Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Slažem se.

Ja sam ove zime vozio Winteru i Conti TS830.

Pri glupiranju se Conti pokazuje bolje, ali pri normalnoj vožnji bih rekao da nema razlike. Čak bih rekao da je Wintera malo bolja od zimskog Baruma koji imam pozadi jer Barum hoće da zanese dok Wintera baš slabo.

 

A razlika u odnosu na Conti je što pri naglom dodavanju gasa u nižim brzinama Conti šlajfuje i vuče, a Wintera staje. Mada u normalnoj vožnji nigde Wintera nije ni štucnula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A razlika u odnosu na Conti je što pri naglom dodavanju gasa u nižim brzinama Conti šlajfuje i vuče, a Wintera staje. Mada u normalnoj vožnji nigde Wintera nije ni štucnula.

 

To je bas primetno, Sava sa alfom i dimenzijom 215 45 17 kontinental ispred mene, a ja sa 195 65 15 tigar, i dodajemo gas, i on odlazi a meni se pali asr, idem za njim ali sa velikim gubicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav utisak sam i ja stekao poredeći Astru i Stila. A da ne pominjemo što Stilo ima više nego duplo Nm, ali opet Conti nekako izvlači i otima se.

 

Mada na jesen ima sve da uzmem u obzir. Realno ako bude opet 4500din Wintera i duplo skuplja Conti lepe su šanse da barem 2 Wintere uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodjen vrlo pozitivnim iskustvima zimskog seta Nokian guma, uzeh i dve letnje.. Jednom recju VRHUNSKI ! Finci rade gume mnogo bolje nego sto ih ocenjuju i nego sto se reklamiraju. U pitanju su Nokian line 205/55 r16 po ceni oko 7800 din/kom. Mnogo vise daju za tu lovu... Svakako preporuka od mene i od drugara koji ih vozi na Fordu Kuga u dimenziji 235/55 r17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@delakroa Kod mene su ove zime bile BF Goodrich 175/70 napred, Sava Eskimo S3 165/70 nazad. Nije bilo problema ali to je samo za ovu zimu. U oktobru kupujem jos dve nove 175 isto BF Goodrich i onda da budu sve 4 iste.

Axicu, pa da nije 175/70 malo vise nego sto treba Puntu? Ja vozim 175/65. Ova tvoja je za Dobla. Ako ih vozis na celicnim felnama od 5,5j onda bolje da zadrzis 165/70

 

 

Jeste malo vise napred zbog 175/70 za razliku od ove iza koja je 165/70 ali mislim da nece smetati, tj. do sad nije bilo problema. Sledece zime idu celicne umesto ovih alu sa slike.

 

 02052014462.jpg02052014464.jpg 02052014463.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodjen vrlo pozitivnim iskustvima zimskog seta Nokian guma, uzeh i dve letnje.. Jednom recju VRHUNSKI ! Finci rade gume mnogo bolje nego sto ih ocenjuju i nego sto se reklamiraju. U pitanju su Nokian line 205/55 r16 po ceni oko 7800 din/kom. Mnogo vise daju za tu lovu... Svakako preporuka od mene i od drugara koji ih vozi na Fordu Kuga u dimenziji 235/55 r17.

ja vec drugu zimu guram zimske nokian, extra!!! plus sto zena vozi 80% vremena nigde nije imala krizne situacije ili da nije izasla po snegu

 

javi kako se drze te letnje  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema greske sa zimskim definitivno. Meni su za klasu bolje od Michelin alpin a4 koje su mi bile ranije .. Letnje za sada bez greske. Tihe, stabilne. Ostaje mi samo da sacekam sutrasnju kisu pa da dobijem full test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se.

Ja sam ove zime vozio Winteru i Conti TS830.

Pri glupiranju se Conti pokazuje bolje, ali pri normalnoj vožnji bih rekao da nema razlike. Čak bih rekao da je Wintera malo bolja od zimskog Baruma koji imam pozadi jer Barum hoće da zanese dok Wintera baš slabo.

 

A razlika u odnosu na Conti je što pri naglom dodavanju gasa u nižim brzinama Conti šlajfuje i vuče, a Wintera staje. Mada u normalnoj vožnji nigde Wintera nije ni štucnula.

 

Koji je DOT tog TS830 ?

U normalnim uslovima sve su gume manje više iste, razlike kreću u oštrijim uslovima vožnje / kočenje, promene pravca, ponašanje na snegu, aquaplaning.......

......iznenadnim situacijama koje mogu da budu razlika između pretrpljenog straha ili u najboljem slučaju štete od par stotina evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje gume da kupim za cromu. Trenutno imam sve četiri zimske nankang koje su prešle svoje i moram da ih menjam.Uzeo bi četiri letnje ali  pošto mi je budžet mali uzeo bi neke jeftinije. Imam u ponudi neke Tigrove sada su na akciji, a iste takve imamo i na službenim za koje kolege imaju reči hvale. Znam za onu ako oćeš kvalitet kupi najskuplje, ali sada kao i kod svih vlada kriza pa moramo malo i da prištedimo. Gledam Tigar, Sava,imaju neke Starmaxx, Debica itd. Jel imate neke predloge,utiske i komentare vezano za ovo.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisali ste svasta, preleteo sam ovlas.....

