Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

 

 

Jel ima neko iskustva sa Lassa gumama. Turske su a video sam ih na par automobila zadnjih dana?

Ja sam uzeo dve Lassa snoways era , trebao bih da ih stavim malo pre snega pa cu javiti utiske.Uzeo sam ih u Agrohimu i prodavac ih hvali kaze da su se bolje pokazale od Debice Frigo 2 koju imam i meni se super pokazala i Save s3.E sad to je njegovo rekla kazala ja cu javiti kakva guma kada je namontiram a za Debicu Frigo 2 mogu reci da je super guma

 

Super je Debica dok ne probas nesto bolje. A znaj da je Debica ocajna guma naspram vecine.

Sto se tice tih jeftinih guma Taurus  mami sa svojom cenom i vidim da se sve vise kupuje a kako ce se pokazati vec cemo cuti.              http://www.binauto.com/7_taurus-tyres?p=5

 

Na svojim kolima od zimskih sam imao Vinteru 1, Savu S2,S3,Debicu Frigo 2 kupio je prosle godine i pokazala mi se za nijansu bolje od predhodnih.Sada sam uzeo 2 nove Lassa Snoways era tad nisu imali Debicu da kompletiram sve 4 iste.I videcu Lassa kakva je. E sad ta Taurus guma ne znam kakva je ali cisto sumljam da je bolja od Save i Debice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo provereno kupujem,ti novokomponovani ne dolaze u obzir...to je sve marketing izbace prve serije dobrog kvaliteta i onda kad navuku musterije ide klasika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice hankooka, koja je razlika izmedju w442  i  i-cept (ili w310) ?

vidim u dimenziji 15" su uglavnom w442 a vece ima i jednih i drugih.

w442 izgleda vise kao zimska, a ova druga mi lici na univerzalnu a zove se winter i-cept... u cemu je fora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno imam Goodrich Winter G i za sada su se pokazale  tišim od Savinih S3 i Debice Frigo. Drugu razliku nisam dosad primetio mada nije ni bilo nekog ozbiljnijeg snega pa da ih uporedim i vidim koja se bolja ponaša. Po vlažnom kolovozu moje subjektivno mišljenje je da se sva 3 pomenuta modela ponašaju isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Bogisa, jesu li to cene sa montazom i balansiranjem ili je to samo cena gume po komadu?

 

Bez montaže i balansiranja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar osecaja. Na Lancia Y 1.2 8v imam Michelin Alpin A3 star oko 5 god. sara 5mm 165-65-14

To je takvo go_no od gume da ja ne mogu da verujem. Vozio sam je letos, to cvili, to pisti, skripi, a sto kliza na svakom koraku.....

Evo sad je zahladnelo, temperature su kad krenem na posao 0-10°. Gume se vise ne cuju. Ali to kliza kako hoces! Omaleni 44kw, 12god star motor sa djubrebenzinom potpisuje prva-druga kako volis. Da vidis zabave kad u krivini naidjem na mokar asfalt!!! Ako ne zelim da klizam ne smem da kocim, ne smem da ubrzavam.

Sto se mene tice OCAJ.

Ne zelim da ulazim u teorije da li je to zbog toga sto je 5god stara, vozena leti, uzak profil, teska noga, mlad mesec, pomracenje sunca....

Jednostavno ne valja!

Uzeo sam dve Save i uskoro one idu napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vidi nije da ti ne verujem ali si ti prvi koji kaze da su wintere super, a kao sto kaze kolega dva posta posle tvog izvrte se covek kao i mnogi koji se zimi zezaju i nasu bezbednost ugrozavaju. Ono sto sam rekao i dalje stojim pri tom stavu a sto ti kazes da nebi leti da budem iza tebe samo cu seslatko nasmejati vidi leti mozes i skije da stavis umesto tockova i ako normanlo vozis i ako ZNAS da vozis nije problem, a zimi ti malo vise znanja treba da bi obuzdao auto, puno vozim non stop sam u saobracaju i ne mozes da shvatis sta sam sve vidjao zimi.

