Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Just now, Zarkusi said:

Kojeg proizvodjaca?

 

U ovlašćenom na to nećeš dobiti odgovor. Jednostavno je deo za prvu ugradnju odnosno original ma ko ga za njih proizvodio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na odgovorima. Da krenem od levog? Da li imam pravo na reklamaciju Acrona ako utvrdim da je do njih? Svi su ugradjeni pre u poslednjih mesed dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako neka neko proba da ti utvrdi koji od nosača pravi problem... nije to tako jeftin sport pa da svako malo menjaš redom. 

 

Što se tiče reklamacije ako imaš račun trebalo bi da možeš da reklamiraš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da utvdi koji ne valja? Metodom napinjanja pajserom nikad ne primetim nista na bolje , samo bude gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oko sve moze da bude dobro, ali da je guma losa ili stvrdnuta. Ima vec sve na temi...

Pisao sam X puta, moja preporuka za OEM varijantu, ja sam pre 8-9 godina pazario u tada ovlascenoj Delti. Bio je tada 80 EUR, ali vredi svaku paru, jos uvek radi posao.

Cak sam se svojevremeno zezao sa imenjakom i Tottijem na nekom skupu, merili smo buku unutra (MW, 407 i 3 Porte). Za 1dB je bilo bucnije nego u Francuzu (a zna se koliko je HDi kultivisaniji i 407 sa boljom izolacijom). Bilo je ispod 30 dB, tisina u biblioteci :D . Napolju ispred motora cca 70 dB, tu je HDi bio bas u prednosti, koliko se secam.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricas o levom predpostavljam? Ja jedino da probam da desni vratim fabricki a levi na menjacu i donji na poluosovini narucim OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, onaj kod akumulatora koji ljudi najcesce menjaju... Sa njim ode prilicno vibracija i klik-klak :) .

Prelistaj malo temu ako imas vremena, sve je apsolvirano do u detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj klik klak da se pregleda i poluosovina, na stilu sam menjao taj ispod akumulatora, ona dva ispod i nije resilo klik-klak. :D
Na bravu zamenim poluosovinu, auto ko iz fabrike.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, krst poluosovine i flansna proizvode bat taj zvuk, to moze da se utvrdi i njenim cimanjem ....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio umesto novog acrona polovan nosač kupljen kod Neše i to stari tip i auto preporodjen. Nema vise vibracija , volan i menjač skroz mirni. Sada mi je ostalo samo da resim zvuk udarca koji se cuje prilikom naglog davanja i puštanja gasa kao i prilikom pritiska i puštanja kvacila kod menjanja brzina. Majstor kaže da leva poluosovina ima malo lufta ali da je vidjao i mnogo gore pa da nije lupalo. Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavio umesto novog acrona polovan nosač kupljen kod Neše i to stari tip i auto preporodjen. Nema vise vibracija , volan i menjač skroz mirni. Sada mi je ostalo samo da resim zvuk udarca koji se cuje prilikom naglog davanja i puštanja gasa kao i prilikom pritiska i puštanja kvacila kod menjanja brzina. Majstor kaže da leva poluosovina ima malo lufta ali da je vidjao i mnogo gore pa da nije lupalo. Neka ideja?
Imao isti problem sa mojim Stilom od prvog dana pa do prodaje. Majstor pominjao luft poluosovine na strani do diferencijala ali nisam nista dirao i s vremenom se bio navikao na to...tako sam ga i prodao.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se cuje na pustanje kvacila ali sam uvek pretpostavljao da je zamajac...

 

Kol'ko to moze da kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tipicno kod stila. Imam i ja taj luft po malo godinama vec. Kad ja vozim to se ne primeti dok ne sedne zena, onda je prisutan klik-klak :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjam ni jedno ni drugo. Zenu samo mogu da eliminisem, druga mi ne treba pa tek :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...