ne uvoze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ta buka prilicno zanemarljiva pogotovu na vecim brzinama na auto putu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao RainExpert 2, dot 0811  dosle sa autom, ok su, dobro drze, ne proklizavaju, na mokrom su perfektne, nisu bucne nesto mnogo. E sad, mekane su i brze se trose od, recimo, Michelin Energy saver, koje sam imao na prethodnom GP, a koje su izgledale duplo bolje posle cetiri ipo godine kod mene! Sad koliko se Rain Sport razlikuje od Rain Experta ne znam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako ih nađete baš povoljno, ali ekstremna kišna letnja guma za naše podneblje je popriličan promašaj od kupovine. Treba gledati da dobro drži, koči, da je tiha i dobra po kiši. Ne nužno da joj je vožnja po mokrom putu glavna vrlina.
 

Troši se brzo jer joj ne odgovara abrazivan asfalt i toliko suvih sunčanih dana. Meka kišna guma sigurno utiče loše na upravljivost i direktnost volana, kome je taj parametar od značaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prenesem ja svoja iskustva sa winterom.Vozio sam 3 zime sa njom.Da napomenem da imam letnji set.Dakle wintera je dobra dok je nova,ove zime sam neje*ao sa njom.Dosta slucajeva sam morao da idem na rikverc da bih izasao dok covek sa sava s3 prodje pored mene lagano bez ikakvih problema,a meni na vrhu kvacila auto slajfa bez gasa.Jedno veoma pozitivno i iznenadjujuce iskustvo su maloya gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skorpion I ja jurim njih ali u dimenziji 205/55/16, ali trenutno ih nema, nisam pametan da li da cekam da ih nabave ili uzmem Lassa Impetum Revo 2+ o'ma! Lik koji radi na Vilinim Vodama rece da ih nazovem za 10ak dana, da bi trebalo da stignu!!

Tako da ako @gile smederevo zna nesto vise kad ce ih ili da li ce uskoro biti, puuuno bi mi znacilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena se razlikuje u oko 200 dinara... Hankook svi hvale, a Lassa ima slicne ocene kod brace Engleza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...