Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

ne treba medjunarodna

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba međunarodna a zeleni karton verujem da dosta njih uzima pri registraciji. 

@DaliborLazarevic po meni, bolje uzmi Sava Eskimo 3+, nisu toliko skuplje od Wintere, a dobre su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Uskoro treba da kupim neke zimske gume za auto. Dimenzija je 205/60/R16. Dvoumim se izmedju GoodYear Ultra Grip 9 i Dunlop Winter Sport 5. Šta biste mi vi preporučili? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Dimitry said:

Pozdrav svima,

 

Uskoro treba da kupim neke zimske gume za auto. Dimenzija je 205/60/R16. Dvoumim se izmedju GoodYear Ultra Grip 9 i Dunlop Winter Sport 5. Šta biste mi vi preporučili? Pozz

 

Michelin :)

Salim se. Ovde sam vecinom video da hvale UG, verovatno manje njih vozi Dunlop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazari one koje ti se vise svidjaju :P .

Salu na stranu, obe su premium, obe kupe dobre rezultate na testovima, sto kaze Mare ni sa jednom nema greske.

Pisao sam i na svojoj temi, ali evo i ovde na opstoj o pneumaticima da ostavim jedan review o Michelin CrossClimate nakon godinu dana i izvozana sva 4 godisnja doba:

On 4.10.2016. at 5:02 PM, Ivan said:

Za one koje interesuje, evo jos jedan tip za Michelin CrossClimate. Vracao se u nedelju uvece iz inostranstva, smer Batrovci-BG. Nas cuveni autoput, noc i zetok pljusak usput. Gomila vode na putu, kolotrazi u barama bez kraja, vec me hvatala nervoza samo da vise stignem kuci. Ako vozis sporije, moras u desnu traku punu vode, automatski si u koloni gde se samo dize voda od vozila ispred... Nije pohvalno, ali zabih se u levu traku, tempomat u desnoj nozi na XXX km/h i gazi.

CrossClimate se i u ovim uslovima sa gomilom vode na putu sjajno pokazala. Odlicno drzi, odlicno izbacuje vodu ispod sebe, ja prezadovoljan. Neverovatno mi je, ali ni pri promeni trake na tolikoj brzini nisam osetio bilo kakav problem ili akvaplaning (oseti se, naravno, blago usporavanje), a namerno sam i to pazljivo isprobavao. Delom mi je i bilo za ocekivati, jer je na testovima na mokrom pokupila bolje rezultate i od letnjeg i od zimskog Michelina. Jedino ima izuzetno cudan zvuk, nalik pistanju, kada se uleti u vecu kolicinu vode.

Kotrljam je evo sad ce godinu dana, u dimenziji 205/55/16. Na snegu je prosle zime bila korektna, prolazila svuda gde i zimska, odlicna na mokrom, letos nisam imao ni jednu zamerku ni na zahtevnijim rutama magistralom (visoka temepratura, krivine, ostrija voznja). Nema ni traga nekom habanju kao sto sam video par komentara za dimenziju 17'' (pitanje je i pritiska na kom su drzane, posto su solidno udobne, drzim ih na 0.1-0.2 Bar vise nego sto je propisano za Stilo). I evo, zavrsavamo godinu dana "druzenja" sa ovim zestokim testom na mokrom - iz mog iskustva, preporuka za CrossClimate i dalje stoji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bjeljini Nokian zimske gume ne znam model burazer mi javio 205/55/16 kosta 80 € i povracaj pdv 17 % valjda na granici tako da dodje ok 66,5 € komad a Goodyear 100 €  - 17 % pdv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne isplati da idem do bosne po corbu i gume pa cu da vidim da u bg kupim neke 2 da stavim napred a voleo bi da nadjem fulde montero nove a jeftine 😀 dimenzije 165 70 r14 ...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju mi 4 zimske sada. Ali razmisljam se i micheline crossclimate jer nemam gde da drzim 4 gume a vidim da su se ove odlicno pokazale. Ovde su preskupe oko 10500 din po komadu. 

Vidim ljudi kupuju u Bosni. Otisao bih do Bijeljine pa ako moze neko da mi kaze kakve su cene otprililke sada, trazio sam po netu al nikako da nadjem nesto ssigurno. 

Prva mi je micheline crossclimate ako ima, goodyear ultra grip, continetal cisto da vidim koliko bi izaslo kada bih kupovao visu klasu gume.

Ovde mi jedino cenovno odgovara Sava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat na Stilu vozi letnje 215/50R17. Prešao je 15.000 i prezadovoljan je. Na početku sezone je platio 5.700 din/kom u Agrohimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam letnje koristio starfire,a zimske lassa.nisam imao problema sa letnjim starfire ni po kisi ni po vrelom asfaltu.naravno nisam reli vozac ali po gradu kad dozvole uslovi idem i do 100.za te pare su dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao Tigar komerc u Bijeljini,Miselin kros klimet guma u dimenziji 196/65/15 kosta 125 km - 17% pdv .Cisto zimsaka Miselin 105km-pdv.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredjenja radi, trenutno su u Kemoimpexu 195/65/15 8.280 din (67 EUR), a 205/55/16 10.430 din (84 EUR).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 4 zimske Miselin 205/55/16 2012. godiste, presao bih na 15", ako bih ih prodavao koliko bi mogao da trazim. Inace ako bi nastavio sa njima, vozio bih sa njima minimum tri sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre nekoliko meseci sam ponosni vlasnik miniautobusa 500L! :D

Za sada sam prezadovoljan. Imam pitanje u vezi zimskih guma koje pojedini ovlasceni serviseri imaju na akcijskoj ponudi, u pitanju su Tigar Wintera 205/55 R16, cena je 22 000 din za komplet sa montazom, balansiranjem i hotelom za letnje gume.

Kako su se pokazale ove gume u nasim uslovima, ev. alternativno resenje? Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...