Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

7 minutes ago, aleksa_indjija said:

Taj put je bas super za voznju, dobar asfalt, sve uredjeno... bas fino.

 

Naravno ne na winterama.:D

 

Put je fenomenalan, odlično sve označeno, asfalt prva liga,  samo što sam ja prvi put sada isao, noc,  magla,  klizavo, pa i nije bilo baš za uživanje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera je mozda sljakala na dosta starijim, slabijim i laganijim kolima, ali nisu za stila definitivno. Vrlo malo jaci gas i klizaju lepo. Voleo bih da mogu da probam kako bi se kvalitetne zimske gume ponasale sada, cisto da uporedim.

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se nikad nisam ovako klizao kao ove zime, pa sam.pomislio da su se wintere skamenile.... ali i svi ostali imaju taj problem ocigledno, bas caleta pitam kaze i njemu slajfa kao ludo sa bf goodrich koje su se do sada pokazale ekstra, ima puno magle i vlage na minusu i plus jako prljav kolovoz i to je to. Nikada mi se nije desavalo da krenem da obilazim kolonu i da mi i drugu i trecu brzinu konstantno drzi upaljen asr i da osetim da slajfa. Svakako smatram da su moje wintere izgubile malo svojstvo koje su imale, inace cetvrta zima sa njima i do sada su dobro vrsile posao, i da jos nisam prebacio u glavi na zimski mod voznje :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su wintere proklizavale po Ruzveltovoj pri naglom ubrzavanju, danas. Mada, velika je razlika kad se vozi po poledici , mokrom asfaltu koji blago ledi na ovim minusima i kad je sam sneg u pitanju.
Jedne godine sam Mercedes Vito vitlao po snegu od 20cm i više bez problema, išao preko Igmana bez proklizavanja, doduše ASR se par puta uključio. Ali zato na prosušenom putu u krivini sa malo rizle i mokro na par mesta, kao da nisam imao točkove.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, aleksa_indjija said:

 

@igor0511

Pa gde to kupi? Jel to zato sto je 7000 komad?:D

 

Na Astri su se odlicno pokazale. Stavise u nekim rezimima sam bio zadovoljniji sa njima nego sa Barum/Conti gumama sa Stila.

Ali ove godine sta god da uradim primetim kako zadnji kraj blago zanosi. Doduse klizanja su toliko slaba da ih suvozaci ni ne primete i ne aktivira se ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim na Starfaer w200, kupljene u Agrohimu, i meni su ono super (kolko para tolko muzika :)), lagano :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...prilicno losa :)

 

A da je klizavo po ovoj maglustini na -4 -5 klizavo je. Proklizao sam i ja prilikom kocenja pre neko jutro na AP sa novim Hankook gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, igor0511 said:

 

Na Astri su se odlicno pokazale. Stavise u nekim rezimima sam bio zadovoljniji sa njima nego sa Barum/Conti gumama sa Stila.

Ali ove godine sta god da uradim primetim kako zadnji kraj blago zanosi. Doduse klizanja su toliko slaba da ih suvozaci ni ne primete i ne aktivira se ESP.

 

Cena kao nije bila presudna? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mokrom da ali na zamrznutom mi pokaži koj neće proklizati.
Međutim , svaki iole bistriji vozač zna da iskontroliše proklizavanje i zanošenje.
Zato se i zove kontrolisano proklizavanje.




Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ne vozimo one gume sa siljcima, naravno da hoce proklizati, to skoro pa ni nije do nas. Ja samo rekoh sta je problem sa winterom. Ako se ne varam, tek 4/10 je ocena na ADAC testu za mokro kocenje sto se wintere tice. Ko hoce da da vise para ne razmislja o toj stavki. Ima zasto neke gume kostaju duplo, ako ne i vise od duplo, a opet za prosecnog vozaca i tigar sasvim ok odradi zimski deo posla. Ja samo koliko imam iskustva i sa jednim i sa drugim gumama - za istu cenu UVEK bih pre uzeo savu S3

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/23/2016 at 1:08 PM, Milutin-NS said:
Pa dobro, ne vozimo one gume sa siljcima, naravno da hoce proklizati, to skoro pa ni nije do nas. Ja samo rekoh sta je problem sa winterom. Ako se ne varam, tek 4/10 je ocena na ADAC testu za mokro kocenje sto se wintere tice. Ko hoce da da vise para ne razmislja o toj stavki. Ima zasto neke gume kostaju duplo, ako ne i vise od duplo, a opet za prosecnog vozaca i tigar sasvim ok odradi zimski deo posla. Ja samo koliko imam iskustva i sa jednim i sa drugim gumama - za istu cenu UVEK bih pre uzeo savu S3


Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ledu možeš imati gume koje oćeš kad prikočiš dobijas sanke a ABS lupa po nozi sve zvoni.Ja sam imao BFG pa nisam mogao da izadjem na blagoj uzbrdici sa 5 cm snega.Wintera me izvlačila iz mnogo dubljeg snega.Ovo za mokar kolovoz i lošije rezultate sigurno ima istine,ali lepo se kaže vožnju prilagodite uslovima puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, aleksa_indjija said:

 

Cena kao nije bila presudna? :D

 

Nije bila neka velika razlika, oko 3-4 puta vise u mojoj dimenziji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera : kapiram da je dobra po snegu, ali po mokrom blagi uzas

Edited by Easy Rider

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vala nocas po ledu svaka bi proklizala,kako je bilo klizavo po surcinu,dok popnem kocnicu odmah se ABS aktivira,al kod mene Wintera odradjuje posao,bez problema sam se popeo u moju ulicu,mali breg 100 metara duzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ne primecuje razliku izmedju Wintere i bilo koje kvalitetnije gume, njemu ce Wintera zavrsiti posao. Naravno, veliki deo uticaja kod nas ima i cena.

I to je cela prica, imao je davno, za mene neka hvala vise, pisao sam razlike po vise parametara. I ono najbitnije, posto neko pominje voznju pravcem od 80 km/h - najveca razlika izmedju lose, prosecne i vrhunske gume se (pored ostalog, svakodnevnog utiska) najvise pokazuje u granicnim situacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za odabir gume mislim da su glavni parametri snaga automobila i težina automobila.  Nije ista razlika izmedju wintere i neke premium gume na BMWu i na jugicu. Ja sam mišljenja da cu pre dati 2 ili 3000 više za dve kvalitetnije gume koje me nece nervirati 5 godina. 

Na golfu  kecu su mi wintere bile ekstra, na jtd-u već osetno zaostaju i nije mi zao razlike u ceni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno sve zavisi od vrste vozila,kad budem imao lanciu deltu il neki jaci i tezi auto,sigurno becu stavljati wintere,iako su one sasvim ok za po beogradu ko ide na planine i zimske centre ,e to je vec druga stvar,a sad mi wintera vrsi posao zimi,pozadi su mi hankook losije,al mogu jos ovu zimu pa sledecu zimu idu nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...