Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Taj sajt sam gledao kada sam kupovao barum, gledao i pre toga kad sam dobio Cooper kao i kada sam kupio Hankook.

Interesantno je da su se misljenja tih ljudi poklopila sa onim sto sam ja vozio. Naravno da sajt nije relevantan kao ni sve ovo sto mi pisemo, ali zdrav razum i iole pametan covek moze iz svega ovoga da zakljuci neke stvari. Da sam slusao razne forumase (sa drugih foruma) nikada ne bih uzeo ni stila ni fiata ni italijana! Kad ono medjutim dzek pot! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cooper ti nije bila plasticna guma, koja kliza sto po mokrom sto po suvom?

Misljene ovog sajta zasnovano na ocenama korisnika koji naravno da nisu probali vise od tri gume od ovih ponudjenih a kamoli sve il bar vecinu, cekaj da li me neko zajebava da yokohama gums u istom razredu sa cooperom i barumom, pa ljudi ta guma moze ladno da stoji u super premium klasi na drugom ili trecem mestu, njena jedina zamerka od korisnika je sto je tvrdja, ali to je sportska guma sa veoma sportskim karakteristikama.

@dovla, extra je i nije me nesto posebno uradila navikao sam na puno vanile u autu. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cooper sam ja imao, 2 letnje kupljene nove 2010, najplasticnija guma koju sam video ... nisu izdrzale ni 2 godine, sje#ale se i ispustale po zidu gume ... milion malih rupica se napravilo, valjda samo od sebe i morao sam da ih skinem i sa zadovoljstvom bacim

Sto se voznje tice nisam imao neki problem, a vozene su napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jos jedna interesantna stvar. Sajt http://www.tyrereviews.co.uk/ svrstava Barum u srednju klasu.

 

U premium klasu su ubacili

Bridgestone

Conti

Dunlop

Goodyear

Michelin  Tigar :D

Pirelli

 

Srednja klasa:

 

Avon
Barum
BFGoodrich
Cooper
Falken
Firestone
Fulda
General
Hankook
Kumho
Marangoni
Metzeler
Nexen
Nokian
Toyo
Uniroyal
Vredestein
Yokohama
 
Sledeca je Economy klasa i poslednja je Budget ili ti najjeftinije gume...

 

  

Ovako je bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sajt sam gledao kada sam kupovao barum, gledao i pre toga kad sam dobio Cooper kao i kada sam kupio Hankook.

Interesantno je da su se misljenja tih ljudi poklopila sa onim sto sam ja vozio. Naravno da sajt nije relevantan kao ni sve ovo sto mi pisemo, ali zdrav razum i iole pametan covek moze iz svega ovoga da zakljuci neke stvari. Da sam slusao razne forumase (sa drugih foruma) nikada ne bih uzeo ni stila ni fiata ni italijana! Kad ono medjutim dzek pot! :p

Pišeš o gumama spram mog šlajpika. Moram da kupim zimske 205/55 R16 šta mi preporučuješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim winteru, ako imas vise para kupi bolje gume. Ali stvarno bolje, ne Savu, ne Firestone i sl. Kupi premium klasu.

Od ovih u sredini........Moje misljenje je da hankook ima najbolji odnos cene i kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam 2010-te kada sam kupovao gume za zimu Goodyear 7+ su bile oko 600din skuplje od Tigra vinter1 u dimenziji 195/65r15. Danas u dimenziji 205/55R16 skro da je razlika u ceni duplo !!!?

Sutra ću videti šta može na kredit i da li se isplati.

Ne znam da li si u pravu, ali delim tvoje mišljenje.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je razlika u ceni bila 600rsd ne bi bilo nestašice Wintere te godine :) 

 

Treba razmisliti o Barumu ili Sportivi... Sportiva je Continenatlov brend, a ima šaru duboku do jajа... Semperit isto nije loš, ali je jači sa cenom... 

