Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Winteru više nikada neću kupiti. Za sneg je super, izlazim iz smetova bez problema, peglam po Tari i Debelom Brdu po snegu od 10cm, nema koga nisam pretekao tamo. Ali za mokar asfalt je užas, ne mogu da krenem uz jaču uzbrdicu a da ne proklizam, na primer kada se uključujem na Bulevar Revolucije iz neke uličice kod okretnice tramvaja na vrhu Ustaničke. Gume su inače bile ganc nove. Napominjem da krećem normalno, ne kao žene sa 3000o/min. Uzbrdo uz Ustaničku proklizavaju u trećoj kada sa 70km/h zabodem pun gas po mokrom asfaltu, na +5C recimo.

Svaka njima čast što dobro idu po snegu, ali nemamo snega preko cele zime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio a da ne trujem temu. Samo pitah kako si uspeo da vidis ko ima koje gume dok prolazis kroz sneg gde svi stoje a ti ides, no ne moras mi to odgovoriti znam odgovor.

Pozdrav druze

neljutim se daleko bilo. A video jer sam par puta stajao da pomognem ljudima jer su uspeli da se zaglave pa od njih nije moglo da se prodje... izgurao sam kola ni broj im ne znam samo znam da A6 sa svim sistemima nemoze da se pomeri u snegu a imao je conti gume... preseo mi je taj dan gurajuci druge i izvlaceci ih, sajlu sam zaboravio negde u sneguDobro ja sam mislio ozbiljno pricamo ovde.

Znaci nisi bas proleteo kao prvom postu tamo rece da si proleteo dok su ovi sa kontijem ostali u snegu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ja u mojoj dimenziji 195 65 15 mogu da nadjem samo w442.

Hankook w 310 5.897 rsd indeks H. Vidi na mobilnivulkanizer.com ;)

 

osim indexa brzine, jos neka razlika? da li bacati malo vise para za h index (svakako ne vozim brze od 190 :))? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja za 500rsd po gumu ne bi razmisljao i uzeo W310. Radi se ipak za guma od veca klasa u odnos na W442.

 

Ako hoces imam Winterke 4 komada da ti ponudim a ja cu da doplatim za W310 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio a da ne trujem temu. Samo pitah kako si uspeo da vidis ko ima koje gume dok prolazis kroz sneg gde svi stoje a ti ides, no ne moras mi to odgovoriti znam odgovor.

Pozdrav druze

neljutim se daleko bilo. A video jer sam par puta stajao da pomognem ljudima jer su uspeli da se zaglave pa od njih nije moglo da se prodje... izgurao sam kola ni broj im ne znam samo znam da A6 sa svim sistemima nemoze da se pomeri u snegu a imao je conti gume... preseo mi je taj dan gurajuci druge i izvlaceci ih, sajlu sam zaboravio negde u snegu

 

 

Da nisi bio kod OMV pumpe ?

Sećam se nekog Avdija ali mislim da je bio automatik i sa letnjim gumama. Malo malo pa se zaglavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege jedno pitanje ne zamerite,koliku velicinu gume ja mogu da stavim na prednje tockove na mog puntica...trenutno su napred letnje 175/65/R14 81T a pozadi 165/70/R14 81T ...sta je po vama idealno da bude ...vece napred,vece pozadi gume itdd....zanima me misljenje...hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti ta guma 165/60 r14 svakako ne odgovara po prečniku točka. Dosta je niska, ja je ne bih stavljao napred... Lagao bi ti brzinomer dosta :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorpione, kolko pari tih vintera imas u zamenu za ove moje hankook? 12? 14?

 

Druze nisam te razumeo da lisi kupio hankok ili ne. A vintere sta imam su vozene 3 zime ali vrlo malo (prednje imaju dubina od 6mm), tako da ako si zaineteresovan moze da se dogovorimo.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio a da ne trujem temu. Samo pitah kako si uspeo da vidis ko ima koje gume dok prolazis kroz sneg gde svi stoje a ti ides, no ne moras mi to odgovoriti znam odgovor.

