Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Stilo i vibracije 99% idu vezano za nosace motora, konkretno taj levi ispod akumulatora i ona dva donja. Taj 1% otpada na zamajac ili lose dizne :D

Problem je samo sto se ti nosaci odokativnom metodom ne mogu oceniti. Retko kome je bilo da je pukao, obicno guma izgubi svoja svojstva i ne radi posao. Majstor kad gleda, sve celo, zdravo, ne klima.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je pre zamene nosaca, pred sam njegov životni vek, pri prvih par kočenja, zvečalo, čangrljalo uz sve ostalo, treska, buka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2017 at 5:00 PM, rocket said:

Da li je iko od vas imao vibracije kao sto sam opisao? Citajuci forum nisam naisao na nesto slicno, obicno trese auto itd a, meni samo tako siiiitno vibrira da mi bukvalno golica nogu na gasu

Ljudi ove gore navedene vibracije nestale same posle par stotina km. Jbt ovaj Stilo je auto kod koga se desavaju neke cudne stvari, a koje na kraju same isceznu! Auto se izleci tj ozdravi sam, bez lekova ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gremlini :)

Moguce je da je bilo nekvalitetnije gorivo pa da se zalio auto. Takodje, vibracije su mnogo izrazenije zimi kada je hladno jer se guma na nosacima motora stvrdne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se tako jednom sama od sebe sijalica desnog fara popravila ali je posle par nedelja opet gecrk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam to vise puta, nacne se vlakno (vidi se na oko kad se sijalica izvadi), proradi jos malo i ubrzo i konacno zvekne :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo da podrhtava motor zbog remenice alternatora koja je bila zakovala. To su bile cudne vibracije, kao da ceo motor nekako drhti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad zablokira remenica alternatora stvarno se osete vibracije a zasto, ne bih znao da objasnim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitacu ovde da ne otvaram drugu temu.

Novi bravo, kada naglo pustim kvacilo imam tup udarac, onaj klik klak zvuk. Ako se polako pusta kvacilo normalno je sve, nema nikakvog zvuka, isto tako kada je u brzini i kada se pritisne nema tog zvuka. Iz prve u drugu kad menjam desi se da se cuje ako ga naglo pustim.

Desni krst je stavljen nov, tako da odmah to eliminisemo, znam da su ljudi pricali da na stilu to hoce da se desava.

E sad, menjao bih nosac ispod auta posto kao da zvuk odatle dolazi. Doduse nisam siguran, nesto razmisljam da li onaj ispod akumulatora moze da proizvodi takav zvuk ? 

Koliko se moze utvrditi da li je on, jer npr majstor mi je gledao pre 3,4 nedelje nosacne kao dobri su. Razmisljam, da je to malo teze na oko videti, jedino ako se guma raspala sva ili ne ? 

Dajte neki savet sta i kako? 

Mislim da nije zamajac, jer npr kada ga gasim ne lupne nista, ne strese se, ne trese kad krecem, kada potopim gas sa niskih obrtaja ne trese isto..

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dekirs said:

Razmisljam, da je to malo teze na oko videti, jedino ako se guma raspala sva ili ne ? 

Pisali smo vec, nosac na oko moze da bude odlican, ali da se usled vremena guma stvrdla i prenosi vibracije na karoseriju. Cak, od maltene svih ljudi koje znam a da su to menjali, nosaci su bili vizuelno super, a posle promene razlika u vibracijama nebo i zemlja.

Za zamajac imas jos par caka za identifikaciju (mada na osnovu opisa ne verujem da imas problem), o njemu imas detaljno u temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista onda, probacu da ih zamenim pa da vidim sta ce se desiti. Vidim da se ne preporucuje Akron, ne znam dal ima neki drugi proizvodjac..
Edit: Okrenuo sam Kit komerc samo akronov imaju..
Sent from my Havaji P9


Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi kod ovlascenog, cesto bude original po normalnoj ceni :)
Ako imas to cimanje, logicno je da bude neki od donjih nosaca koji drze motor da se ne cima napred-nazad. Probaj da sidjes u kanal a neko nek sedne u auto , digne rucnu i cima naglo u prvoj brzini. Trebalo bi da se vidi ako je do njih da imaju lufta. Meni su recimo zdravi ali da kazem omeksali i jedan se cimne.
Proveri jos i luft u samom menjacu, digni levu stranu ubaci u brzinu i mrdaj tocak rukom napred nazad. Videces koliko se pomera i koji zvuk proizvodi. Taj luft je vrlo cest kod stila npr ali mu ne smeta i ne dira se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki, vidi kod Bogunovica. Ja sam za Stila skoro uzimao, oko 5300 sa klupskim popustom je bio levi nosač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5900din tacna cena u bogunovicu, uzeo ja pre neki dan. Sto se vibracija tice nista se nije promenilo, auto i dalje trese kao jaci traktor nego inace :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec menjas, uzmi original.

Akron ce biti verovatno gori nego taj sto imas. :-)

Meni se na Delti raspao taj donji nosac tj guma, a po zameni nisam primetio nikakvu spec razliku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno cu uzeti org. Jedino sto je bas nemam vibracije, tj minimalne, vise bih zamenio zbog tog klik klak zvuka..

Sent from my Havaji P9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se kad polako otpustam kvacilo da se povecaju vibracije na volanu. Kad auto vec krene vibracije neataju. Promenio nosac ispod akumulatora pre 3 god.i stavio tad Akronov. Znam da se zeznuo ali da li ove vibracije mogu biti iz dolnje nosace?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skorpion veoma je moguce da je do tog nosaca. Meni je na leru takodje tresao, a uz već mali gas je miran bio. Nakon zamene istog nosaca je miran i dosta tiši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...