Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

 

Ne voli on kontakt sa ljudima uzivo, samo preko tastature :)

Istina ziva. Mada nije da cu pre da crknem nego da dodjem na druzenje, nego uvek ima nesto prece i jebiga... :-/

Vix, da nisi slucajno probao ovo sa tockom?

 

   

 

  evo ja  juce  probao  na  ivicnjak   bas  visok  tacno  u visini branika ,  probano  levo i desno  i  vibracije  isto  nema  nikakve  razlike ,  mada  jos nisam promenio levi nosac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi primetio razliku i tako sa starim nosacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljam sinoć, posle skupa, o vibracijama koje ima kolega @Bocca
One stvarno nisu jake. Više se čuju nego što se osećaju fizički ali su jako

neprijatne za slušanje.

Sedeo sam pre dve nedelje u jednom Stilu, na placu, koji ima problema sa onim jeftinijim nosačem (nema problem već skoro pa nema nosač, guma se ne vidi ni na oko).
To su teške vibracije koje skoro da izbacuju iz sedišta.

Ove kod kolege Boce su manjeg intenziteta ali imaju veću frekvenciju.

Ja nemam pojma šta bi moglo da bude u pitanju.
Jedino da još jednom probaš kod majstora bez PK kaiša.
Ako onda daje naznake vibracija verovatno je nosač onaj skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bez PK kaisa nema brujanja. Iteresantno je da se vibracije osecaju na sedistima recimo. Celo dupe vibrira. Moguce je da cu ona dva donja nosaca... Nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao kod mene donje nosače - oba.

Što se tiče vibracija u leru nije bilo neke izmene.

Najveća izmena je bila što se motor pri naglom ubrzavanju nije cimao napred, nazad.

Meni to nije ni smetalo, mislio sam da tako treba :D

Ti donji nosači nisu skupi.
Možda najbolje da oteraš kod Gorana da oni prekontrolišu.
Moguće da su već rešavali slične situacije. Sigurno je makar

još jedan Stilo u Srbiji imao tvoj problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam bio kod gorana, i to nije primarni razlog za odlazak, ali sam dobio neki usputni odgovor u fazonu "sine to je dizel, mora da trese. Teraj i ne misli...". Videcu da odem opet, mozda ce se vise potruditi kad dodjem sa time kao jedinim problmom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vibraciju u leru, donji nosaci nemaju neki uticaj. Kao sto kolega rece, glavna 2 gore nose motor, a donji (reketi) su zaduzeni za ublazavanje cimanja napred-nazad.

Vozio sam gomilu Stila, ono kod tebe deluje skoro normalno sto se tice vibracije, ali ubija onaj zvuk rezonancije.

A sta rece, vise ne mogu da popamtim, menjao si remenicu alternatora? Lepo ja rekoh da ti otvorimo novu temu :D , ovo postaje kao spanska serija, zaboravih sta je bilo na pocetku ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, "Bocin rezonirajuci i vibrirajuci stilisha" :D

 

Menjao sam remenicu radilice i nosac ispod akumulatora. Remenica alternatora je super i to mi je reko do sada 4 majstora. Takodje svi misle da su ostala 3 nosaca OK. Nisu novi, ali nisu losi.

To brujanje je glasnije kad je rezervoar prazan. Skoro nestane kad se popnem prednjim desnim tockom na ivicnjak. Nestane skoro skroz kad se skine PK kais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bar jos jedan Stilo kao Boccin, tj. moj. Da nije Bocce, mislio bih da tripujem, ili obrnuto :). Ovako znam da problem postoji. A svakako ce biti kao u spanskoj seriji, resice se sve odjednom, samo da pronadjemo gde se krije gremlin! :)

P.S. Isti sam odgovor dobio u servisu ;)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti iz BG-a? Mozemo se nas dvojica naci da malo uporedimo stvari, ako smo u istom gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih voleo, samo sto ce to malo teze ici. Nije da necu, nego je skoro neizvodljivo. Naime, ja sam iz Pristine. A do Bgd ne planiram u skorije vreme, bar ne privatnim kolima...Kako, zasto, ne bih u ovoj temi... ;)

P.s. @Bocca. Da li si ono nesto spomenuo da si bio u Skoplju? Ako budes isao ponovo, mozemo se tamo naci :)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bocca, skini plastike zupcastog, makar one dve gore kod vodene pumpe i bosh pumpe, pa upali auto i vidi da li remenice ili vodena pumpa baca, ali ne pipaj nista rukama i ne naginji se nego samo posmatraj, i nemoj nista od alata i plastika da ti stoji u motornom da nesto ne upadne, onda ce biti picvajz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Hm, remenica alternatora ne bi trebala da pravi vibracije.

 
Iz mog iskustva velikog servisa, pravi i to prav i buku i vibracije

 

Bas smo kolega MS PK i ja imali razmenu iskustava oko zamene remenice alternatora. Ja kada sam zamenio moju nestalo je dosta bruma i smanjila se buka u kabini. Ja sam primetio sa strane vozaca neko caktanje, kao preskakanje i kada sam otisao u servis rekli mi da je skroz blokirala.

