Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

a koje su gume sinergy...danas kod vulkanizera lik na mondeu stavlja 245/45R18 ne pise marka samo Sinergy, to neciji brend ili sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala Conti izuva na ovim testovima sto je imenjak postavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja već dugo razmišljam da pređem na 15'' i leti.

 

Nije mi nešto prevelika razlika u izgledu između 15''  i 16'' alu, a u ceni je porpilična. Da ne pominjem što je /65 guma dosta udobnija po ovim našim oranicama.

 

Ali nešto mi se ne prodaju GT felne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali ne bih uzimao još jedne felne. Ako odlučim da se rešim 16'' menjaću gume na onim Lancia felnama

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a koje su gume sinergy...danas kod vulkanizera lik na mondeu stavlja 245/45R18 ne pise marka samo Sinergy, to neciji brend ili sta

Valjda

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Silverstone/M5-Synergy.htm

 

prvi put cujem.....a nije neki jak igrac pa da ima svakakve gume, GAZ na zrenjanincu, zna ih Sreten sigurno.....ko zna kakve su to gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Kupio sam juce Sava Perfecta gume (za leto), međutim pise na njima proizvedene u Juznoj Africi pa me kopka da nisu neki laznjak ili stvarno tamo imaju proizvodnju?

Do sad sam kupovao Savine a bile su proizvedene u Sloveniji. Ne znam da li da pisem Savi da provjerim :)

 

Ako je neko upucen, zamolio bih za odgovor.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio 4 iste takve prošle godine (evo pre neki dan sam ih ponovo namontirao), prešao sam na njima 20000km. Meni je to takođe bilo čudno. Ako su i lažnjak, dobar su lažnjak! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lažnjak, imaju i tamo neku fabriku. Kažu da je ova iz Slovenije kvalitetnija od Poljske, mada ta iz Afrike bi trebalo da bude još bolja, pošto je ipak tamo toplije i letnja guma treba da se napravi da se troši što manje. 

Imali smo slučaj u servisu Audi A3 koji je brljavio nešto sa radnom temperaturom, na kraju je lik rekao kako ga je uvezao iz Afrike i ispostavi se da njihov termostat otvara na 8 stepeni više nego evropski. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava se proizvodi svuda samo ne u Kranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lažnjak, imaju i tamo neku fabriku. Kažu da je ova iz Slovenije kvalitetnija od Poljske, mada ta iz Afrike bi trebalo da bude još bolja, pošto je ipak tamo toplije i letnja guma treba da se napravi da se troši što manje. 

Imali smo slučaj u servisu Audi A3 koji je brljavio nešto sa radnom temperaturom, na kraju je lik rekao kako ga je uvezao iz Afrike i ispostavi se da njihov termostat otvara na 8 stepeni više nego evropski. 

 

Ček, ček, termostat postoji da bi se održavala konstantna radna temperatura motora bez obzira na atmosfersku temperaturu i motor na toj temperaturi ima optimalnu potrošnju, perormanse i podmazivanje. Zašto bi radna temperatura motora bila 8 stepeni viša u Africi u odnosu na Evropu? Po toj logici uvoz iz Švedske može da znači da je radna temperatura motora niža. Ne isključujem kao mogućnost ali mi je nelogično, tim pre što to znači da će i ulje da se zagreje na višu temperaturu od optimalne što smanjuje učinak podmazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u toplijim podnevljima bi trebao termostat ranije da otvara. I obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toplijim podnebljima ranije postigne radnu temperaturu i tada se termostat otvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa Hankook Kinergy Eco K425 gumama? 

Fabricke Bridgestone B250 nisu vise za upotrebu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko neko želi dobru ponudu u Bijeljini 205/55/16 Barum Bravuris 3 je 105KM iliti ~53€. Naspram Tigra koji je ovde koliko sam video ~50€ ovo je neuporediva kupovina. Babe i žabe. A može se i PDV vratiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...