Pozdrav druze

neljutim se daleko bilo. A video jer sam par puta stajao da pomognem ljudima jer su uspeli da se zaglave pa od njih nije moglo da se prodje... izgurao sam kola ni broj im ne znam samo znam da A6 sa svim sistemima nemoze da se pomeri u snegu a imao je conti gume... preseo mi je taj dan gurajuci druge i izvlaceci ih, sajlu sam zaboravio negde u snegu

 

 

Da nisi bio kod OMV pumpe ?

Sećam se nekog Avdija ali mislim da je bio automatik i sa letnjim gumama. Malo malo pa se zaglavi.

 

Jesam na OMV-u... audiu sam pokusao da stavim lance ali nije bilo sile imao je zimske nazalost, sa svim onim silnim asistencijama nismo mogli da ga pomerimo a da citam upuststvo kako se sta iskljucuje nije mi padalo na pamet.... pa sam onda otisao preko Backe Topole, mozda smo se i videli :)

Edited by icewolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo se mučili sa Avdijem oko 10 h kad smo počupali bankinu. Posle gurali ove veće i višlje da sklone višak snega inače otpade branik. Bio do B. Topole i pošto nije bilo smeštaja vratili se na OMV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo svasta... ja sam spavao u kolima na OMVu... pa sam sutradan uvece tek se probio kroz backu topolu pa nekim putevima okolo naokolo pobegao iz onog haosa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg da si imao Conti izašao bi iz blokade oko 10 h.

Isto dočekali jutro na ulazu kod OMV i posle suprotnom trakom 30 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:p dam ti ja conti, jbg nama cajkani nisu da liu suprotnom, pa je ispao haos neki rabadzija hteo da ih bije. na kraju posle 20min rasprave smo morali da idemo na backu topolu pa okolo naokolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Skorpione, kolko pari tih vintera imas u zamenu za ove moje hankook? 12? 14?

 

Druze nisam te razumeo da lisi kupio hankok ili ne. A vintere sta imam su vozene 3 zime ali vrlo malo (prednje imaju dubina od 6mm), tako da ako si zaineteresovan moze da se dogovorimo.

 

Ma salim se ja malo, ne zameri. Sto se tice vintere imao sam rdjavo iskustvo sa njima tako da neka hvala. henkok jos nisam kupio ali bi trebalo ovih dana, mada kako vidim prognozu, mi zimu a ni sneg nema da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:p dam ti ja conti, jbg nama cajkani nisu da liu suprotnom, pa je ispao haos neki rabadzija hteo da ih bije. na kraju posle 20min rasprave smo morali da idemo na backu topolu pa okolo naokolo

 

Nisam ja, ali sam se svađao samo tako. Obiđem celu kolonu kad tamo stoli žandar i nikog ne pušta / poprečio se šleper. S njim se raspravim i nastavim dalje sa malom pratnjom. Kad tamo stvarno DAFče se poprečio. I opet rasprava ko me je pustio i da se ne provlačim jer ako ja prođem krenuće i ostali.  I tu je kratko trajalo čekanje jer mi je sve preko glave. I posle 30 km vožnje u kontra smeru po ledu krenem da se isključim na rampu kad tamo još jedna patrola koja sad hoće i dokumenta.Dobili su  :ice: .  Tada su me svi nervirali , u kolima tajac. I oko dva sata popodne stigao u BG.

Cela priča zbog par kobasica i sireva iz HU. A lepo sam im pet puta rekao da ne idemo.  :thumbdown: 

 

Conti od mene tada dobio čistu 10-ku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MI smo isli zbog sopinga u Segedin ;) preselo im kad su odkopavali auto izu snega koji je preko noci navejao :)

 vidis od mene Wintera dobila tad 10-ku, stvarno nisam sa njom imao nikad problema

 

Sto se tice svadja i toga bilo je svasata... Nije bilo PPV da nas spasava tad pa smo morali sami xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka zimska guma je dobra kada se pazi kako se vozi (lagana ubrzanja i kocenja, ne uletanja u krivine)... nekoliko puta sam se do sada okretao kada nisam pazio, a i u daleko losijim uslovima (losije stanje puta i losije gume) prolazio kada sam pazljivo vozio.

Letnje su vec druga prica... tu nikakva pazljiva voznja ne pomaze - kola idu gde ona hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...