Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Cena 17-ica tigrovih je 5800 dinara!

Sta je tu za padanje na dupe?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se kupuje guma a ne Tigar :) , to onda kosta prilicno vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa pneumaticima Hankook Kinergy Eco K425 ? Odustao sam od prelaska na 15-ice pa gledam 14-ice letnje i po komentarima i testovima letnjih pneumatika iz 2015. za dimenziju 185/60 Hankook se pokazao kao odlican izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ivan

 

E! Svaka čast!!!!!!! Baš sam se lepo ismijao!
Iz sveg srca junačkog podržavam konstataciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim svi izginusmo sa tigrovim gumama!

Sve bre neki pomodari,mene cude ovakvi stavovi!

Ja samo vozio na MNOOOGOOOO kola tigrice (sigure konkretno ili hitris) i NIKADA NIKADA ni jedan jedini problem nisam imao!!!

Vidim i ove strane testove sve su bas bas lose!

Ali kapiram ja da mora da se i malo pljuje na sve sto nije na vasim kolima,jbga red je.

Pitam se da ih imate na autu sta bi ste rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim letnji set tigar 215 45 17 - kom. bio u maju prosle godine 6100din. - 3 god. pisane garancije (isto je bio i 225 45 17 ali je nije bilo ni u jednoj prodavnici beogume - sve islo za izvoz u francusku i nemacku i to se vozi tamo normalno) -- guma je ekstra za te pare. celo leto sam je vozio do decembra (sad je set na terasi i ceka nabacivanje opet na kola) , nema gde nisam bio - na moru , planini - preko i nikakvih problema nisam imao sa njom , sara je i sada preko 8mm. kazu mekana je - pa probajte ove nove pa pricajte. ko ima neka kupuje miselin za 14.000 din. komad i to je to - nema ljutnje - sorry za off ..........  :unworthy:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali kapiram ja da mora da se i malo pljuje na sve sto nije na vasim kolima,jbga red je.

Pitam se da ih imate na autu sta bi ste rekli?

 

Trudim se da sve sto napisem na forumu bude iz licnog iskustva. I to je opet licni stav, valjda je svakome ovde dozvoljeno da se izjasni, ne znam zasto se to dozivljava tako licno?

Sto je najgore, upravo su i bile na mojim kolima, kupio ih neiskusno pre par godina, zajebao se i nikad vise.

Ako je pomodarstvo uopste porediti krstene gume koje je uzivancija voziti, sa necim sto se "usavrsava" maltene decenijama i od cega cvikas, nazovimo onda to tako. Da sam u toj kategoriji, sigurno da ne bih vozio Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim vinteru,stare 4 meseca.I molim boga da ne pada kisa...I vise nece ni na jedam moj auto.jos mesec dana pa da se vratim na letnje Dunlop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim svi izginusmo sa tigrovim gumama!

Sve bre neki pomodari,mene cude ovakvi stavovi!

Ja samo vozio na MNOOOGOOOO kola tigrice (sigure konkretno ili hitris) i NIKADA NIKADA ni jedan jedini problem nisam imao!!!

Vidim i ove strane testove sve su bas bas lose!

Ali kapiram ja da mora da se i malo pljuje na sve sto nije na vasim kolima,jbga red je.

Pitam se da ih imate na autu sta bi ste rekli?

 

Eto ja imam sad Tigar Primu, uzeo sam samo zato sto me iznenadila kod druga nakon probe od oko 100km, pa sam je uzeo nakon Michelin, Continental i Hankook guma koje sam koristio kod sebe, inace je ne bih uzeo u razmatranje. Cale ima Siguru i Winteru, Sigura ajde, ok guma da se kotrlja auto a Wintera je takva da bih radije isao peske zimi... Sto ne radim jer imam bajs :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali kapiram ja da mora da se i malo pljuje na sve sto nije na vasim kolima,jbga red je.

Pitam se da ih imate na autu sta bi ste rekli?

 

Trudim se da sve sto napisem na forumu bude iz licnog iskustva. I to je opet licni stav, valjda je svakome ovde dozvoljeno da se izjasni, ne znam zasto se to dozivljava tako licno?

Sto je najgore, upravo su i bile na mojim kolima, kupio ih neiskusno pre par godina, zajebao se i nikad vise.

Ako je pomodarstvo uopste porediti krstene gume koje je uzivancija voziti, sa necim sto se "usavrsava" maltene decenijama i od cega cvikas, nazovimo onda to tako. Da sam u toj kategoriji, sigurno da ne bih vozio Fiat.

 

Ivane,prvo ti si sam rekao AKO SE KUPUJE GUMA...jel tako?

Jel tigar guma ili ne?

Testovi za tigar su vise nego dobri,mnogo veci su iza njih bili.

Dalje,nije licno,ali mene isto tako interesuje kako to nesto se usavrsava a nesto ne,a mishelin je vlasnik tih tigrica?

I jos me zanima pricas li o zimskim ili svim tigricama?

