Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

kod mene kada se ukljuci klima podigne sa 850 na nesto preko 900 obrtaja i vibracije skoro skroz nestanu.tesko da mogu da dodjem do beograda nije daleko vec poslovne obaveze samo nedeljom imam slobodan dan a vecina majstora tad ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali vibracije stvarno nestaju kada se ukljuci klima,drugi majstor totalni frik mi je reko da mi auto radi na tri klipa zato i trese pao sam u neosvest od smeha ima dundjera koliko oces tesko je naci pravog majstora bar u smederevu.

Imao sam i ja tih problema. Odem kod vrhunskih majstora koji sve živo znaju, ali nisu Stilu u životu otvorili haubu i onda kreću glupe izjave kako auto ništa ne valja..Sve dok ti ne menjaju svećice sve je u redu :rofl: Meni isto trese samo na 850 obrtaja. Bukvalno malo pipnem gas i prestaje, ali je sigurno problem u nosaču motora. Proverio sam i sa Nešom(gore link) i razlog za to je nosač ispod akumulatora(ili levi), zamenom njega sam prilično siguran da bi i kod tebe nestale vibracije. Ako možeš ikako do Bg-a svrati do ova dva majstora, neće te sigurno prevariti i uradiće ti sve što treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nenadsd pa majstore reci samo-ja sam iz Smedereva takođe, kupio sam nosac u ap-u poslali mi postom, mada moze da se nađe i u sd ali je bilo skupo. Za sve sto ti treba dalje javi se, mani je zamenio moj drug i prijatelj i verujem da mu nece biti tesko da to uradi i za tebe u neku nedelju jer hoce da radi i nedeljom. Jedino sto ti treba da uradiš je da po mojim slikama i preporukama uradiš šraf kod nekog strugara i to je to.

E da , i meni je auto tresao samo na leru-cim malo pipnem gas i dignem obrtaje sve nestaje...

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete u mapi da promenite broj obrtaja na 950 umesto 850 i vibracije nestaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece ovo su diseli od 10 godina, mozda malo mladji, pa mora da trese :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike između običnog trešenja i trešenja uzrokovanog lošim nosačem motora :laughing: Meni je fascinantno kako Stilo malo trese pri vožnji i sasvim mi odgovara njegov nivo buke kada ga vozim, ali u leru se stvara rezonancija usled lošeg nosača i buka postaje nesnosna i čak malo i volan počinje da vibrira kod mene što baš nervira. Pošto auto planiram da vozim dok ne završim sa studiranjem i nađem posao(a u Srbiji te zaustavljaju i nude posao :laughing: ) mislim da je potpuno isplativa investicija kod mene dati 3500din za taj nosač i smanjiti buku u leru za barem 50% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega jankovicu kako mogu da kontaktiram tvog drugara u vezi drzaca.inace tvoj stilo mi je jako poznat mislim da sam ga video parkiranog pored puta na lipskoj rampi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece ovo su diseli od 10 godina, mozda malo mladji, pa mora da trese :lol:

Kralju,jesu to vec matora kola ali kakva su takva su...zato to sto imas treba da bude u sto boljem stanju...

Ima razlike između običnog trešenja i trešenja uzrokovanog lošim nosačem motora :laughing: Meni je fascinantno kako Stilo malo trese pri vožnji i sasvim mi odgovara njegov nivo buke kada ga vozim, ali u leru se stvara rezonancija usled lošeg nosača i buka postaje nesnosna i čak malo i volan počinje da vibrira kod mene što baš nervira. Pošto auto planiram da vozim dok ne završim sa studiranjem i nađem posao(a u Srbiji te zaustavljaju i nude posao :laughing: ) mislim da je potpuno isplativa investicija kod mene dati 3500din za taj nosač i smanjiti buku u leru za barem 50% :)

