Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Majko moja ko sve radi u tim prodavnicama.

Secam se kad me je lik iz Kit Komerca ubedjivao da za Stila 1.9 ide lamela bez opruga(sto je verovatno tacno) i da necu pogresiti sto uzimam nju, a u kutiji koju mi je dao je bila lamela sa oprugama... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

on prvi put i cuje za modifikovani ojacani nosac ...

:D

Sto puta kazem, sto se priucenih prodavaca izuzetno motivisanih da rade i uce tice - drzim se one stare "U se' i u svoje kljuse". Cast izuzecima.

Risto, imas u prethodnim postovima kataloski broj za taj nosac, bar sam ga samo ja ispisao 10 puta minimalno :) .

Zvrcni i ovlascene da proveris, zna ponekad da istrci nesto povoljno i kod njih iz originala...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik je lud, kazem mu levi ispod aku. On mi kaze jel to onaj kad se trese volan :( tad mi je sve bilo jasno... Bas cu veceras uci na komp i pronaci taj post i zvati neki ovlasceni druge nema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto sam uspeo da saznam da ima u ap original za 5300din, za modifikovani kazu da ne postoji, jel radi posao original? I auto servis Goran sam zvao kaze mi zena imam onaj koji se stavlja hahaha i taj je 5200 verovatno na original misli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj pre modifikacije naravno niko i ne prodaje (sem polovnih po otpadima :) ).

Imas i slike na forumu, modifikovani je mnogo robusniji i sa vise gume, a ko bas hoces da proveris imas i kataloski broj ovde.

Pretpostavljam da je to to, otprilike je ta cifra za OEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno više i mekše gume. Mislim  da je modifikovan u upotrebi od 2004/5. Slobodno kupi taj iz AP . I ja sam ga kupio prošle godine i ako se dobro sećam bio je jeftiniji od Acrona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Acron pre par meseci i nisam zadovoljan. Kod Bogunovica ima original negde oko 100 eur. Tj. Nema treba da platis pa ga donesu za 10-tak dana. Ja cu ga kupiti mozda ovog meseca, nisam ranije zato sto je bilo precih stvari za koje je trebalo dati tih 100 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec smo pre par godina pisali za Acron. Znaci ovlasceni drze staru cenu, pogledaj i ovo sto ti imenjak prica, znam da su drzali takodje OEM nosace.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno više i mekše gume. Mislim  da je modifikovan u upotrebi od 2004/5. Slobodno kupi taj iz AP . I ja sam ga kupio prošle godine i ako se dobro sećam bio je jeftiniji od Acrona.

Da da acron je 5800 a original 5300, zadovoljan si tim originalom nema vibracija? Ako je dobar i ja cu ga vala uzeti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je , guma meka kao duša. Nosač se pod rukom ugiba, dok stari (guma nigde nije pukla i bilo šta slično) krut kao da je drven. I nije ni čudo što je proizvodi toliko vibracija. Kod mene nije bilo toliko vibracija koliko onaj karakterističan zvuk JTD motora na Stilu. Sad lepše zvuči i daleko je tiši (bar za uvo) , tiši čak i od 2.0 MJ.

Od onog dedinog plastikanera koji  ima 3 kubna metra prostora oko motora i ko zna koliko stirodura i kamene vune nije tiši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to mi se svidja ako je tako, hvala na predlogu onda uzimam verovatno taj original a ne od 1,8 kao sto mi svi predlazu jer sam od modifikovanog digao ruke, hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaboravio da udjem da napisem utiske, stavio sam originalni iz ap sporta cena je 5300 din i besplatna dostava. Znaci vibracije su bile nepodnosljive, hauba, volan, naslon za ruku, sedista, prozori kad su otovoreni do pola lupaju bukvalno, a sad totalno druga situacija. Na volanu se ne vidi ali se oseti sad malo malo vrlo malo, drugih vibracija nema cak sam i pomislio da se auto ugasio kad sam kocio ispred dvorista i zvuk ne unutra prijatniji mnogo ne bruji vise, sve preporuke za stavljanje tog nosaca ko god ima probleme sa vibracijama!!! :D

Edited by Rista JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas ko jos (uvek) ima problema sa vibracijama. Jos kako sam poceo da ih smaram time i po drugim temama, donirace mi taj drzac, samo da umuknem i da ne sirim negativne vibracije o Stilu :)

A sad ozbiljno, drago mi je sto si resio problem :)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Risto to ti i govorim. Nema onog karakterističnog zvuka Stilovog lošeg levog  nosača , zvuk koji se prepoznaje iz daljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo da poludim od njih vise dolazio sam u napast da promenim kola al sredilo se i to, veruj mi kad ga budes stavio neces izlaziti iz kola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta daa....paznja paznja! :)

Danas promenio cuveni smrdljivi levi Stilov nosac motora. Rezultat: Novi auto :D

Ali...drzac je za verziju od jtd 16v . Toplo preporucujem. Fotke kasnije. Sad malo zurim... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na brzinu i fotke s'telefona: novi vs. stari. Novi koji je montiran je za jtd 16 v i dosta bolje izgleda od ovog za jtd 8v (moj je multijet 8v). Ima vise gume. Onaj stari Akronov naizgled izgleda super ali je guma tvrda ko djon. Razlika u voznji nebo i zemlja. Ne samo ler, nego i u voznji...a433c65576551a1b543b99b720ea261d.jpgdfedc279804a857e882a453b3bfc6383.jpg8d1f16c66ccad31dc1e01341cb4d58e1.jpg

Izvinite ako fotke nisu bas ok, nego t'telefona malo teze ide..

A sad, na redu je zatvaranje Egr-a, softwesko gasenje pa mozda i cipovanje, na prolece felne, gume 16-tije umesto sadasnjih 15-tica, mozda novi amortizeri...valjda ce biti jeftinije nego da menjam auto..

A za par godina, zdravlje boze, Bravo ili jos bolje Delta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon da si resio problem, da te Ivan vise ne proziva po forumu

Koji proizvodjac nosaca je sad taj sto si uzeo i koliko kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...