Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

@Dekirs javi ako resis taj klik klak zvuk...i meni se ponekad cuje tako pri peomeni brzine...
Sve pregledano i u odlicnom je stanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kola u brzini, auto ugasen...sidjes u kanal i cimas ga napred nazad. Cuce se klik- klak, ako nije nosac onda verovatno na poluosovinama ili u samom diferencijalu...vozio Stila tako godinama i sit se navozio bez problema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, videcu dal je nosac sad na malom servisu. Cuje mi se kad brzo pustim kvacilo i kad menjam iz prve u drugu, jer se najvise cima. I na stilu sam imao taj problem zamenio dva nosaca i dalje isto bilo.. Ako je nosac super ako nije ko ga sisa :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari jel zna neko da mi kaze koji je to nosac menjaca na stilu 1.9jtd 80ks? Gde se nalazi? Jel to onaj ispod akumulatora ili neki drugi? Desava mi se poslednjih 40.000km ako ne I vise da kad krecem kao da mi podrhtava auto, nece uvek. Najcesce kad idem u rikverc uz neko brdo osetim to. Menjao sam davno nosac ispod akumulatora I koliko se secam jedno kratko vreme je bilo bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, prvo da napisem da mi je mnogo ova tema pomogla da se resim svojih vibracija I hteo bih da se zahvalim svima,koliko je dobra stvar imati ovako nesto I iz prve ruke saznas sta je problem. U pitanju je Fiat stilo 1.9 Jtd , Regolari zamenio sam nosac ispod akumulatora marke SWAG po ceni od 4200din (Acron je 3200) I to ti je najverovatnije problem . Sad kad su vibracije nestale lakse je bilo cuti I odrediti gde je skripanje plastike instrument table, cula su se vrata suvozaceva  I gepek ona plastika je lupkala. 
Prvo bih napomenuo da dobro proverite sve sarafe na plastikama, otvorite ladice I tu sve takodje posebno proverite. Ja sam koristio sundjerastu dvostranu traku I popunio praznine gde god je nedostajalo,dakle kad se vrata od ladice zatvore ,da nema mrdanja. 

 

Druga stvar,kupio sam silikonski sprej I poprskao sve spojeve plastika gde je moglo I posebno onaj deo do soferke,znaci to je jako bitno.

 

Trece, kupio sam dihtung gumu (imate u farbarama) I zalepio na suvozaceva vrata gde god sam video da se dodiruje metal o metal. Verovatno cu uraditi I ostala vrata ali za sad mi nije bilo potrebno,meni su dolaziti zvukovi samo sa tih vrata. 

Cetvrto, stavio sam malo sundjera izmedju plastike gepeka I stakla,onako diskretno da se ne vidi,mozete I dihtung gumu zalepiti,ja nisam imao vise,pa je I sundjer pomogao I takodje onaj deo gde se spaja gepek I branik sam stavio dihtung gumu.

 

I to je to otprilike, zvukovi I skripanje su nestali 99%,vibracije na semaforu ili u rikverc su potpuno nestale,drugi auto totalno. Nadam se da ce nekome pomoci. 

 

Edited by vojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u farbarama da se kupi, deblje tanje,uze,sire ,ja sam uzeo deblju malo,sa jedne strane se lepi sa druge je kao sundjer-guma,koristi se I za dihtovanje vrata,prozora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima nov sam na ovom forumu i nemam baš iskustva u postavljanju teme to jest imam problem sa stilom  imam stila 1.9 jtd 2004 god. I nekad se čuju neke vibracije u motoru na minut dva i onda prestanu kao da je dzac motora ili nešto drugo da li je neko imao takav problem hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, na ovu temu je dosta pisano u nekoliko topica, pa slobodno mozes da pogledas pomocu Search foruma.

Nisi napisao nista detaljnije sto bi nas usmerilo - da li se vibracije javljaju na leru, da li u nekom opsegu obrtaja u voznji, da li pri ubrzavanju, kako se to detaljnije manifestuje, itd. itd.

