Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Sa originalnim nosacem ti ne treba kvacilo :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko dana sipao sam gorivo u Molu, pun rezeorvar. Vec sutra sam primetio male vibracije na papucici za gas kao i na patosu ispod papucica. Vibracije su toliko sitne i fine da mi bukvalno golicaju stopalo. Kao kad ti mobilni vibrira ☺ . U kabini nista ne trese, volan ne vibrira. Inace vibracije su konstantne bez obzira na obrtaje, zagrejanost motora itd. Auto ide normalno, ali poludecu od tog golicanja jbt!!! Da li se jos nekom nesto slicno desilo i da li mislite da je neki nosac ili je mozda do goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je iko od vas imao vibracije kao sto sam opisao? Citajuci forum nisam naisao na nesto slicno, obicno trese auto itd a, meni samo tako siiiitno vibrira da mi bukvalno golica nogu na gasu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na skorasnjim niskim temperaturama sam imao nesto nemirniji rad nakon sto sam bio u situaciji da sam morao da sipam na NIS-u. Prvo sledece sipanje na MOL-u je resilo stvar (takodje veliki minus celzijusa).

 

Uglavnom ne obracam paznju i ne sirim price o kojima realno ne mogu da imam ikakva saznanja, plus gomila subjekvivnih faktora i utisaka, ali ovo poslednji put mi je bas probolo usi i vibro-receptore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1,9 JTD 2002. Naime, prilikom paljenja, ne cuje se tup udarac kao ni pri gasenju sto je koliko sam upucen karakteristicno za zamajac, medjutim, dok je auto u leru, nebitno hladan ili vruc, dosta vibracija se oseca u samoj kabini, na volanu, pomalo menjacu, kontrolnoj tabli, pri davanju gasa i voznje to prestaje, ali kad stanem na semafor u mesto i predjem u ler, vibracije se vracaju. Jedan majstor mi je rekao 99% zamajac pri kraju, drugi kaze da je sve to do drzaca motora. Iskustva? Hvala

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nekog iskustva, ali, menjaj nosač, levi. Za početak. Original je neznatno skuplji do drugih. Acron, izbegavaj. Meni tako rekose strucniji i iskusniji, pa samo prenosim, za Acron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ozbiljno, ako hoćeš da se trajno i kako treba rešiš problema i ako ćeš već dati dobre pare za zamajac - odradi i nosače, pregledaj bar...pitanje u kakvom su stanju.

A i da ne bude da samo smanjis tresenje, odradi sve da budeš miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem, isti auto, isto godiste, isto je tresao na leru itd. Sad nema toga nakon zamene nosaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve to stoji, i ja bi preventivno voleo da zamenim ceo set sa zamajcem, ali finansije..

Hvala u svakom slucaju drugari

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zivic123

Pitanje je prebaceno u postojecu temu. Pre otvaranja nove, pomocu Search proveriti da li takav sadrzaj vec postoji, kako bi zadrzali preglednost foruma.

Ako imas vremena, prelistaj malo prethodnih 65 strana, vec je sve do detalja objasnjeno, a naravno otvoreni smo za dalju diskusiju i pitanja.

Kao sto kolege rekose, uglavnom se problem otklanja ugradnjom novog OEM nosaca motora.

19 minutes ago, Zivic123 said:

Bas za taj levi kolko se secam je i receno da se vidi kao da je ostecen, biiip li ga

Moze da se desi i da je na oko dobar, ali da se amortizaciona guma vremenom stvrdla i da prenosi vibracije na karoseriju.

Ako ti je Stilo pre restyle (sa manjom amortizacionom gumom na nosacu, a isti je jos uvek na autu sto mozes i sam lako vizuelno da proveris), obavezno bih krenuo od toga, nema sanse da je on dobar. A majstora koji kako kazes, na osnovu opisanih simptoma, u startu 99% tipuje na zamajac bih ubuduce zaobisao.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam na forumu pa i nemam neka iskustva za teme i ostalo, za u buduce znam, izvini sa otvaranje vec postojece. Gde mogu naruciti nov OEM nosac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Ivan rece, prelistaj temu par stranica unazad, ima moj post sa sve cenom Bogunovic, levi nosač, taj koji pravi najviše problema je oko 5800. Ima i kataloski broj u nekim ranijim postovima. I poslusaj Ivanov savet za majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li su ovi nosaci sa AP sporta originali ili kopije? Citam unazad ljudi koju su menjali original kazu da su kontaktirali i AP pa zbog toga. Svakako prvo kontaktiram Bogunovica :D

Edited by Zivic123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Acron, ne uzimaj. U temi već piše da ne valja, takodje su mi rekli da za nosac zaobidjem Acron. Original je Originali Riccambi, ako sam dobro napisao imas i tačnu sifru, tj kataloski broj negde u temi. 51711216
Zovi Bogunovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja sam to isto ovde saznao, a onda mi kum, koji se razume više od mene rekao da ne da valja Acron kombinacija guma-metal

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zivic123 said:

Nov sam na forumu pa i nemam neka iskustva za teme i ostalo, za u buduce znam, izvini sa otvaranje vec postojece.

Samo uzivaj, svako od nas je nekad bio novajlija na forumu. Tu smo da se druzimo, pomognemo i svi zajedno doprinesemo da sadrzaj bude funkcionalan.

Ja ti savetujem da sam sacnes kakav je nosac u pitanju (odmah je ispod kutije akumulatora). Ako primetis da je gumeni, amortizacioni deo uzi (zaokruzio sam ti crvenim) onda je stari tip u pitanju, a ako je jos i iz fabricki ugradje nema sanse da nije za zamenu posle toliko godina:

d29727e4b69f-800x600.thumb.jpg.26a4104f5ea6a480e8bb34cc3edfdd8f.jpg

Noviji se moze prepoznati po dosta vecem gumenom delu, a isao je na Stilo posle restyle:

Novinosac1.thumb.jpg.ea8141eec4655b9dc793d92e563e9a21.jpg

Videces u temi da su neki ugradjivali i nosac od 1.8 (iskljucivo jer je ovaj OEM za dizelasa ranije bio skup kao otrov, a za 1.8 primetno jeftiniji), ja sam uvek za propisanu varijantu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...