Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

581a25325798801b9c3d7e3880cace6a.jpg

06ffa8322c3176ff66bc264b36f547b5.jpg

Kad ode podloska dizne. Prosle godine se meni desilo. Auto je bas "cakcao" na niskim onrtajima i kako se dodavao gas tako je bilo intenzivnije. U to vreme nisam bio u beogradu nego u krusevcu, tamo niko nije hteo da radi to osim turbo servisa todorovic. I zamena 4 podloske me izasla 50€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,cim sam cuo promenu u radu motora,odma skinuo poklopac motora i videlo se odma sta je u pitanju. Zvao svog majstora kaze ako imas gde tu da odradis radi ako ne polako za Bg,al to je put od 200km pa reko ajd odradicu tu u Krusevcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kod mene nije ovako izbalavilo, ali nisam bas bas siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bocca, to je ok nije puno para.

Stefane do ovoga da bi doslo treba puno vremena, sto znaci tebi je to dugo sistalo dok nije pocelo bas tako jako da bi ti izvalio, kad pocne to se vidi bas malo garezi ili kao da pocne da vlazi dizna, a mogao si tako slobodno do BG, tu je posledica da dizna ne moze da se izvadi nego se razmontirava na samom motoru pa se ostatak cupa sto naravno znaci da bi ti trebala i druga dizna ili ako prezivi mora kod bosiste da je sastavi i usteluje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su mi barem delimicno resili problem ovih 4500 su super cifra. Toliko bi me kostala polovna dizna za koju opet ne znam valja li.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da moguce je da je ovo sistalo po malo,i onda kad sam ja primetio promenu u tom trenutku sam bio na jedno 50km do Krusevca,da li je ta voznja od 50km zasmetala pa je ono sve vise to ne znam,znam samo kad sam skinuo da je bilo bas prljavo. Inace auto je isao normalno,nije gubio snagu,nista. Samo sto je bila ta promena u zvuku ,sto je zvizdalo kao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bocco meni zatvaranjem EGR nikakve promene u radu motora nisu primecene osim lepseg povlacenja sa niskih obrtaja i prestanak sitnog stucanja pri jacem gasu. Verujem da si to proverio ali ajd da pomenem. Meni je odredjene vibracije pravila remenica alternatora i kada sam nju zamenio bas se osetila razlika. Remenicu sam menjao posle zamene famoznog nosaca ispod akumultora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kad smo se onda nasli. tvoj auto je bombonica u odnosu na moj. Ali meni su remenice dobre. Jedino ostaje sa EGR-om da probam ali prvo moram da zbavim plocice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je tvoj motor 8v ili 16v, ne vidim preko telefona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se od Moravcevica.

 

Prica je veoma interesantna. Brizgaljka 1 pokazuje korekciju +4, i ostale je naravno prate posto su redno vezane.

 

Momci su skinuli brizgaljke, montirali ih na ono cudoviste od masine i posle pola sata testova ispalo je da su mi dizne odlicne. Kaze da bi mogle da se utegnu jos malkice na leru, ali to samo zbog picanjenja, ne bi neki preteran efekat bio. Znaci nema prevelikih preliva, ili premalih, zagusenja, bilo cega. Dizne su super. Zasto korekcije? niko ne zna. 

 

Vratili ih na mesto, ja platio i otisao, kad ono... Motor radi mnogo mirnije. Brujanja ima manje, ali definitivno je sve mirnije...

   

 

   ako   nije  tajna  koliko  novca  kosta   to  zadovoljstvo ,  sta  radili  brizgaljke   oni  skidali  i  stavili  na  probni  sto 

 

   moj  stilo  preso  280 000 km   kod  mene  8  godine  nikad  nista  nije  radjeno    pabi   ipak  bar  jednom  proverio   mada   auto  lepo  ide  pali    vuce

 

    taj  EGR  ventil   pre  neki  dan  ajde  da  probam  da  zatvorim   i   bas   razocaran  ( bar  kod  mene )  sad  imam  kontra  efekat  ,  jos  vece  vibracije  kad  hladan  

 

   slab  odziv  na  gas  kad je  hladan  ,  slabije  dize  temperaturu   i   malo  vise  izbacuje  crn  dim  dok  ne  podigne  temperaturu

 

   na  tvoju  preporuku  uzo   nosac  motora  acron  od  1,8   pa  ovi  dana  namesticu  pada  vidimo  rezultat

 

   mada  ove  dizne   trebobi  da  proverim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam i pisao gore cenu. 4400 je bilo sve kod Moravcevica, s tim da cena montaze i demontaze nije uvek 2000. Ocigledno je bila za mene jer sam naleteo na nekog raspolozenog tamo, ali mi je receno da ume da ide i do 40 evra za tu uslugu za moj auto.

PPretpostavljam da sam imao srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

     da da  nisam  citao  do  kraja  ,  daj   boze  daje  EGR  mada  neverujem   kod  mene  sve  kontra  efekat  

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Na čemu kuckaš kada ti post izgleda ovako

 

zzpost.jpg

 

Mislim na ove ogromne razmake između reči. Da nije tablet neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda post se odnosi za tema koje ulje sipati ali evo da spodelim ovde. Pre sat vremena uradio mali servis i vratio se na 10w40, vibracije skoro i da se ne osecaju.Volan se umirio i oseca se samo kao malo vibrira, dok pre se pomeravao od vibracije. Danas pre da radim servis presao oko 50km i svaki put bile su vibracije u leru. Pre sam sipao 5w40.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znace se ako upadne :). A da se vratim na temu, Stilo opet trese, bez obzira sto sam promenio levi drzac. Samo u leru. Cim dam malo gasa, drugi auto. Ako ovako nastavi, ima da ga prodam, i kad me budu pitali zasto, reci cu im zato sto trese u leru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj moj od 140ks je 23550din desni nosac u Bogunovicu i ceka se 12 dana posto nemaju na stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti posle vozi dizela :)

Koliko li onda kosta orginalni plivajuci zamajac za mj ? 100 soma ?

Najskuplja stavka za moj 1,8 je varijator faze koji je tu negde kao nosac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...