Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ok, ja sam 2x kupovao po set pneumatika u Kemoimpexu jer su bili jedni od najnižih sa cenom, onda me malo začudilo da je icept RS2 kod njih toliko skuplja u odnosu na zapad.

Čekam tvoje utiske za te Hankook-e. Vrlo sam zadovoljan sa Icept evo, mada prošle godine i nije bilo snega za pravi test. Po mokrom i suvom su za mene vrlodobre (ništa lošije od Goodyear UG8)

 

(znam o čemu pričaš, čim sam video tvoj post izašao sam (na internet) da vidim našta liče icept RS2, pa sam uporedio cene) 

Edited by Kosta Smosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

biiip voda ispod asfalta. 

I ovako je podloga ispod asfalta kriminalna sad još fali porozan asfalt i gomila vode koja sve ispira.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auto Bild 185/60 R15
 
Screenshot_2015_10_02_20_05_06_Copy.png Screenshot_2015_10_02_20_05_27.png Screenshot_2015_10_02_20_05_34.png Screenshot_2015_10_02_20_05_43.pngScreenshot_2015_10_02_20_05_51.png 
 
 
Zaokruženi derivati Tigar Wintere i Avon Ice Touring model koji možda ima proizvodnju u Kruševcu. Inače ortak je kupio letnju gumu legendarnog Avon-a sa natpisom na boku Made in Serbia.

1355714210_0_2.gif


Auto Motor und Sport

 

225/50 R17

 

Screenshot_2015_10_02_20_34_31.pngScreenshot_2015_10_02_20_34_34.png Screenshot_2015_10_02_20_34_36.png Screenshot_2015_10_02_20_34_38.png Screenshot_2015_10_02_20_34_40.pngScreenshot_2015_10_02_20_34_42.png 

ADAC

 

 

Screenshot_2015_10_02_20_40_43.jpg

 

TCS Schweiz

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Skorpione, proveri cene, na zapadu je 20% Hankook Icept RS 2 jeftiniji od Hankook Icept evo a, kod nas (mislim na kemoimpex) je obrnuto.

Cena je ista ko i za icept rs koi kupio lani, 5500rsd za 195 65 R15T.

Ne pricam za icept evo, nego icept rs i rs2.

 

hankook-tires-winter-icept-rs2-w452-lefthankook-tires-winter-icept-rs2-w452-fronhankook-tires-winter-icept-rs2-w452-side

 

http://www.hankooktire.com/uk/passenger-cars/hankook-winter-i-cept-rs2-w452.html

 

Evo slike od Icept RS2

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad jedno pitanje, koju bi ste od zimskih premium guma izabrali GoodYear Ultra Grip 9, Dunlop WinterResponse 2 ili Continental WinterContact TS 850? Cenovno su sve tu negde, ali za koju biste se vi odlucili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69

U mom slucaju redosled bi bio: Conti, pa prazno mesto, GY, Dunlop, respektivno :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad jedno pitanje, koju bi ste od zimskih premium guma izabrali GoodYear Ultra Grip 9, Dunlop WinterResponse 2 ili Continental WinterContact TS 850? Cenovno su sve tu negde, ali za koju biste se vi odlucili?

Ja bi Goodyear, ali za iste pare ima i Michelin   :)

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad jedno pitanje, koju bi ste od zimskih premium guma izabrali GoodYear Ultra Grip 9, Dunlop WinterResponse 2 ili Continental WinterContact TS 850? Cenovno su sve tu negde, ali za koju biste se vi odlucili?

 

Po mom mišljenju, dođe ti na isto... ali ja bi uzeo Conti. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop ti je najgori izbor,jednu sezonu sam vozio na njima i nikad više,dok je vlažan kolovoz ili ima snega su još i dobre,al kad je "suva" zima,tj samo mraz bez padavina onda su zlo.Krute,bučne jednostavno krš za uslopve kakvi vladaju kod nas,duga zima sa relativno malo padavina ali dosta mrazeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam hteo da proverim da li i ostali razmisljaju isto za Conti. Michelin ne bih uzimao jer se u zadnje vreme nisu proslavili. Za Dunlop ne znam za doticni model ali je sp WinterSport 3d jedna od 3 najbolje gume koje sam ikad vozio. A koja je prica za Good year ug 9? Jel ju neko vozi od nasih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo sad jedno pitanje, koju bi ste od zimskih premium guma izabrali GoodYear Ultra Grip 9, Dunlop WinterResponse 2 ili Continental WinterContact TS 850? Cenovno su sve tu negde, ali za koju biste se vi odlucili?

Pošto si se odlučio za nemučku premijum klasu onda ti je manje više svejedno.

S obzirom da su nam dostupni samo nemački testovi pneumatika, teško je odlučiti se nekog drugog proizvođača.

Sa srećom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa pitanjem....šta bi ste od navedenog najpre uzeli u dimenziji 225/45

- Continental ContiSportContact 3

- Goodyear EAG F1 Asymm 2 XL FP

- Dunlop Sport Blueresponse XL MFS

Verovatno ću ih na proleće kupovati ali nije isključeno da ih i sad uzmem naročito ako naletim na neki popust....

Debelo sam se razmišljao da uzimam ove Mishelinove CrossClimate ali mi žao da prodajem drugi set točkova tako da ću kupiti nove letnje (dve sad dve kasnije) na sugestiju kolege Woodoo-a.

Čekam dugo sa kupovinom jer sam planirao komplet 4kom da kupim ali su zadnje baš baš loše (plastične i daju neku vibraciju na 140) tako da je ovo bolja varijanta...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne psujem, isti k... :laughing:

 

Pogledaš tri različita testa, tri različita pobjednika. Conti na jednom najbolji na suhom, GY najbolji na vlažnom, na drugom obrnuto. Na jednom Michelin Primacy 3 najbolji, na drugom 4. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda mi je najbolje da se orijentišem koja je bolja na mokrom i koja je tiša jer ni supruga ni ja nismo zahtevni vozači pa kontam da je mala verovatnoća da nas nešto iznenadi na suvom (bar ne našom krivicom) dok po mokrom asistencija gume (ma koliko ona mala bila) može dobro i češće da dođe...jbm li ga.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...