Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Ma salta dobro :D nego tako dodaje i pusta gas naglo a stilo cimne. Kad je vozila punta npr toga nije bilo :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je dobro dok lepša polovina ne prešalta iz pete u drugu na 80-90km/h :D Čisto da razmrda nosače, poluosovine, zamajac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da se zapljunem ovde. Na q2 sam se namenjao nosaca na menjacu i koske, samo tako.
Akron- kanta plasticna. Sto za nase trziste sto za strane, obe verzije sam imao :)
Febi- katastrofa, pretvrd. 
Birth-Swag- Dobri. Mekana guma, ne prenose vibracije, pa su tu najblizi fabrickom. Meni se od njih na menjacu ''kidao'' posle 200km, zbog previse obrtnog, pa je imalo malo mrdanja rucice menjaca na otpustanje gasa, ali no vibratio :)
Original iz ovlascenog- najbolje resenje. Jeste skuplje, ali vredi ko hoce da zadrzava auto. Osecaj da je sve jako cvrsto, a bez vibracija.
Polovan originalni- Najbolje sa Lancie. Jer su mahom vozene normalnije od Alfi i nosaci budu odlicni. Drug i ja smo njemu na kraju sve nosace na 147 tako stavili i bilo je wow! Kasnije smo x ljudi isto savetovali i svi su stavili super nosace po ceni jednog Acrona iz Kit Komerca. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma salta dobro nego tako dodaje i pusta gas naglo a stilo cimne. Kad je vozila punta npr toga nije bilo

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Onda kupi zeni Punta, otvori se malo

Sent from my 3310

Sve je dobro dok lepša polovina ne prešalta iz pete u drugu na 80-90km/h Čisto da razmrda nosače, poluosovine, zamajac....
A sta fali s'vremena na vereme, taman da proveri jel sve na mestu

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je na puntu iz pete u drugu par puta, kako uspeju nije mi jasno. Al nista njemu ne fali, razvlacio sam ga ja i sam toliko u drugoj :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,pre par nedelja sam postao vlasnik Fiat Brava 1.9 mjet 2007 goina,inace to mi je prvi fiat u zivotu,pre par godina je bila Alfa sto se tice Italijana,evo sada opet Italijan.

Od kako sam uzeo auto imam problem pri  kretanju u rikverc,kada sam na blagoj nizbridici,i hocu da se isparkiram,na malom gasu auto se stresa ko nenormalan,pri kretanju u napred sve normalno,na gasenju standardno stresanje dizela,zamjac zamenjen,majstor mi je rekao da je to drzac motora do zupcastog kaisa da mi je on otisao,gledao sam ovde u Uzicu u jednim auto delovima i bo je tipa 13,14000 dinara.....sto je katastrofa,majstor kaze da su ti italijanski aftermarket inace losi,i da treba da potrazim polovan nosac,ja debil to uradim,narucim od lika iz sapca dva nosaca,ispod akumulatora i onaj do zupcastog,meni na prvi pogled nisu bili sjajni,majstor kaze da su za nijansu bolj od ovih mojih i,danas mi to napakuje ja to posteno platim,medjutim problem je isti.u rikverc stresanje,jel imao neko slicne simptome,mozda nije nosac? dge da narucim nove i koji su najbolji,hvala u napred!

 

p.s Njegov razlog sto su novi losi je da je ta guma dosta meksa nego kod fabrickih i da ne odradjuje svoj posao.

Edited by NemanjaUe

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2017 at 6:35 PM, ChobbyNS said:

Kakav crni akron, to je najgore djubre koje moze da se kupi.

Kod mene je akron razvalio enterijer bukvalno, tandrkalo je sediste, kaseta, tabla.

Nakon toga sam od jednog majstora koji radi iskljucivo alfe dobio preporuku da uzmem od njega birth nosac i da garantuje da ce to resiti problem.

Mogu samo da mu zahvalim jer vozim nov auto :)

Tako da ako i za stila moze da se nadje birth, moja preporuka je da se uzme.

Sta je jos od nosaca prihvatljivo da se ugradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mile, pogledaj kod Bogunovica koliko je nosac iz originala, pisao sam vec na temi, oko 5 hiljada izadje sa popustom uz FLCS karticu, Acron ZAOBIĐI, gledaj Birth kao što je u citatu. Ili Swag.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je komu problem vibracija na stilu resila zamjena desnog nosa a kod remena? Auto sam kupio 2010g i cim sam ga kupio zamenio sam levi nosac ispod akumulatora i tad su vibracije nestale. Taj nosac je original onaj modifikovan sa puno vise gume. Sad  nakon 8g ujutro kad je hladan opet su velike vibracije u unutrasnjosti. Da li je mozda do desnog nosaca koji nije nikad menjan ili je levi opet za zamjenu. Auto ipak ima 520tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam samo jednog zivog coveka koji je promenio desni nosac i utisak mu je - nista posebno :D verovatno mu je stari bio dobar ili nije tu bio problem...svakako, nije jeftin za experimentisanje

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce i to. Sad je najgore sto treba mijenjati oba da bi saznao. Tu su ljudi pisali da im taj đodifikovani dobar i nalon 8god. Ma nek on trese i dalje.

Edited by vujasin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene izmenjano sve zivo i i dalje trese. Pusti ga, nek trese.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk




Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam je se jos od njenih pocetaka, a @Flex i u 12. godini postojanja, odrzava plamen na ovoj temi :P .

Na mladjima svet ostaje, je li tako Mico?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene izmenjano sve zivo i i dalje trese. Pusti ga, nek trese.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Čestitam

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod akumulatora nov (novija verzija) original. Donja dva Akron (zajebao me suster od majstora prosle godine) i desni polovan (nema nov original a i dok je bio usi su otpadale, oko 200e je bio).

A i ne lici na nosace s obzirom da vise trese kad je bas toplo napolju nego kad je neka niza temperatura.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Secam je se jos od njenih pocetaka, a [mention=20301]Flex[/mention] i u 12. godini postojanja, odrzava plamen na ovoj temi  .
Na mladjima svet ostaje, je li tako Mico?
Apsolutno

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...