 

Conti T850 je svakako najjači izbor i oe sezone ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sam vozio caletv auto puna 4 meseca tacnije celo leto sve 4 wintere na njemu. Stil voznje potpuno isti i nisam primetio nista neobicno niti cvili niti skripi niti proklizava ama bas nikakvu razliku nisam osetio auto se ponasa najnormalnije na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam 2010-te kada sam kupovao gume za zimu Goodyear 7+ su bile oko 600din skuplje od Tigra vinter1 u dimenziji 195/65r15. Danas u dimenziji 205/55R16 skro da je razlika u ceni duplo !!!?

Sutra ću videti šta može na kredit i da li se isplati.

Ne znam da li si u pravu, ali delim tvoje mišljenje.

Hvala

 

Conti TS830P 195/65 R15 je decembra 2011. bio jeftiniji od Trayala. A Wintera je po ceni bila premium. Čak smo za male pare kupili Semperit za Pandu. Ostalih ili nije bilo na lageru ili su imale jaku cenu.

Ludo vreme se nikad nije ponovilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je do tebe brate. Izvini

Nikakav problem ;) Ja vozim na mom autu Michelin energy saver, da lije dome ili ne to stvarno ne znam ali ja ama bas nista nisam primetio. Po komentarima covek bi pomislio da ako stavis winteru slupaces se na prvoj krivini. Nikad je nisam vozio na svojim kolima niti niti imam u planu da je kupujem imam zimski set isto Michelimn Alpin A4, ali za ova 4 meseca koliko sam bio primoren da vozim tudja kola nikavu razliku nisam osetio sto je wintera bila na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam neke testove i secam se da su imali mnogo vise zamerki na Sportivu nego na Barum.

Jos jedna cinjenica je da sam gazio gomilu letnjih guma, a veoma malo zimskih modela, tako da:

1. Ne mogu sebe nikako da stavim u poznavaoce zimskih guma

2. Obratite paznju da odnos izmedju dva proizvodjaca moze biti korenito drugaciji kada se gledaju zimske u odnosu na letnje gume. Nije svaki GY vrh niti svaki Conti, ako vec tezite savrsenstvu onda dobro istrazite.

Da ne bi vise tupili o winteri, navescu primer sa letnjim gumama:

Kupio sam felne 17", jednom sam probao 17" sa kineskim gumama i zakleo se nikad vise. Resenje je bilo jasno - uzeo sam Bridgestone Potenza 225-45/17 dot2010 sa 4-5mm sare. Znaci premium guma, ne mnogo stara, ne mnogo potrosena, ravnomerna, sve cetiri iste. Vozio neko vreme i resio - kupujem nove.

Situacija je bila jasna, zeleo sam nove gume, nisam imao za premium brend. Citao sam, gledao sam, ispitao, pa uz veeeliku pomoc jednog od drugara sa foruma nabavim dve Barum Bravuris 3HM. Bio sam skeptican prema proizvodjacu + nedostajalo kesa pa sam uzeo dve.

Ne znam kako se ponasaju nove gume premium brenda, ali ove gume su bile toliko extremno bolje od polovne Bridgestone da sam ubrzo kupio jos dve nove. Imam obicaj da ih malo istestiram, imam u SD par nezgodnih krivina za proklizavanje.

Zakljucak: ove gume su jednostavno u svemu bolje! Veoma su udobne, primetno tise, ne klizaju na 60-70kmh gde su one vec gubile grip pri 40-50!

Inace vozim kao vecina, malo brze od ogranicenja, ne divljam, ne cepam gume, ali volim da im spoznam granicu. Radi sebe.

Savet: gledajte da kupite najbolje sto postoji za novac koji imate, a opet shodno vasim potrebama. Tako ste verovatno i do Fiata dosli :D

Ne zaboravite, nisu sve premium gume odlicne kao i da medju ovim iz Economy klase ima opasno dobrih guma!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...