Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, benedikt said:

Koj je model po vama favorit, odnos cena/kvalitet ?

Pisao sam vec par strana pre, prezadovoljan Hankook k425 ako ih budes nasao u tvojoj dimenziji jer zacas odu. Ukoliko ne od ovih sto je Dante napisao onda Fulda definitivno i stavi siru dimenziju slobodno, 185/60 je taman za 14".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzete danas 4 nove letnje Fulde 195/65/R15 23200 din.Mekana,lepo drzi za ovo malo sto sam vozio,bice detaljniji opis kad predjem vecu kilometrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad biste znali koliko njih sad vozi sa zimskim gumama na +35C

 

uveo bi veću kontrolu guma sada nego zimi kad proveravaju da li imaš zimske

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Tigar Siguru uzete nove 185/60 14. Prezadovoljan sam sa istim..prianjaju dobro na putu. Jedino sto su bas bucne...ali sta da se radi. 

Te sto voze zimske na 35+ ne vredi ni komentarisati. Ako nemas za gume onda nemoj ni da vozis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima onih koji su u mogućnosti da nažalost izdvoje samo za set zimskih pneumatika, a ima i onih koji na auto od 5000 i više hiljada evra namerno voze samo sa zimskim (u fazonu koji će im to krc itd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada nije bilo nikakve kontrole i zakona, Srbin je letnje gume vozio i leti i zimi.

Sad kad je zakonski jedino obavezna zimska guma zimi, naravno furaju se zimske gume preko cele godine.

Sto je jos gore, koliko ja vidim, sve masovnija pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce da ustede..a ne razmisljaju da sa time ugrozavaju kako svoje tako i tudje zivote. Arce do besvesti...na zalost imam primere oko mene.

Da covek na Golfu 5 fura zimske Fulda zadnjih 6 godina,na istim ispada zica koliko su lose...

Ja zaista ne znam kako prolaze tehnicki?? Ili sam ja jedna od retkih budala koja je to radila i radice to kako treba.

A to je sad vec druga(duga tema).

I kad bi uveli kako za zimu obavezno tako i za leto predvidjene pneumatike i to rigorozno kaznjavali drasticno bi se smanjio broj vozila na ulicama...sto je donekle i logicno...jer prijatelju ako nemas za gume...prodaj auto ili parkiraj. One su pored kocnica najvaznije na kolima...bar ja tako mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je nova guma..nova guma,iako vidim da je nesto i ne hvale. S druge strane ne idem na reli..kada budem i ako budem kupovao bolji,veci,jaci auto naravno icice Dunlop,Michelin,GY...ali xa sada je ovako kako jeste :blink:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finansije ne dozvoljavaju bolje...ali u svakom slucaju ce biti bolja od bilo koje stare 6 i vise godina bar 10.000km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i tom sa zimskim finansije ne dozvoljavaju za bolje? :D A mozda je neka dobra zimska i bolja od neke slj letnje? :D Ajd sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato komplet zimskih,komplet letnjih i to je to. Zimske su mi inace Toyo takodje nove...ne znam kako su se inace pokazale ali su mene izvukle lepo par puta zimus na onim smetovima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Sigure na mrtvom vagenu 1.6D i bio sam presrecan kada sam ih skinuo. Nije tu bilo pitanje bezbednosti jer su one na tom auto odlicno vrsile svoju funkciju, ali osecaj je bio katastrofalan!!! Volan bez serva tako da sam odlicno osecao put, a sa njima kao da sam vozio na sirovoj gumi, muljavo, ljuljavo, nemam pojma kako da opisem taj (ne)osecaj! I jednu gumu nikako nisam mogao posteno da izbalansiram, dok su zimske Save na istim felnama balansirane bez problema.

 

Tada sam skontao da razlika u ceni od makimalno 2000 din nije apsolutno nista za mnogo kvalitetniju gumu koju cu voziti nekoliko godina, i kupio sam Dunlop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam 4 nove Sigure na predhodnom autu i nenormalno brzo su se potrosile iako je sve skoro bilo novo na trapu i centrian je 2x za kratak period, guma je kao palacinka na letnjim temperaturama previse je mekana i ima nesto uzi i visi profil od ostalih guma iste dimenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred su vec drugu sezonu GY F1 Asymmetric 2 u 17 dimenziji. Guma jebeno kida. Tiha, megana, auto zalepljen za asfalt. Cena je bila oko 110e komad. 

I sledeci put kada budem uzimao idem na michelin/goodyear. Ipak me to drzi na putu i jedini mi je kontakt sa podlogom jelte. :)

Na gumama nikako ne treba stedeti... Od onih protektiranih mi se povraca bukvalno. To je ko ruski rulet...

I da, slazem se da je nova guma ipak bolja od (skoro) bilo koje polovne. Gume moraju biti sveze i dotovi su mnogo vazni u celoj prici.

Edited by vach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek treba imati u vidu da je povrsina naleganja gume velicine sake. Pa kako ko voli :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...