Ja licno na dosta imao ove letnje i super su bile.Za sneg nista,kao da ih nemam a nove bile.Moj cale voza te gume na taxiju i satire ih.Ni jedna kriticna situacija,a znas sta je taxi u BG.

I na kraju,secam se i vintere da su izlazile gde god je trebalo.Zapravo,njihovi rezultati su za sneg egal sa svim premium gumama,ali po kisi su rezultati losi.

Nemoj da shvatis licno,ali ako imas izbor za 4 letnje gume 20 000 za tigar ili 65 000 za goodyear,kako se zove kad uzmes ove druge?

Neki komentarisu i ono sto nisu probali,ali imaju internet pa citaju,sazive se sa time i cepaj...

Opet kazem nemoj da shvatis licno ni kao prepucavanje,ali ne mogu da se slozim.

@Ivan, pusti Asterixa, u pms-u je :D

 

Celco...TRANSFORMERS!!! :laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asterix, sve OK naravno, tu smo da caskamo, razmenimo iskustva, pomognemo se. Licno sam imao Winteru, pisao sam vec iskustva pre par godina da ne ponavljam, a vozio Siguru na sluzbenom autu. I moje misljenje je takvo kakvo jeste, i opet je licno i podlozno kritikama. Bar je licno, a ne prepisano Internet iskustvo.

Pretproslo leto sam kupio letnje Dunlop Sport BluResponse na osnovu testova, a masa ljudi me je ubedjivala da Dunlop ne valja, da su lose po mokrom na osnovu starijih serija (FastResponse i sl.). Imenjak me je dobronamerno bombardovao informacijama kako busevi lete sa Dunlopkama na mokrom... A ovaj model je iz mog iskustva odlican, prodao sam ih jedino iz razloga jer pazarih CrossClimate. Tako da - 100 ljudi, 100 cudi, misljenja i iskustava, tu smo ne da pljujemo, nego da realno procaskamo, pa neka svako kupuje i vozi sta odluci.

A za ovo poredjenje na kraju - mislim da ima gomila razloga koji su na strani drugo pomenute gume, da bi uopste pricali o pomodarstvu. Da je klempa - jeste, ali zato nadjes dimenziju i da lepo stoji i da kvalitetna guma nije skupa. Kome nije problem da isprati i jedno i drugo - jos bolje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rec.

:thumbsup:

Moja konstatacija se ticala samo price da 17-ice nisu skupe za letnji set.

Nisu vise skupe,jer postoji pristojna (ne kazem da je najbolja) guma za vise nego pristojan novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je povoljno - to se slazem. Eno imas par postova iznad svez Coning cenovnik koji sam kacio za sve dimenzije za gume koje sam skoro pazario.

Kolega je uzeo Tigar 205/50/17, skoro 4 puta su jeftinije od Michelina. Maltene je za cenu jedne Michelin (oko 19 000) uzeo ceo komplet za malo manje od 23 000.

U ovom slucaju je stvarno ogromna razlika. Ali u cescim dimenzijama (195/65/15, 205/55/16) ono sto se dobija za relativno malu razliku u novcu je tesko porediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kome baš ne treba auto svaki dan može da ga odmori malo tih par dana snega

ja sigurno znam da nikad (dokle god sam u bg-u) neću kupiti zimske gume, kad napada to malo istopi se za nedelju dana a za to vreme auto na parkingu

 

bolje dati te pare za što bolje letnje i milina

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zimska guma nije tu samo akd padne sneg,smeta letnjoj i minus.To je greška što ljudi zimsku gumu vezuju samo nema snega pa mi ne treba.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro nisam se izražio baš najbolje, ja vezujem sneg za minus obično. a kad se sneg otopi logično je da tada plus već :)

 

nema ni minusa ovde svakako. Možda bude na dve-tri nedelje i to samo preko noći ispod nule

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovljno jednom da naletiš na led pa promeniš misšljenje,mislio sam i ja kao ti dok nisam vidoe letnju gumu na ledu  :D nije bilo snega samo mraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato vozim kad sam siguran da se otopilo sve a ove godine je bilo 10ak dana snega/leda realno i ispod nule isto toliko dana. A za ovakvo vreme su bolje letnje

 

nisam zavisnik od kola, mogu ja i gsp-om za to vreme

 

a po snegu samo driftujem malo po parkinzima, još zadnja vuča :)

Edited by dj90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da ni jedna zimska guma nece da te na ledu spasi, i sa zimskom dobrom i letnjom klizao sam nekoliko puta...Na snegu ok ali po ledu nista ne pomaze...

Edited by gorank82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana Nokian je priznao da je varao na testovima kako zimskih tako letnjih guma. Usledio je naravno pad akcija na svetCkim burZama za oko 9,6 % i njihovi analitičari se nadaju da je najgore prošlo tj da je daleko od veličine dieselgate-a. 

Izvor http://www.kauppalehti.fi/uutiset/nokian-renkaat-viilannut-testituloksia/E5tExWWZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...