Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Da li je moguce da trese zbog remenice radilice?  Nju inace menjam na svakoj drugoj izmjeni remena. Tako sam i sad napravio ali brzo je pocela lupkati pa sam vratio staru koja je vec odradila 2 seta remena ali jos uvijek ne lupka. Da li je moguce da se na njoj stvrdnula guma pa se auto trese kad je hladan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne baca znaci da je dobra. Imas vibracije?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je leden imam velike vibracije armature. Nosac ispod akumulatora je menjan prije 8 godina. Sad je mozda i on pri kraju vec. A remenica isto ima par godina i 2 seta remenja. Sad cu brzo menjati zupcasti remen pa se mislim bi li i nju promenio. Ali opet zadnji put sam stavio novu remenicu corteco pa je trajala niti 70tkm. Onda sam opet vratio ovu staru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate sta da ti kazem oko tih nosaca, moguce da opet treba zamena, ko zna.. remenicu neka ti pregleda majstor na servisu pa se konsultujte..ja moju nikad nisam menjao npr. Mozda mozes da ga upalis bez nje prilikom servisa oa da vidis da li nestaju vibracije, mada ja mislim da bi ti skakao ceo pk krug da je ona losa

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu sam raditi servis. Sad sam ne gledao i u radu je skroz ravna tako da je necu ni mjenjati. Auto ima 520 tkm pa ne treba ocekivati da bude kao nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da je @MS PK u pravu. Iskreno, ne znam, ali od ovih par niskih temperatura čini mi se da imam sličan problem - zamenjena remenica na velikom servisu i vibracije pri hladnom startovanju motora... 

EGR očišćen, i tako te sitnice...

Valjalo bi to proveriti pre zime.

 

A ako se ispostavi kao tačno, jedan autocentar je najebao u mojim preporukama... Ostavio sam im 105k dinara da mi naprave auto kako treba, a ako se ispostavi da nisu, jbga, popljuvaću ih onako kako samo ja znam. Tada će im ostati da se bave rent-a-car kućama još neko vreme dok i to na sabijem.

Toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, OmenVeritas said:

Meni se čini da je @MS PK u pravu. Iskreno, ne znam, ali od ovih par niskih temperatura čini mi se da imam sličan problem - zamenjena remenica na velikom servisu i vibracije pri hladnom startovanju motora... 

EGR očišćen, i tako te sitnice...

Valjalo bi to proveriti pre zime.

 

A ako se ispostavi kao tačno, jedan autocentar je najebao u mojim preporukama... Ostavio sam im 105k dinara da mi naprave auto kako treba, a ako se ispostavi da nisu, jbga, popljuvaću ih onako kako samo ja znam. Tada će im ostati da se bave rent-a-car kućama još neko vreme dok i to na sabijem.

Toliko.

 

Jesu tebi nestale vibracije pri hladnom startovanju sa zamjenom remenice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravice neko od kolega ako nisam u pravu ali Boga nema da bude bez vibracija po hladnom vremenu. Uostalom i preslo je to Boga oca tako da...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad upekne minus, kad zatrese, taman da mi razdrma stare kosti a i đeci prija da spavaju lepše :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

Imam stilo 3p mjtd 120 12 mesec 2005. Nedavno sam potrosio bocu zenox aditiva

za dizne i promenio plivajuci zamajac. Vibraciju su se delimicno smanjile medjutim

i dalje mislim da to moze biti dosta bolje jer vidim mi se u leru trese retrovizor na soferci i suvozacko sediste.

Malo sam citao po temi (ne celu) vidim da savetujete promenu nosaca ispod akumulatora, 

s obzirom da mi auto ima 15 god i da mi nikada to nije menjano predpostavljam da to 

savetujete i meni. 

Da li da gledam nosace od odredjenog proizvodjaca i kvaliteta? 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Acron izbegni ga jer nije neki sinonim za kvalitet. I usput silux takođe preskoči i drži se proverenih radnji auto delova. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka i iz licnog iskustva uvek ide za OEM varijantu kod ovlascenih.

Jeste malo skuplje, ali se itekako isplati, a pogotovo ako se planira da se auto iole duze zadrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oem sam ja platio 6100 pre skoro 2 godine. Nemoj da uzimas Akron i slicne gluposti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam stojanov ovlasceni servis. Trenutno je originalni nosac 4.800 na akciji. 

Actron je oko 25e. 

 

Da li je to sigurno ovaj nosac da ne uzmem pogresni? 

 

 

ba5105ddd652-800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...