+1

 

ja sam pre 1000 km napravio veliki servis i zamenio remenicu alternatora, kad su ga upalili, otvorili haubu, motor ne trese, nista, stoji ravno i ne mrda, gledam i ne verujem a pre toga se naravno tresao i ja mislio da je normalno a tisi je u radu sad

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih voleo, samo sto ce to malo teze ici. Nije da necu, nego je skoro neizvodljivo. Naime, ja sam iz Pristine. A do Bgd ne planiram u skorije vreme, bar ne privatnim kolima...Kako, zasto, ne bih u ovoj temi... ;)

P.s. @Bocca. Da li si ono nesto spomenuo da si bio u Skoplju? Ako budes isao ponovo, mozemo se tamo naci :)

 

Da da, tamo nam je rodbina. Idem kad god ugrabim priliku i slobodne dane na poslu. Ako ne resimo problem do tada cucemo se, pa taman da popijemo pice.

 

Bocca, skini plastike zupcastog, makar one dve gore kod vodene pumpe i bosh pumpe, pa upali auto i vidi da li remenice ili vodena pumpa baca, ali ne pipaj nista rukama i ne naginji se nego samo posmatraj, i nemoj nista od alata i plastika da ti stoji u motornom da nesto ne upadne, onda ce biti picvajz.

 

Uh, kad bi mogao neku fotku da mi bacis da znam na sta mislis. i ako znam svasta nemam iskustva koliko ti, pa nisam siguran na sta mislis :)

 

 

 

Hm, remenica alternatora ne bi trebala da pravi vibracije.

 
Iz mog iskustva velikog servisa, pravi i to prav i buku i vibracije

 

Bas smo kolega MS PK i ja imali razmenu iskustava oko zamene remenice alternatora. Ja kada sam zamenio moju nestalo je dosta bruma i smanjila se buka u kabini. Ja sam primetio sa strane vozaca neko caktanje, kao preskakanje i kada sam otisao u servis rekli mi da je skroz blokirala.

+1

 

ja sam pre 1000 km napravio veliki servis i zamenio remenicu alternatora, kad su ga upalili, otvorili haubu, motor ne trese, nista, stoji ravno i ne mrda, gledam i ne verujem a pre toga se naravno tresao i ja mislio da je normalno a tisi je u radu sad

 

 

i pored toga sto su mi majstori rekli da mi je remenica alternatora dobra, mislis da bi mogla ona da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logike ima, ta remenica nije nimalo lagana i ako se stavi na okretanje, moze da dobije poprilicnu centrifugalnu silu koja smiruje ili ne smiruje motor, ovo jos vise mozemo primeniti i na remenicu radilice. Verujem da su to inzinjeri iz Fiata dobro izracunali. Sve to utice na vibracije.

 

Ako imas nekog majstora s kim si dobar, neka ti zameni obe remenice pa provozaj malo auto i vidi da li je to, ionako si krenuo tezim putem, sistemom eliminacije :)

(bilo je x primera na forumu da su ljudima majstori rekli da su im nosaci ok a ovi su ipak insistirali na zameni i posle toga, skroz druga prica).

 

Vidi, ja sam odradio veliki iz tri razloga, vodena pumpa mi je bacala, nesto je sustalo kad upalim auto, kad dam gas prestane, presao sam 53 000 km od prethodnog velikog.

S obzirom na kvalitet delova kod nas, nisam se hteo zajebavati nego sam kupio set zupcastog, set pk kaisa, kad je majstor skinuo, rekao je da treba da menjam i remenicu alternatora, remenica radilice je dobra. Otisao, kupio, zamenio

 

Prestanak vibracija na samom motoru i tisi i mirniji rad masine je samo nusprodukt onih gore razloga ...

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio veliki (ili skoro veliki) servis kad sam kupio Stila, pre nesto vise od godinu dana. Zupcasti je menjan, samo se ne secam da li je promenjena vodena pumpa...Mislim da cu i ja isto da insistiram u servisu da provere te remenice...moze lako biti, posto motor dosta skakuce dok radi u leru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovrzem. Posle uradzen veliki servis i promenjen nosac motora ispod akumulator, vibracije su se smanjili ali osecaju se na volan i sediste, nestalr su vibracije od saltabla kad moyor radio izmedgu 1600-1900 obrtai....posle par meseca javio se zvuka kad ktenem kao tatatata, osecao se na primer kad krenem rucnu i pokusam da krenem na opterecenje. Tad promenio remenica alternatora ali simptomi posle veliki servis su ostali skoro isti, jedino sto zimos su vibracije veci a kako zatopluje malo manji.... Ali oseca se tresenje volanu dok je hladan motor i vibracije po sedista i unutrasni retrovizor....Dizne znam da su cisteni pre neke 4 godina i da su bili dobre... EGR ociscen pre godinu dana....od greske jedino mi javja problem sa greacom a u zadnje vreme zna strelica za gorivo da ode skroz desno i dole a kad ugasim auto pokazuje full rezervoar.... Ete koi su moje muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim ono zuenje kad das kontakt kad radi pumpa za dizel jedino imam vibracije ko sto pisao gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto u stilu ima toliko vibracija a npr. u alfi nema.Motori su konsrukcijski isti.Da li je zbog koske-nosaca motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavite u stila nosace iz alfe i opela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...