Ma kako nije,Ja cu zameniti nosac u svakom slucaju!!!! Zvao sam danas servis na altini,cena nosaca sa zamenom je 7200din...i ceka se nedelju dana,mora da se zakaze!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem sa vibracijama i skakanjem celog auta.imao sam problem kada ga vozim lupam 80 kmh i kada dam gas auto se ceo trese skace imao sam osecaj da ce se raspasti.. Problem je bio cista glupost za neverovati ko ima isti problem neka uradi ovo sto sam ja... verovali ili ne falilo je masti u krstaku na poluosovini kada sam skinuo manzetnu i polako izvadio krstak video sam da je suvo unutra samo sam stavio grafitnu mast i sklopio i auto je kao nov nista netrese.. ali ako je krstak los neverujem da ce te nesto dobiti s podmazivanjem ja sam natrpao masti unutra i sada je sve ok konacno !! :)))) vredi pokusati :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem sa vibracijama i skakanjem celog auta.imao sam problem kada ga vozim lupam 80 kmh i kada dam gas auto se ceo trese skace imao sam osecaj da ce se raspasti.. Problem je bio cista glupost za neverovati ko ima isti problem neka uradi ovo sto sam ja... verovali ili ne falilo je masti u krstaku na poluosovini kada sam skinuo manzetnu i polako izvadio krstak video sam da je suvo unutra samo sam stavio grafitnu mast i sklopio i auto je kao nov nista netrese.. ali ako je krstak los neverujem da ce te nesto dobiti s podmazivanjem ja sam natrpao masti unutra i sada je sve ok konacno !! :)))) vredi pokusati :smoke:

Meni su to uradili u servisu ne pitajuci me...iako je sve bilo OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari,ja sam zakazao za subotu zamenu tog nosaca motora ispod akomulatora...Cena sa sve zamenom je 7soma...Da li je to mnogo,nemam pojma jer sa ovim autom nemam iskustva,inace mi je taj isti majstor pre neki dan cistio onaj egr ventil,ako se uopste tako zove i uzeo 2500...Meni se nije ucinilo mnogo pa sam to odradio odmah jer kad mi je pregledao auto,kaze da bi trebalo da se cisti jer je izbacivao crni dim...

Ja se izvinjavam ako sam mozda pomesao teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi AP sport i vidi kolika je cena kod njih nosača. Ove cene na internetu su prilično netačne, bar su bile za termostat kad sam ja uzimao. Da li stavljaš od 1.8 ili jtd nosač? Ako je za verovati AP sportu, cena nosača je (Acron) 4200din, tako da te ruke izađu 2800din što nije malo. Ako ti stavlja original Fiat nosač i to od jtda džabe si prošao, ako dobijaš one univerzalne koji se kod nas prave, onda te je odrao :laughing: Sve zavisi sa kojim delovima radi i kako obavlja posao. Nekad je bolje platiti malo više, ali da bude dobro odrađeno i da je pošten majstor. Ja sam godinama išao kod skroz poštenog majstora koji je bio prilično skup, ali sam se na kraju rastao sa njim zbog delova i neprofesionalnosti,a i zbog neznanja o Fiatima, pošto mi je stavljao u kola neke filtere kojii se proizvode kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije ne znam koji nosac stavlja,on ga je kupio i preko fona mi je rekao da nosac kosta 4500 a za ruke mi uzima 2500...Ne znam,sutra cu da slikam nosac pa cu postaviti slike...Idem kod majstora u pola deset pa javljam da li sam resio problem sa vibracijama I naravno slike nosaca...Hvala...

A cini mi se da mi je rekao da ga uzima u ap-sportu...Bas cu da vidim sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 23. stranici ove teme sam napisao da sam kupio nosac za ~3500 u ap sportu od 1.8benzinca.

Ruke za taj posao ne bi trebalo da su vece od 10€ jer ko zna sta radi taj posao traje 30min.

Znaci max 5000din + nov šraf-koliko te oderu.

Pošto nosac vidim sada kosta skoro 4500din!!!, onda je to to- 4500 + 1500ruke + 1000 zezanje i prepravke srafa....moglo je i jeftinije ali 500-1000din jeftinije tako da ako je dobar majstor onda nije skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari,evo i mene sa novim iskustvima...

Elem,kao sto sam vec rekao,imao sam danas zakazanu zamenu nosaca ispod akomulatora :smoke:

I tako ti ja odem kod majstora...