Npr. neke od postojecih tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ako moze mala pomoc za sledeci problem, u pitanju je Stilo Mjet 140hp, u sestoj brzini se trese rucica menjaca, uglavnom da, nekad ne, i ima lufta sama rucica. U ostalim brzinama je prisutna blaga vibracija ali onoliko koliko i ceo auto vibrira, nista preterano, u 5oj brizni na primer pri ubrzanju je rucica skroz mirna, a 6ta se bas trese (i pri ubrzanju i pri ravnomernom gasu). Prisutne su vibracije na leru i nizim obrtajima (volan itd.) Takodje pri vracanju rucice u ler (ili pri prebacivanju iz druge u trecu i slicno) se cuje jak klik negde ispod same rucice. Jel ima neko ideju sta bi moglo biti?

 

Hvala unapred

Edited by Ftacitus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako da resim problem sa vibracijama. Zamenio sam sve nosače motora (čitaj SVE), sredio dizne, zamenio set kvacila i zamajac. Vibracije se javljaju na ~1100-1300rpm i prilikom davanja/držanja gasa i kad se gas oduzme pa obrtaji padaju ceo auto se strese na istim obrtajima. Na leru je zadovoljavajuce miran za dizel star 13 godina ali ove vibracije na 1100-1300 obrtaja me izludese. Sve sam procitao i nemam više ideja. Mozda se neko seti jos nečega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su se vibracije javile posle par meseci, otisao nosač. Već je pisano da sa tim Acronom nakon par meseci opet isto. Losi su. Ne kazem da je to u pitanju, ali znam da je par ljudi imalo lose iskustvo sa istim.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu se javile posle par meseci nego nisu ni prestajale . Krenuo sam od levog nosača, pa posle zamenio donja tri i na kraju desni i sve to u roku od mesec dana ali vibracije nisu prestale. Onda sam sredio dizne i na kraju set kvacila i zamajac ali su vibracije jos uvek tu. Isti intenzitet, isti interval.

On 10/13/2017 at 6:39 PM, vujasin said:

IMG_20171013_171300.jpg

Da li je ovaj nosac propao i da li ovaj imbus vijak treba biti u centru rupe?

 

Propao je. Ja sam menjao moj nedavno i imbus je bio skroz gore uz rupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgibosmo od pisanja skoro 10 godina koji su se nosaci u praksi pokazali kao odlicni i onda opet procitas isto :) ... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni akron, to je najgore djubre koje moze da se kupi.

Kod mene je akron razvalio enterijer bukvalno, tandrkalo je sediste, kaseta, tabla.

Nakon toga sam od jednog majstora koji radi iskljucivo alfe dobio preporuku da uzmem od njega birth nosac i da garantuje da ce to resiti problem.

Mogu samo da mu zahvalim jer vozim nov auto :)

Tako da ako i za stila moze da se nadje birth, moja preporuka je da se uzme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Izgibosmo od pisanja skoro 10 godina koji su se nosaci u praksi pokazali kao odlicni i onda opet procitas isto :) ... 

 

Ali i dalje kada neko kupi nešto u originalu a još ne daj bože u ovlašćenom servisu smatra se da je glup u najmanju ruku.... jer zaboga, imao je skoro pa isto to ali daleko jeftinije da kupi...

 

Jednostavno neke stvari na kolima ne vredi uzimati u razmatranje osim onoga top u ponudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da kazem, ugradio sam ono sto sam nasao da kupim u Nišu. Niko mi nije nudio nista osim acrona. Dajte neki link iz online prodavnica do nosaca drugih proizvodjaca. Da li je moguce da toliko ne valjaju i da je u njima problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak zovi Bogunovic i pitaj koliko je. Mislim da je 50ak € levi nosač.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore napisano se ne odnosi na tebe konkretno, ti si očigledno imao dobru (ako ne i preveliku) želju da rešiš problem vibracija ali se bojim da si samo uzaludno potrošio novac.

Bilo je još kolega na forumu koji su tek nakon montaže originalnih nosača "progledali". 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...