Leti je problem neprilagodjena brzina tu se najvise strada, zimi ti ne treba brzina da bi napravio saobracajku. No necemo u detalje, ziv ti meni bio i neisao iza mene naredna recimo 4 meseca posle mozemo i na pivo kad otopli

 

Da se razumemo ja se vodim onom: prilagodite voznju uslovima na putu... Ovo za leto sa skijama se neslazem jer sam se ja bas leti nagledao kako ljudi slecu sa puta, sto zbog brze voznje sto zbog uslova puta(kisa) a takodje sam izvlacio dzip na Tari iako je on ima continetal a ja winteru.... a kad smo se zaglavili kod Backe Topole pre dve godine prosao sam sa tim winterama i zaobisao mnoge koje su imali mnogo bolje gume od mene. Tako da ta wintera sasvim solidna guma. Onaj ko nezna da vozi nece pomoci ni miselin ni kontinetal a ni lanci na tockovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cekaj kazes bila kisa a oni sketeli sa puta letos, prvo odkud znas koje su ti ljudi gume imali mozda bas najkvalitetnije letnje gume a nista ti ne pomaze ako vozis ne prilagodjenom brzinom a mozda je bas taj po toj kisi vozio 200 mozda je vozio kao kad formula zagrejava gume cik cak da ispadne baja, mozda sta hoces. Dakle to je irelevantno pricam o normalnoj voznji koja je u skldu sa vremenskim prilikama i na putu a ti zimi mozes da prilagodis voznju uslovima na putu a ako imas letnje gume ili lose zimske eto belaja leti ne tako tada je iskljucivi krivac vozac.
A te dogodovstine ti letis na winterama a ovi sa danlpima zakopani tja necemo o bajkama nismo deca ok?
BTW, sta kazes ti video ko koje gume seta kod Topole a kazes proleteo si dok su oni stajali, e samo nam otkri kako ti to u sekundi radis cisto da i mi neuki nesto saznamo, nemoj molim te sa tim bajkama vise. Zamalo da me ubedis da su wintere najjbolje zimske gume na svetu i da smo budale sto placamo kvalitet.
Znas na sta mi ovo lici kad neko nema kesa pa uzme najjeftinije i onda svima prica kako je to savrseno samo da bi pred drugima ispalo da mu to super kupovina. Nista pisacu SATU da uradi test wintere sa nekom kvalitetnijom gumom cisto da se vidi istina.
Pozdrav

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio a da ne trujem temu. Samo pitah kako si uspeo da vidis ko ima koje gume dok prolazis kroz sneg gde svi stoje a ti ides, no ne moras mi to odgovoriti znam odgovor.

Pozdrav druze

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako sashicus uz kaficu.Ja sam na mom puntu uzeo sve cetiri nove wintere 1 prosle godine u septembru.Nije mi padalo na pamet da dajem vise para za neke izvikane marke jer stanje padavina u srbiji nije kao u sibiru gde je stalno veliki minus i sneg pa da 100 posto perioda vozamo po snegu i po minusu velikom.Tako da za nase uslove a pogotovo za nase dzepove(nije problem i naci pare ako je potrebno) wintera 1 je najbolja opcija barem po meni to moram da kazem jer ce opet neko reci kontra,ali mismo ovde da kazemo svoja iskustva ne da se nadovezujemo na druge postove kako to nije tacno kako ovo kako ono.Tako da cu gledati i na Stila sada da nabacim nove wintera 1 ali mislim da ce one tek sledece godine jer ove sto su na njemu trenutno vulkanizer kaze da ce izdrzati.Tako da cu ove zime biti malo oprezniji jer i najskuplje gume na svetu mi nece pomoci ako vozim po ovim nasim putevima a mislim da sam na stazi nurburgring.Planiram na prolece da uzmem letnji set pa cu se tu malo pozabaviti vise gumama jer ipak duze se voze i temperature dostizu do 40 tako da za to se moze malo izdvojiti vise para.Mada sam ja i ovo leto koristio one wintere 1 leti nisu nijednom zaskripale redovno proveravao pritisak u gumama i toje to,ali su se sigurno malko istrosile vise nego sto treba.