Cim sam dosao,naravno odma on uzme da radi,pocne sa skidanjem poklopca akomulatora,pa skine njega i tako redom...Ja sam sve to gledao i zakljucio da ja to ne bi uradio sam jer je to jako komlikovano...moraju svi dzekovi da se otkace ,da se sve to skine da bi se doslo do nosaca...Skine ga on i ne vidi na njemu nikakav problem,najiskrenije ni ja,nosac ceo,guma dobra,mozda malo tvrdja ali po njemu nije bio za zamenu...

Donese novi,izgleda da je od benzinca jer je morala tanja sajbna da bi se stegao...Stavi on njega,zategne sve lepo,vrati sve kako je bilo,opere ruke i upali ga...on nije primetio razliku,kaze ajde ti sedi pa vidi ima li promena,ja sednem,kad ono totalno drugi auto :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Mojoj sreci nema kraja..Verujte mi,totalno drugi auto...Nista se ne cuje unutra,nema vibracija kod nogu kada stojim,ma nema nicega...Ja sam prezadovoljan :guitar:

Zato bi svima preporucio ko ima bilo kakve vibracije na leru kada auto stoji,da zameni nosac...ne kosta puno a mnogo smiruje zivce...

Pozzzz svima i izvinjavam se ako sam vas udavio...

P.S. Zamenio mi i neke sijalice...napred pozicije i pozadi jednu poziciju i Sve to 7soma...Ali ne zalim!!!!

Pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites
:help: i sta je sad problem kod mene auto mi trese kad krenem u rikverc na uzbrdici blagoj zavibrira grana od auspuha i lupi u pod,naravno motor je zavibrira,gledao sve drzace auspuha dobri :( koji je to nosac u pitanju,imam i vibracije u kabini na leru dok je motor ladan a kasnije se smanje i u voznji izmedju 40-60 imam vibracije i na volan, i kad se mahina zagreje one nestanu a smanje se i na leru.Pitam ove iskusne MAJSTORE :unworthy: koji je to nosac u pitanju da ne menjam pogresan,mada iz vasih postova i slicnih simptoma ovde sumnjam na levi ispod akumulatora.Unapred se zahvaljujem i pozzzzz :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem,ja nisam imao nikakave druge simptome sem vibracija na leru,delovalo je kao da je sve rasafljeno...veruj mi,majstor je upalio auto i onako kroz smesak,ajde kao sedi ti pa vidi,jer njemu nije delovao nosac ne ispravan,a ni meni naj iskrenije jer je bio ceo...Ali kada sam seo,mom odusevljenju nema kraja,jos kada se zatvore prozori,ma milina,nista se ne cuje,sem motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da nadjem cuveni sraf za montazu nosaca od 1.8 benzinac na 1.9 JTD?

Odustao sam od kupovine nosaca za 1.9 JTD od 115 KS jer ne mogu da nadjem nosac za njega. Jedino sto ima je 14908/3 Acron koji je za 1.8. Ako neko zna gde ima 14908/1 Acron za JTD neka kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim sa svojim iskustvima.

Danas sam zamenio famozni nosac ispod akumulatora i ne mogu da verujem koja promena u kolima. 99% zvrcaka je nestalo, auto tih (i na visim obrtajima smanjene viracije i buka), u par navrata sam pomislio da se ugasio koliko nema buke i vibracija. Prosto ne mogu da verujem koliko je sada udobnije i pogodnije za voznju, nema vise udaranja po bubnim opnama vec sada muziku slusam kako je namenjeno :D (ova recenica me podseca na kontur jastuk i hrkanje).

Sto se tice cene...nosac me je izasao 4480 u Kit Komercu, a sama zamena 1500 dinara, sto znaci 7000din sve ukupno. Prezadovoljan sam. :)

Znaci ko ima problema sa vibracijama i bukom u kabini na leru, zamena nosaca resava problem.

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac je od benzinca 1.8 16v kupljen u Kit Komercu, sraf su pukom srecom imali u servisu...nista nije pravljeno dodatno.

Video sam koleZin post gore, ali jbg kada sam imao srece sa te strane, pa ne mogu bas nesto preterano da pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...