Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

U skorije vreme sam stavio novu letvu volana i oba prednja stabilizatora. Mehanicar kaze da su ramena dobra. U voznji je apsolutno utegnut bez bilo kakvih lupkanja. 

Mogu proveriti balans tockova. Ali sad ta nova vibracija volana se oseti samo u leru. U voznji u stepenu prenosa, ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptako reci, u leru su vibracije. Neka proveri kako je motor nalegao na nosac i ostale nosace, da kojim slucajem nije malo 'preteko' tj nakrivio motor, nisu legli srafovi, ima lift i sl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da je sadomazohizam pokusavati da napravis stila (u skladu sa svojim godinama) da bude sto blize fabrickom stanju. Ja sam ulozio brdo para pa opet uvek nesto jebava. Izgleda najbolje prodju oni sto voze dok na autu nesto ne stane pa krpi do sledeceg stajanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to si u pravu ako hoces da se resis tih vibracija u stilu, ostalo se sve lako sredi. Nije ni to ne resivo samo kupis ( iz originala) i promenis odjednom sve nosace motora i neces vise imati problema sa tim :D Ako i posle toga imas vibracije na leru, ostaju upitne dizne, remenice i zamajac. Za sve ove godine voznje stila , druzenja sa forumasima, ja sam se vozio samo u 2 koji nisu imali vibracije na leru, nisu se culi u kabini! To trebas da dozivis
Evo pre neki dan, drugar menjao nosac ispod akumulatora, kupio nov ( ne zna koji je, 3xxx din) i seo ja kod njega i on kod mene, upalili, i...razlika jedva primetna, pritom ja svoje nisam menjao i losi su da kazem.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam ja i zamajac, kvacilo, sipaju se kvalitetna ulja, uradio veliki servis, dizne su cisnjenje kacenjem na wynns masinu, itd, itd. 

Moj drug koji vozi 1.6 benzinac jednog drugog bredna, krsti se kad vidi sta ja sve radim i menjam na stilu. On otprilike za poslednjih par godina sipa samo gorivo. 

Ocigledno da je stilo po vise parametara u startu lose uradjen. Losi nosaci motora, izolacija, elektronika.. 

Ja uporedno imam i cromu mjet, taj auto u leru radi kao benzinac. Ali jbg tu su nosaci i svasta jos nesto od opela a ne fiata. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosaci su samo problem, zato sto su skupi Izolacija po meni neki prosek, elektronika na jtd-u nema problem nikakav sem OCS senzora u serijama pre ristajl-a. Sad kad pogledas realno, ti nosaci su dobri ali stari vec 20god. i sigurno su izgubili svoju funkciju, sada sluze samo koliko da ne ispadne motor :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promenio sve nosace. Sa tim sto je ispod akua stavljen originalni pa nema neke razlike. 

Sto se tice elektronike, evo vec 2x moram da menjam motorice digitalne klime. 

Plus moj stilo izgleda kao iz fabrike. Kakve li su kante oni prosecni sto se voze kod nas. 

 

 

IMG_20210613_204642.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam jednog koji je zbog vibracija na Stilu znao da bije i po 250km u jednom pravcu... Al mu se na kraju isplatilo... Dobio i rucak a za dnevnicu vec nisam 100% siguran...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i jedna i druga. Vece vibracije i lupanje pravi remenica radilice

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da sve vibracije i zvuk lupkanja nestaju cim u leru dignem obrtaje malo iznad 1000 rpm. Pa pretpostavljam da nesto na pk razvodu pravi problem. 

I da to nema veze sa diznama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica alternatora je previse mala da bi proizvodila zvukove pri radu, ona moze skripuckati pri paljenju tj tad blokira i proizvodi taj zvuk. 

Remenica radilice kad se raspadne tj. kad je losa prozivodi zvukove kao da se motor raspada a i ako se ne zameni na vreme hoce da skrati radni vek remenici alternatora.

