Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ma, pajseri koji se zakucavaju u ljude ispred ne drze rastojanje i tacka. Ako guma treba da te cupa iz sranja....e, da ga hebem onda! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za Wintere ali nekad baš taj metar ili dva znače kočenje bez štete. Ne mora da bude odstojanje već ljudi jednostavno voze ne gledajući oko sebe. 

Zadnjih par dana sam imao baš nezgodna kočenje zbog budala koje iznenada menjaju trake i ne gledajući u retrovizore (migavce ni u najavi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ja bas zbog tih koji voze kao da su putnici u panorama busu, pustam ispred sebe duzinu za 2 auta. Ako se prebacimo na ''sta nas nervira u saobracaku'' ima da istupim tastaturu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam sada u dilemi koji pneumatik da uzmem,lomim se izmedju save uhp i lasse impetus revo...

Impetus mnogi hvale. Ja nemam iskustva sa letnjom Lassom ali zimska me je odusevila. Sigurno je best buy u vecim dimenzijama. Tako da po meni Lassa jeste razuman i dobar izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju premium i losijih guma se pokazuje upravo u granicnim situacijama. Mada Winteri i ne treba neka rizicna situacija da pokaze sve svoje cari, provereno iz iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta kazete za ove gume u AP sportu sad ima popust preko interneta 40%

Nankang 205/55/R16  3818 dinara komad

nankang.thumb.jpg.be4551046ade3de7e06fc0

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=46367

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno
Naručili ste više nego što je u ponudi. Količina koju možete naručiti Nankang 205/55R16 91V NS-2 - Letnji pneumatik S 99G0093 je dodata u Vašu korpu.=

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je guma tigar tg635 u agrohimu u dimenziji 205 60 r15 je oko 4200,sto je sjajna cena za novu gumu,posto su mi pozadi malo losije,pa bi te stavio pozadi,napred su mi skoro nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50 za 15" ti je taman, ne znam sto si stavljao /60 ... 

A za ovo je u pravu totti, davno sam imao TG 620 na Zastavi i ta TG 635 je bila model posle nje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa usavrsavaju model 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad sam uzeo auto te letnje su bile na njemu,fabricke te i idu,e sad ta 205 je malo sira ,eto malo da dobijem na stabilnosti,bas cu sutra da zovem agrohim,pa da vidim,nije mi hica,al ajd,a u toku godine sigurno menjam zadnje gume,a polovne necu nikako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se učinilo da si napisao 16".

A 195/60-15 je bila česta dimenzija kod mnogih automobila C segmenta - Focus Mk1, Astra G, Corolla, Nissan Almera... Nije neka nestandardna dimenzija koju je teško naći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj da je Idea/ Musa na osnovi Punta / Zunta i da je na njegovim trapovima a startu je teža oko 200 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Idei/Musi se krece od 185 - 205 i 50 - 70 debljine ili ti 

  • Minimalna: 185/65R14 86T
  • Maximalna: 205/50R16

Najbolja varijanta ti je  195/60R15, sve preko 60 ti ostavlja jako malo mesta napred izmedju federa amorta i gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je kolega srdjos,najbolja varijanta je ovu koju imam,a videcu da uzmem tu istu samo 205,ako vec te 635 nema,da su matore gledacu ove Tigar Prima,odlicna guma,ona je oko 5200,sto je sasvim korektna cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...