Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Kupiš original (a bio je jeftiniji od Acrona) i uživaš u tišini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acron sam platio 60-tak Evra, a original Fiatov, da se smrznes 170, i to levi! Mada, kad bi znao 100% da ce original resiti stvar, puko bi i 170...

Share this post


Link to post
Share on other sites

4900 din  je bio prošle godine u AP Sportu kad ga ja kupio https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28020-jtd-re%C5%A1ite-se-vibracije-motora/page-55


Sad je malo skuplji 5029 din (ne piše ništa pretpostavka da je original) http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=49929


Proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buraz svaka cas na objasnjenju!!!! :clap:
Samo mi reci dal je drugi auto od kako si ga stavio? Ja sanjam da nema vibracija :hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starom ništa nije falilo , nije ispucao i slično. Samo je guma bila tvrda i prenosila vibracije i zvuk na karoseriju. Čuo se onaj karakterističan za Stila bruum.

Sa novim originalnim koji je po rukom mekan toga više nema i daleko manje ima vibracija. Ranije već napisao.

Generalno treba sve plastike u motornom prostoru pritegnuti a poklopac preko motora odvojiti od samog motora gumenim prstenovima jer često sam poklopac svojim ivicama se naslanja i proizvodi zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jeseni uzimam taj nosac sigurno, sad kad su topli dani mnogo manje ima vibracija ta guma vise nije toliko kruta kao sto kazes :) e da poklopac od motora ta plastika drma ko nenormalna, znaci da stavim neku gumu ispod srafova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se moze primetiti da leva strana vise trese od desne-mislim na motor. Osim sto poklopac trese ko blesav, drmusa i akumulator i Ecu. Sa desne strane prilicno mirno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto vas mrzi da procitate, o tom levom JTD nosacu sam pisao jos pre 5-6 godina... Sta uzeti, koje izbegavati... Ali takvi smo vecinom, zaletis se na najjeftiniji ili ono sto ti "prodavac" kaze da valja, a ovde se ubismo objasnjavajuci. Pa kad vidis da ne valja, opet treba da puknes za ruke i kvalitetan deo.

Kojih crnih 170 EUR, u Delti sam ga tada platio 80.

Ostalo je rekao imenjak, sad ih bude na akciji za smesne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve OK, nego samo reagujem na sledece tvrdjenje (a od pre nekoliko godina do sada iznosim svoje pozitivno iskustvo kako bi olaksao ostalima):

vidim da niko nije zadovoljan ni novim nosacima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Bocca vec spomenuo, u svakom slucaju pitacu ponovo: Da li je neko probao da umesto levog nosaca br. 51711216 montira 46834116. Znaci radi se o tome da se levi nosac motora od Stila multijet 150 ks 16v montira na onaj od 120ks 8v (moj). Navodno ima bolju gumu. Ja bih probao, samo me zanima da li "pasuje"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi u prodavnici oba pa uporedi da li moze, ovako, tesko da dobijes odgovor. Em slabo ima tih stila od 150ks em nisu ljudi stalno na forumu a i retko ko experimentise sa delovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i mislio, samo rekoh aj da pitam prvo mozda je neko probao tu varijantu pa da nam kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bocca: Ako ne gresim, promenio si levi nosac i nema razlike u vibracijama?

Da li si stavio original Fiatov ili neki zamenski? (kao ja-Acron ili nesto drugo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam stari original, acron od benzinca 1.8, modifikovani original. Nema razlike. Ostao mi je acron od benzinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nam ne preostaje nista drugo nego da kupimo benzince. Ja imam Acron pa sam nesto kontao da li vredi kupiti original-izgleda da ne-moglo bi biti samo bacanje para. Cak mislim da bi najpogodnije resenje bilo dici ler gas na 1000 obrtaja, ali valjda onda mora da se ucitava nova mapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina! Meni je na Corsi ventilator hladnjaka otišao iz vinkla i kada uđe u drugu brzinu to su vibracije i brujanje gore nego u bilo kom dizelu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji majstor,servis moze nabolje da proceni koji je nosac,ili dizne,ili nesto trece....imam isti problem na jtd 116...na leru kao traktor,a cim predje 2000 obrtaja sve nestaje (u mestu) ... majstor mi je menjao desni taj sto je oko 14.000 a levi je navodno dobar! pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bocca: Da li si resio problem vibracija ili si se pomirio s'time?

Ja nisam, i psujem Stilo i dizel svaki put kad ga upalim. Kako idu stvari, te vibracije ce mi zgaditi Stila a i dizel. (mada znam da racionalno gledano-ne bi trebalo biti tako).

Inace, primetio sam da su vibracije jace kad su prednja leva vrata otvorena.

Sad nesto vec gledam po malo oglase, kad skupim kintu, kupio bih Alfu 156, moze 1.9 jtd, pretpostavljam da ne trese kao Stilo. Ili, ako bude para i prilike, Bravo turbobenzinac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pa vi jos vibrirate :D ?

Bez zezanja, zao mi je da ti utisak tako dobroj dizel masini kakav je 1.9 (robustan, potentan, ekonomican, prilicno jeftin za odrzavanje) pokvari neispravan auto, tacnije neka druga glupost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to, i jeste najverovatnije glupost, ali kakva? Pazi, to drndanje meni toliko smeta da bih bez dvoumljenja puko kintu na sva 4 nosaca, samo kada bih bio 100% siguran da ce to resiti problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam jedno pitanje, ako moze neko konkretno da odgovori pa da vas ne davim vise. Planiram ponovo zameniti levi Stilov drzac motora. Ali, ovog pura hocu da stavim originalni, i to br.46834116 (predvidjen za Bravo, navodno pasuje i na Stila)

Da li neko zna da li se to moze nabaviti u Nisu?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li tvoj Stilo MultiJet 16v ili ne?

Ako nije, maltene svi koji smo menjali levi nosac modifikovanim Fiat originalom za Stilo, imali smo samo reci hvale za isti. Kod mene je npr. od 2009., 2010. ne secam se tacno, mogu da pogledam, auto jos uvek prede kao maca.

Planiram ponovo zameniti levi Stilov drzac motora. Ali, ovog pura hocu da stavim originalni, i to br.46834116 (predvidjen za Bravo, navodno pasuje i na Stila)

Nije mi jasna zelja da se eksperimentise sa drugim nosacima (drugi modeli, modeli sa benzinaca, losiji aftermarket...), kada je ovo 100% provereno. Ali OK, postujem i to, prvi ja radim maltene uvek suprotno od onoga sto mi (cast retkim izuzecima) priuceni prodavci nude :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...