Imam dva auta pa cu ovako:

Lancia Y 1.2 8v., sad je na letnjim

2x175 65 14 Michelin e.saver 3909

2x185 60 14 Kumho Powermax 3509

Sve 4 celave, oko 3mm sara, prednje osetno bolje drze, ponasanje slicno i sa zimskim michelin a3, ali losije je nego sa 2x Savom zimskom koja je ~nova i 2x hankook jako dobre...

Znaci bolje bilo sta novo nego marka a staro :)

E sad malo ozbiljnije-Stilo 1.9jtd

Zimske 205-55-16 sve 4 wintere i sve je to islo jako dobro, ali prodam dve wintere i uzmem 2nove conti ts850. Razlike.......pa ne znam. Ne deluje da ima razlike sem sto je osetno tisa conti ali bas ona stvara neko zvizdanje na odredjenoj brzini po kisi.......

Sta znam, zamenio sam Tigar jer su bile stare vec, ali da me neko pita da li da uzme wintere pre nego neku dobru polovnu rekao bih mu - DA.

Letnje gume imam Barum Bravuris 3hm u dimenziji 225-45-17 na sva 4 tocka, kupljene nove, dot na dve 1204 a na dve 1704. Prosle godine sluzile odlicno, bilo je putovanja, bilo je i rupa i udaraca, guma je jos uvek odlicna, meka je guma, a opet tiha i jako fino drzi auto!

Nije ni skupa guma, tako da od mene svaka preporuka. Da sad kupujem opet - ne bih se dvoumio. (pre njih imao Bridgestone 215-45-17 iz 2010 i bile su osetno bucnije i klizavije).

Elem, conti ts850 je najbolje ocenjena zimska guma po mnogim testovima. Wintere su toliko lose da ih nigde nema. Moje iskustvo nije takvo. Mozda jeste bolji conti ali je daleko da je razlika tolika i da je wintera smece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore ai staovi dot 04 a verovatno si mislio 14.

Daleko od toga da je smece, samo u Bg svaki auto koji je imao udes je imao bas tu gumu, a ostali jok makar to bila guma iz 2000te, ali vazno da je michelin ili konti ili pireli.....oni ispravljaju krivine i idu na drift sa tim gumama i one posle 15 godina drze i dalje kao i prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vodim po pravilo best for the money, tako da nikad nisam kupovao ni tigar ni sava, a ni micelin ili conti. Letni set teram Fulda, zimski Hankook. Obe su mid range brendove i megu najbolji 10 na svi testovi. Ja prezadovolan a i moj dzeb :) Za 195 65 R15 bile su oko 5500rsd.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce stavio Wanly (kineze) i napravio nekih 120 km sa njima od kojih je 70 cisto otvoreni put. Do 70 se cuju fino, tj cuje se vise kao neko strujanje vazduha, dok se preko 70 ta buka smanjuje, da nisu bucnije od zimskih Dunlop koje su do juce vozene. Na ovoj kisi sam ih malo zesce poterao, i guma zaista odlicno drzi (nema proklizavanja kao sto pisu stranci). Za pare koje su placene vise nego odlicne.... Videcu kakve ce biti na duzi period, pa cu ponovo komentarisati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo u nekom midrangeu imas sasvim dobru gumu BF Goodrich G-grip. Imao sam je na Multipli i odlicna je guma. Odlicno drzi na putu cak i po mokrom a dugo traje. Ja sam za 3 godine presao sa Multiplom 55000 km (sa G-gripom kao letnjim setom racunaj oko 35000) i ostalo je oko 6 mm sare kad sam prodao auto. U kemoimpexu trenutno je u tvojoj dimenziji 6600 komad. Mislim da ti je to za te pare sjajna kupovina. Cenovno ispod toga su Cordiant, Cooper i Sava koje su oko 5500, 5700 a po mom skromnom misljenju nisu ni prineti BF-u. Takodje je zanimljiv podatak da je Lassa ista cena kao BF. To ti pominjem samo da vidis koliko je trenutno BF u toj dimenziji povoljan. Na tvom mestu ja bih se odmah zaleteo tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore ai staovi dot 04 a verovatno si mislio 14.

Daleko od toga da je smece, samo u Bg svaki auto koji je imao udes je imao bas tu gumu, a ostali jok makar to bila guma iz 2000te, ali vazno da je michelin ili konti ili pireli.....oni ispravljaju krivine i idu na drift sa tim gumama i one posle 15 godina drze i dalje kao i prvog dana.

Pa nije baš, na Ceraku se Megan izokretao i usput svukao banderu imao je GoodYear zimske. Slikao sam ali je bila jako loša slika. Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj mi se raspitivao za te gume kod coveka koji je vulkanizer i koji ima prodaju guma i koji je njegov drug, da ne imenujem firmu, rekao mu je prijateljski da je ne uzima cini mi se Tigar Prima 185/55 R15 za mene je gledao. Kaze reklamacija dosta i brzo se trosi. Kako sam razumeo bilo je slucajeva da se guma raspada. Sad sve je to receno prijateljski, ja kada sam zvao i pitao za gume rekli su mi da ih imaju u prodaji ali ih nisu ocrnili. Sad da li je to do neke serije koja je trenutno kod njega u prodaji ne znam, nisam citao takve komentare po netu za tu gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako bar kazu u komentarima, ali je bas povoljna. Nigde ni za nju neka iskustva ko ih je imao itd...  Kada stavim na papir 4 gume 18400 , u dimenziji 185/55/15 Barum je najjeftinije sto sam nasao je kod mobilnivulkanizer.com  25332 din.  Razlika 6932 din

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...