Uostalom ako nisi siguran da su ti dobre remenice, gledaj ih kako se ponasaju u toku rada, ako imalo primetis bacanje, tj saranje/setanje kaisa lose su, tj losa je remenica radilice - od nje sve krece. Kad je sve kako treba PK kais je miran kao bubica, ne mrda levo/desno ni malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je. Hvala. Kod mene nema tog skriputanja. 

 

Ideja mi je da mi u servisu pogledaju jos dizne i kako radi pk razvod. 

Ako neko ima jos neku ideju sta moze da uzrokuje vibracije i grub rad nek napise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko na forumu vozi stilo 1.8? 

Hteo sam u ovlascenom da porucim fabricki levi nosac motora i da ga stavim na mjtd. Ali traze mi broj sasije od benzinca da bi porucili deo. A ja imam samo broj od dizela :)

Da li bi neko pozajmio broj sasije od benzinca kako bih porucio taj nosac. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Darko_gr said:

Da li neko na forumu vozi stilo 1.8?

Vozim Bravo 1.4, pa ako ti ne smeta, ti procitaj savet :D .

Salu na stranu, mozes to dosta elegantnije da pronadjes i sam. A ti koje si zvao, ocigledno pokazuju evidentnu dozu boliku*cije da izadju musteriji u susret :thumbdown: . A imaju i noviji i bolji softver od ovog koji mi koristimo free. Celih pola minutra posla i par klikova misem, uzas u sta se kao drustvo pretvaramo. Ili sam ja vec metuzalem, rodjen u neko drugo i normalnije vreme, kada su ljudi bili ljudi, pomagali jedni drugima i nije se gledao samo interes i samo svoje du*e. Izvinjavam se za off, ali "fasciniran" sam odnosom.

 

Evo ti fabricki SN nosaca ispod akumulatora za Stilo 1.8, nazovi te "ljubazne" zaposlene, koji ne bi da se mesaju u svoj posao, i izdiktiraj im46745821 

 

Untitledx.thumb.png.aa2a91e4c8d921ce6a47318562d6ece1.png

 

Da te ne buni, u "Var." polju je oznaka za M20 motorizaciju - to ti je upravo 1.8 motor (otvorio sam ti ovde misem dodatni ToolTip podatak, 1.9 8v je M50, 1.9 16v je M60, itd.):

 

Untitledx1.png.ace76cddf8e9c48834ad5c516783b354.png

 

U listi sa detaljima, kaze da nije bilo nikakvih Replacements (revizija dela), a da isti SN ide na 1.8 Stilo i pre i posle restyle (uz dodatnu potvrdu da je rec o M20 motorizaciji).

Imas tu i neku okvirnu cenu koju mozes da ocekujes, +/- .

 

Untitledx3.thumb.png.118e214d0c8dc7ad4626bb1ad6c60a40.png

 

PS: Kada vec dajes pare za OEM deo, zasto ne kupis lepo original nosac za 1.9 JTD, pasuje i sraf, pojacana guma...? Na bivsem Stilu sam stavio iz originala za JTD (nije se ni znala ova fora za 1.8). Pazario tamo 2008-2009. u (tadasnjem ovlascenom) Delti, bilo je u to vreme oko 80-90 EUR. Bez problema prilicno godina kasnije kod mene, tako sam ga i prodao.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na detaljnom postu. Svaka cast. 

 

Zvao sam opet ovasceni. 

Sa tim kataloskim brojem ne izbaci mu nista. Ili jednostavno nece da se potrude. Traze ipak broj sasije da nadjem. 

 

Sto se tice nosaca. Ja sam tako bio i uradio ranije. Uzeo sam nov OEM  za jtd na popustu za 50e. I stavio. Nije bilo velike razlike. Posle mi je mehanicar savetovao da stavim od 1.8. i stavio mi je neki polovan star 20 god i vibracije su se prepolovile. E sad, posto je taj nosac od 1.8 koji imam toliko star i da je sigurno izgubio svoja svojstva, verujem da bi stavljenjem novog vibracija bilo jos manje. 

 

Ostali nosaci su mi novi (donji reketi swag i desni nosac hidro od bravo 2)

Prakticno mi je samo taj levi veoma star iako je od 1.8.

Nadam se da se isplati zameniti ga novim?

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...