Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Eh, meni taj modifikovani nije radio posao ali definitivno sam odustao od resavanja vibracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je 8v tj. 120 ks. Ja sam promenio levi nosac i pri tom stavio Acron-ov...i skoro nikakva razlika. U servisu eksperimentisali sa srednjim nosacima, skidali ih, nije ni do njih. Probali cak i desni da zamene (istina polovan), nema razlike. I oni se skoro predali. Jedini (mozda pogresan) zakljucak je da mora biti do levog nosaca, tj. Originalni levi bi trebao resiti stvar. E sad ja sam negde procitao da je originalni za Bravo, levi drzac, jos bolji, a navodno pasuje na Stila. Pa hocu i to da probam, pa nek bude sta bude. Inace, pre neki dan sednem u "normalnog" stila karavan, doduse jtd 115 ks, i gle cuda, tih i miran, ne trese! Znaci moj ima gremlina negde :(

Inace, jos jedan test za utvrditi da stvarno mnogo trese: Dok radi u leru otvoriti peta vrata. Juce sam to uradio i dok su bila pidignuta vidim koliko vibriraju, traktor bree... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cim je negde veca poluga (eto bas npr. otvorena vrata), najvise se oseti da trese.

Ne treba se uzdati iskljucivo u levi nosac, on vecini sredi dosta vibracija ako nema drugih problema. Samo kazem da ako se menja, taj originalni je proveren i nema potrebe mnogo eksperimentisati i bacati pare za ruke majstora. Ako je nesto drugo u pitanju, ni nov nosac nece pomoci i brzo ce se rastresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nesto drugo...na dijagnostici se pokazalo a je 3-ca dizna na +2 i nesto (ne secam se sada) ostale su 0 i nesto malo, pa kaze majstor da mu to ne izgleda lose. Remenicu alternatora navodno proverio kaze da nije ni to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta može da pravi vibracije -  nosači, remenice / PK krug ,  dizne , zamajac i ništa više mi ne pada na pamet. 


To sa diznama motorni komp. pegla sve nedostatke bilo dizni bilo do kompresije motora / i ostalog kako bi motor radio sa što manje vibracije i trešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dosta treska sama masina u leru, gledao sam neke druge jtd ove kako rade u leru i cini mi se da manje tresu. Valjda nema neki problem u samom motoru, nesto sto se ne vidi dok se sve ne raskupusi...

P.s. Cak sam video slucaj iskrivljene klipnjace, doduse to je bilo sa Pande 1.3 mjet (dostavno vozilo picerije) pa mozete misliti kako je vozena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je od vas merio kompresiju ? 

Korekcije su baš i zbog toga, jer radilica nema isto ugaono ubrzanje kada gorivo sagoreva u svakom cilindru pojedinačno. 

Kad su već vađene dizne lako se i kompresija premeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal sam lud al mislim da sam na ovoj temi video postupak zamene levog nosaca sad ne mogu da nadjem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je ovde ali ima na nekom stranom Fiat forumu, sve sa slikama. Ako nadjem, okacicu link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je ovde ali ima na nekom stranom Fiat forumu, sve sa slikama. Ako nadjem, okacicu link.

E hvala ti, ako nadjes ubaci da probam sam da zamenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja, nakon ovoga se nadam da me necete videti vise u ovoj temi!

U ponedeljak cu biti u Beogradu, i nameravam kupiti originalni levi nosac motora. Iako je mos Stilo mujtijet 8v, nameravam kupiti nosac od novog Brava, posto navodno on pasuje, a trebalo bi da bude bolji.

Nego, da ne davim: Koja Deltina prodavnica je bliza centru grada (ako krecete od autobuske recimo?). Cisto da se ne bih cimao lokalnim busevima ili taksijem....

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta ? Koliko znam oni više ne rade Fiat i sl. Nego probaj Bogunović ili AP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recite slobodno ako znate gde ima. Ne znam da li AP ima originalni nosac. Ja sam stavio Acron-ov i nisam zadovoljan, pa bih sada original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam ti gore , zovi i proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trese pri gaselju po nekad i to u glavnom kad ga ostavim u leru, nosac ispod aku. zreo za menjanje i planiram ove nedelje sad onaj ojacani da uzmem, ili trese zbog neceg drugog, mozda cak i ona stvar na slovo z  :question:  :ouch:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda cak i ona stvar na slovo z  :question:  :ouch:

 

Mislis na onu koje se svi vlasnici dizelasa plase? :D

Ma nije ni to sad neka strasna investicija, kad bi znao sa sigurnoscu da je on....

 

Ali vrlo verovatno da je neki nosac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stari kupi novi nosač. Do zamajca ima još puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da stavljen je drugi ali polovan i nakon njega je 10 puta gore, ceo levi far se trese kao na fapu... A za zamajac i ja sam isto mislio da nije neki kazu da su to simptomi ali u voznji se nista ne oseti samo to pri gasenju i sto trese u leru zbog nosaca, i sad jos razmisljam da li da uzmem modifikovani ili od benzinca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi modifikovani iz originala i neće glava da te boli. Gde nađe da kupuješ polovne nosače + tolike vibrcije sigurno loše utiču na trajnost sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma utice na trajnost svega, pogotovo zivaca :D nadam se da ga jos imaji u ap sportu, javljam utiske ovih dana kad stavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze imenjak, gde nadje da stavljas polovan nosac? To ti je ono ko ne plati na mostu...

Em ne znas u kakvom je stanju, moze da izgleda na oko dobro a da nije ni za q... , em placas ruke jos jednom...

Ne znam ima li potrebe posle ovoliko pisanija na temu bilo sta vise komentarisati. Uzmes original restyle i miran si, jos sad smesno kostaju, bili su od 80 do 100 EUR pre par godina.

 

mozda cak i ona stvar na slovo z  :question:

Mislis na onu koje se svi vlasnici dizelasa plase? :D

Zamolicu, bez generalizovanja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, jeftinije je uvek skuplje... Poverujem prodavcima polovnih delova i bas se jako zeznem al na greskama se uci, kvalitet a ne kvantitet i mirna glava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...