Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Zoki i ja sam se namucio, ali provalio sam sta je Maki slikao...

 

poprecni talasasti prorezi, da ih tako nazovem, cas ih ima dva, cas tri... provalices

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da su se na jednoj gumi (zadnja desna), slepile lamele.

Da li neko zna da mi objasni ovu "pojavu"?

 

20140323_160003.jpg

daj zaokruzi crvenom bojom sta da gledamo, ovo dobra guma skroz!!

 

edit:

@milan-jtd, pa nije zbog tih talasastih reako da su mu se slepile sigurno.

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winter1.jpg

 

 

Ili je radnika na traci mrzelo da lepo reže svaku lamelicu tj. loše odlivena guma ili si je mnogo pržio u vožnji.

Mada pre će biti loše odrađena guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove preskocene i spojene sare su bile normalne za winteru iz 2010 :D zato i jesu bile dzaba ali su isle ko lude! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winter1.jpg

 

 

Ili je radnika na traci mrzelo da lepo reže svaku lamelicu tj. loše odlivena guma ili si je mnogo pržio u vožnji.

Mada pre će biti loše odrađena guma.

 

Ma to tako treba :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je mogao svojom voznjom da prouzrokuje tako asimetricno/sporadicno slepljivanje.

Verovatno je tako izasla iz fabrike.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma iz fabrike. Meni su sve cetiri bile takve na astri a i sada na puntu... to je normalno bre ljudi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je ovo bila neka limited serija sa asimetričnim lamelama  :)

Limited serija sa limitiranim brojem lamela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vozi i uzivaj. Nije to nista strasno, reklo bi se da je takva izasla iz fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio s puta pa da javim prve utiske o BF Goodrich G-Grip koje sam juče montirao.

U poređenju s Michelin Energy Saver, ove su tvrđe, ali i tiše i imaju bolji grip. Takođe su mnogo bolje na mokrom/vlažnom kolovozu.

Morao sam da menjam fabričke Bridgestone Turanza koje su u odnosu na ove dve gore Katastrofa. Trajale su oko 35000 km ali su prilično proklizavale na mokrom ali i na suvom kad je vruće leti.

Inače, baš me iznerviralo kako je moja preporučena dimenzija 195/55R16 mnogo skuplja od standardne 16-ice (205 širine) pa sam gledao da ostanem ispod 10000 din po gumi.

Ove su 9410 i u odnosu na 12000 i kusur za Michelin, vrede sve pare. Našao sam i jeftinije Nokian koje su 8 i nešto ali na IPG. Nije mi se dalo da uplatim 4 gume i da se posle mislim da li ću uopšte dobiti gume, a i ako dobijem kakve.

Ovo su prvi utisci, videćemo kako će se G-Grip pokazati na duže staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je ortak  za njegov auto kupovao gume i izbor je pao na Savu Intensa HP, zanimljive dve stvari / guma je proizvedena 0514 i to u Francuskoj i dubina šare je oko 8,5 mm.

Dok recimo Dunlop Sport Bluresponse ima oko 7,9 mm. GoodYear UG8 ima 8,8 mm. Neka Debica ispod 8,5 mm. Dosta šareno.

 

Fulda EcoControl HP 8 mm.

 

Ne bi bilo loše da svako ko kupi nove gume napiše model i dubinu šare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam stavio letnje, i kad sam pogledao stanje zimskih zapanjio sam se. Zadnje gume su skoro potpuno nove - posle oko 3.500 km??!!

- jos uvek se na njima vide tragovi od "iglica", iako sam sa njima presao oko 3.500 km ?!?  :question: 

 

Jeste da su ih (DW510) reklamirali da su dugotrajne, ali ovo je daleko vise nego sto sam ocekivao?! Vozio sam ih cele zime, po svim uslovima, snegu, ledu, kisi... cak i testirao pod vecim opterecenjem u krivinama (koje nisu normalna za ova kola - sve je letelo po kabini u krivinama), i nekoliko puta pri naglom kocenju po pljusku na temperaturama par stepeni oko nule, ali su odlicno hvatale put!! Vozio sam do sada svakakve gume, nisu bas premijum, ali nisu ni djubre - prosecne gume - a trose se minimum!!

 

Sta mislite o ovim slikama:

 

20140326_170522.jpg

20140326_170545.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha koji vam je fazon sa tim iglicama, ja sam ih imao godinama :laughing: Mozda imam i sad, bas cu da pogledam sutra :D Znam da kad je drug pre dve godine probao moje felne da je poskidao dosta kada je ocesao bankinu :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam stavio letnje, i kad sam pogledao stanje zimskih zapanjio sam se. Zadnje gume su skoro potpuno nove - posle oko 3.500 km??!!

- jos uvek se na njima vide tragovi od "iglica", iako sam sa njima presao oko 3.500 km ?!?  :question:

 

Jeste da su ih (DW510) reklamirali da su dugotrajne, ali ovo je daleko vise nego sto sam ocekivao?! Vozio sam ih cele zime, po svim uslovima, snegu, ledu, kisi... cak i testirao pod vecim opterecenjem u krivinama (koje nisu normalna za ova kola - sve je letelo po kabini u krivinama), i nekoliko puta pri naglom kocenju po pljusku na temperaturama par stepeni oko nule, ali su odlicno hvatale put!! Vozio sam do sada svakakve gume, nisu bas premijum, ali nisu ni djubre - prosecne gume - a trose se minimum!!

 

Sta mislite o ovim slikama:

 

20140326_170522.jpg

20140326_170545.jpg

 

Evo bas sam pogledao posle jedno 25-30.000km i 5.5 godina jos uvek imam iglice na bokovima guma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Juce sam stavio letnje, i kad sam pogledao stanje zimskih zapanjio sam se. Zadnje gume su skoro potpuno nove - posle oko 3.500 km??!!

- jos uvek se na njima vide tragovi od "iglica", iako sam sa njima presao oko 3.500 km ?!?  :question:

 

 

Evo bas sam pogledao posle jedno 25-30.000km i 5.5 godina jos uvek imam iglice na bokovima guma :D

 

 

Ne pricam o iglicama na bokovima, vec o ispupcenjima na sredini gazeceg sloja - tamo gde su nekada stojale iglice jos se vide kruzici - odlicno se vide kad se pogleda slika u punoj velicini!!  

 

@AluMiroi

Jesu tvrdje od Wintere i Save, ali to im ne smeta puno, imaju solidan grip, mnogo bolji od Wintere, Baruma i sl..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet treba da pazarim u porodici letnje gume 195x65x15 nize klase sta da odaberem : Fulda ecocontrol hp, kleber dynaxer hp3, Baruma bravurisa nema pa ih i ne gledam...... ove dve ima na lageru pa njih gledam ako imate jos neku koje ima da se kupi predlozite ,danas sam planirao da pazarim . Znacila bi mi vasa iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce pazarene fulda ecocontrol 175/65 r14, prvi utisak je da su tihe i da absorbuju neravnine na putu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agrohim Nis, proizvedene u Turskoj, DOT 72014, sa namestanjem, balansiranjem i pumpanjem azotom izaslo 9300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...