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene su ubedjivali u 2 prodavnice da "slobodno uzmem" tigar, kao poboljsali su smesu, to je sad fabrika miselina i slicno, ali, znas onu narodnu, ko se opece na mleko i jogurta se boji. tako da, ja, bar dok ne vidim na testovima da se tigar kotira negde u sredini, ili da bar pise "preporucljiva" necu da je imam u razmatranje, narocito ne po ovakvoj nerazumnoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 a kad smo se zaglavili kod Backe Topole pre dve godine prosao sam sa tim winterama i zaobisao mnoge koje su imali mnogo bolje gume od mene. Tako da ta wintera sasvim solidna guma. Onaj ko nezna da vozi nece pomoci ni miselin ni kontinetal a ni lanci na tockovima

 

 

 

Ja sam tada sve pretakao sam mojim Conti (jer mi je pukao film) a tigruše i ostale nisu ni prineti.  :thumbdown:

Tada su ljudi bili premoreni i nije im padalo napamet da se upuštaju u duele sa tigrušama.

 

Srdjan NS promašio si priču. Tigar i nekako na snegu koga retko ima, dok na suvom i vlažnom opasna

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su za winteru i savu nekoliko iskusnih vozaca rekli da odlicno gaze sneg da izlaze uz brdo bez problema pod snegom ostale uslove nisu ni pominjali

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice hankooka, koja je razlika izmedju w442  i  i-cept (ili w310) ?

vidim u dimenziji 15" su uglavnom w442 a vece ima i jednih i drugih.

w442 izgleda vise kao zimska, a ova druga mi lici na univerzalnu a zove se winter i-cept... u cemu je fora ?

Ultra High Performance Winter - Hankook Winter i cept evo W310

Premium Touring Winter- Hankook Winter i cept RS W442

 

Ako gledas dimenzija 195/65 R15, W442 ima samo brzinski index T, a W310 indeks H.

 

W442 uporedi sa Sava S3+ dok W310 sa Sava eskimo HP.

 

Ja imam na GP Hankook W442 i guma je odlicna, za Stilo bi stavio W310.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan.ik  meni je wintera 1 po snegu radila odlicno posao dok sam je imao na puntu,za letnje uslove jeste da su lose jer normalno kada su zimske i nisu iste smese kao letnje,a za mokro sam imao jedino problema kada uletim u neku baru pa nekad hoce da me cimne odnosno uspori.Opet kazem svako ima neka iskustva sa svim gumama koje je koristio i ostavlja ovde svoje utiske,ali ja sam samo rekao da za nase uslove i nase puteve koji su retko pod snegom tokom cele zime mislim da je samo bacanje para za neke markirane gume.Naravno sad ce neko da me kritikuje sto kazem bacanje para za neke skuplje jer je u pitanju zivot ljudi u saobracaju,ali ko se pridrzava propisa u takvim uslovima nema sta da brine za sigurnost sa svoje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje tako.Neki nisu ni koristili ono sto pljuju a daju komentare...isto ko sto bi ja sad trebalo da pljujem alfu kao pojedini selci a nisam imao takav auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u mojoj dimenziji 195 65 15 mogu da nadjem samo w442.

Hankook w 310 5.897 rsd indeks H. Vidi na mobilnivulkanizer.com ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio a da ne trujem temu. Samo pitah kako si uspeo da vidis ko ima koje gume dok prolazis kroz sneg gde svi stoje a ti ides, no ne moras mi to odgovoriti znam odgovor.

Pozdrav druze

neljutim se daleko bilo. A video jer sam par puta stajao da pomognem ljudima jer su uspeli da se zaglave pa od njih nije moglo da se prodje... izgurao sam kola ni broj im ne znam samo znam da A6 sa svim sistemima nemoze da se pomeri u snegu a imao je conti gume... preseo mi je taj dan gurajuci druge i izvlaceci ih, sajlu sam zaboravio negde u snegu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...