Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

+1, jedino sa cim sam ja bio zadovoljan je ponasanje po cistom snegu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde pojedini ocekiju da zimske drze zimi kao letnje leti.ono teras pun gas a ga ne prokliza ;), Ja sam imao winteru i sad za par stotina din kupim  lassu i bude mnogo bolja.Tako da winteru i ne gledam vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se cesto dolazi i do problema da neko poredi recimo 2 god staru Winteru i neku drugu novu. Kao wow. Komtam da bi meni sada svaka nova zimska delovala bolje od BFG 4 god stare. Naravno da niko nece kupiti par ovih i par onih pa testirati na istoj deonici, isti dan, pri istim uslovima.
Nova guma je nova, zaista pruza poseban osecaj, ali i to se izlize, a mi se adaptiramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2016 at 9:49 AM, Bingodalton said:
Ovde se cesto dolazi i do problema da neko poredi recimo 2 god staru Winteru i neku drugu novu. Kao wow. Komtam da bi meni sada svaka nova zimska delovala bolje od BFG 4 god stare. Naravno da niko nece kupiti par ovih i par onih pa testirati na istoj deonici, isti dan, pri istim uslovima.
Nova guma je nova, zaista pruza poseban osecaj, ali i to se izlize, a mi se adaptiramo.


Slazem se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ledu će prokliznuti svaka, a ovih dana je toga bilo, naročito van glavnih ulica. Inače ja vozim Goodrich, kupio sam ih prošle zime na akciji. Dosta su dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka guma je dobra u zavisnosti od velicine i stila voznje i vasih zahteva.

Na puntu sam vozio wintere, zavrsavale su posao. Sad vozim Goodrich, realno su bolje i malo sam slobodniji.

Na Alfi, gde vozim malo agresivnije ( ne i ludacki), zelim bolju gumu, pa imam Fuldu Krystal Control. Vrlo dobra.

 

uostalom, to je neki cenovni rang koji mogu da ispratim, a da sam zadovoljan performansama.

 

p.s. Nema te gume koja ce zagristi po ledu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno. Trebalo bi da je dizelašima malo lakše zbog težeg motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege,

 

da li neko ima iskustva sa Toledo gumama, tl1000 ?

 

nesto su bruka jeftine, c i b/c su ocena sa 71db, a strana iskustva, citam, svi prezadovoljni. Wtf?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel vam kliza wintera po ovom vremenu...vidim da se kolege zale na punticima ja trenutno teram fulde al su pred kraj pa razmisljam sledece sezone winteruse 4 da turim pa polako prvom ako bude ovoliki sneg...inace danas vozio sluzbenu oktaviu sa 205 michelinom i po meni sta god da imas na tockovima po ovom vremenu nista ne pomaze sem polako i odstojanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic - nairasnii bogotac. Rasnoscu do dogi staila. :lol:

 

@shortee Kako je pao sneg (lapavica, led, sneg, šta god...) sa Winterom nisam imao problema. A planirao sam zamenu guma do pre neki dan.

Međutim, sve u najboljem redu za sad - i po auto-putu, magistrali i gradu. Samo polako i oprezno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pozdrav svima. Trebam da kupim letnje gume u dimenziji 215/15/17. 
Zanima me sta preporucujete od brendova? Izdvojio bih recimo 90-100evra po gumi. :)

 

Hvala u napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bude kolegi od pomoci, evo recimo neceg relativno svezijeg od ADAC (2016) za nesto vecu 225/45/17 dimenziju.

Interesantni rezultati za neke mid ili low cost modele, tipa Save UHP (za koje sam licno cuo dosta pohvala s obzirom na cenu), Hankook 117, Semperit Speed Life 2, Fulda SportControl....

 

adac.jpg

 

Sa premium markama tesko da moze da se promasi, mada to vec prelazi cenu od 100 EUR za 215/45, bar kod nas :) . S obzirom da je "egzoticnija" i manje trazena od gore pomenute 225/45.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me malo Marko dao u opsežniju pretragu :) trenutno nemam pametnija posla.

 

Kod kemoimpexa, Fulda 235/40 R17 CARAT EXELERO 90Y je oko 55 eura, vidim da je u pitanju popust i verovatno starije zalihe, dok je u drugim dimenzijama oko 90 eura.

 

Zar može dimenzija da pravi toliku razliku ili je ovo greška?

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili imaju po jednu gumu :) Tako sam i ja naleteo prosle god kod nekih.

Ja sam GY F1 Asy3 platio bas 100 eur po gumi u 215/45 R17 

Bocno bas dobro drzi, sto i nije cudno kad gledas njene sare.

Ubrzanje je vec nije nesto najbolje kod ove gume, bar dok ih ne zagrejes dobro. Ume da proklizava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je pravo vreme za nove letnje gume...sta mislite o ovoj gumi ?  nesto oko 3200 sam nasao na akciji sad...do sad sam vozio ili Savu ili Fuldu letnju pa ne znam kakve su ove za mog punta...dakle ne divljam vozim po gradu i par puta godisnje odem na jug i na more.. Ovaj Riken nikad cuo dok Fulda je za mene ok guma evo sad furam zimske fulde i zadovoljan sam

RIKEN 165/70 R14 All Star 2 81T B2  3200 Din

FULDA 165/70 R14 EcoControl 81T     4900 Din,

 

Edited by Ivan
Sredjen font

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo sto trenutno gledate od guma je stari lager, bar kada pricamo o Tigru, za ostale vendore nisam siguran.

Evo kako sam dosao do te informacije. Juce sam se raspitivao o novim letnjim, pa mi rekose da dodjem poslednje nedelje Februara jer ce tada Tigar da im posalje zvanicni cenovnik za 2017 i vec ce biti nekih guma na lageru, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa Michelin Pilot Sport CUP modelom?
Ili po misljenju neki drugi model sa meksom smesom, da moze da izgura eto dve sezone ali da drzi muski?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...