Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Paaaa lici, ali ovaj ''nas'' je poluokrugao, sad ne znam da li to ima neke veze. Moguce da je to neki noviji model. Sad cu da potrazim po netu sliku, a i sutra cu detaljnije moj da vidim. Ali mi prosto nemoguce da mora oridjidji samo. :help:
Vrhunac je sto sam danas svratio kod mene u prodavnicu da proverim cenu...on cuka u katalogu podatke sve, vidim da narucuju od Euro07, i kaze 4700 din?! Pokazao mi sliku, mada samo jedna ima i to bas sa one strane gde se ne vidi da li je unutra puna guma ili je ono ulje. Mora da je on tu nesto pogresio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nosac mi pokazao, kaze to je to...ali vidi se da nije, nema nosac za filter goriva. Nema on pojma vidim ja...

Screenshot_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da obracas paznju, nema aftermarket desnog nosaca za nasa kola.

Priznajem da nisam pročitao celu temu, ali jeste li gledali da li ih Febi radi?

Focusi imaju identičan problem (desni nosač je hidraulični) i ni jedan jedini nije iole dugoročno rešenje osim Febija, koji je otp. trećinu cene originala.

Febi mislim da radi Delmax između ostalih.

Cudilo bi me da je Febi jeftin ali veoma sam rad da pogledam.

Recimo, obeshrabrujuca cinjenica je da kad odes na yoyoparts i upises bbroj nosaca kao alternativa se pojavi smo isti taj original. A oni uvek izbace buljuk delova koji se gadjaju, pacak i sa drugih marki automobila

Da li ovako izgleda nosač ? Koliko sam gledao u ePer-u kat broj je 51775241 i zamene

Kat. Broj nossaca koji nama treba je 51776848

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to samo meni il jos nekom, danas lepo vreme toplo, auto totalno drugaciji vibracije svedene na minimum pogotovo kad se i on jos malo zagreje, totalno drugacije kad je toplo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, guma na nekom nosacu ti je otisla. Hladno vreme, hladna i tvrda guma. Kad se zagreje sve unutra i guma omeksa i vise prima vibracije a manje prenosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam vec hteo da izludim trazim nosace, dal od benzinca 1.8 dal zamenaki ojacani, a danas udjem u kola i posle par min kako je bio na suncu nema vibracija, ler totalno minimalno neprimetno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to juce primetio :) . Nije da nema vibracija, ali mnogo manje nego na onom minusu kad je treso ko traktor. Isto sam pomislio, guma smeksala. Ali, to ga nece spasiti zamene. Menjam levi za desetak dana, pa da vidimo...a o desnom nosacu zasad ne razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vec izludeo od citanja da tek sad ne znam koji nosac da kupim, onaj ispod aku.

ima neki spanski, acron-malo, stc, neki original sa kodom 51711216, ovaj mi deluje nekako masivan

 

Da li moze neka preporuka koji i gde kupiti za Stila 1.9 JTD 115

hvala svima na pomoci   

Share this post


Link to post
Share on other sites

To spansko biiip obidji u sirokom luku.

 

Taj original sam ja kupio i on je sigurno dobar. Mene konkretko kara nesto drugo pa nosac nije pomogao mnogo. Sa dugackim srafom, akron od 1.8 benzinca ce sigurno raditi odlican posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas išao sipam gorivo oko 2. Upalio auto i krenuo kad ono ništa od vibracija. Pomislih da mi se ugasio auto.

Ja inače još uvek nemam problem da mnogo vibrira, ne smeta mi. Sedeo je Bocca u mom Stilu i kaže da je mirniji od njegovog.

Ipak će verovatno doći i meni taj nosač uskoro na zamenu kada već pokazuje razliku na letnjim temperaturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka ide za original fabricki za JTD. Svojevremeno sam ga uzeo u Delti (tada je bio oko 80 EUR), nikakvih zamerki evo vec vise od 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  el   mislite  na  onu  kutiju  sto  pise  originalni  delovi  na  vise  jezika

 

  nikako  nemogu  da  ukapiram  kako  se  postavlja  slika :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio danas levi nosac na Stilu. Ima poboljsanja, ali ne toliko koliko sam ocekivao. Ipak, mislim da je vredelo, mozda ja od Stila ocekujem da bude Alfa ili Lancia , a on to jednostavno nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini ti se. Sedni u nekog sa ispravnim drzacima pa ces da vidis, a veruj mi da takvih nema ni 20% :D Ja sam sedeo u ne znam ni ja koliko stila i svi su drndali, dok nisam seo kod kolege Ik, Jankovica i Ivana. Mir i tisina.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svi Stilaci u koje sam seo su drndali. Neki malo vise neki manje, pa sam valjda zato skontao da bolje ne moze. S'druge strane, bas juce sam seo u GP multijet, unutra uopste ne drnda, a i sama masina mirnije radi (kad otvorite haubu pa gledate koliko sam motor skakuce-nezavisno od drzaca). Kod Stila mi sada tabla i volan ne vibriraju, mada je u leru prisutan onaj brum niske frekvencije od cega mi bruji u glavi dok stojim na semaforu. Gledam onda motor Stila dok radi u leru i dosta se trese, nekako vise sa leve strane prema menjacu. Ako ga budem postpeno sredjivao, pitam se sta dalje? Desni nosac? Ne izgleda mi tako. Dizne? Ne verujem, auto jako lepo ide i ne dimi. Plivajuci zamajac? Pa nije valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo da bude zamajac problem kad stojih u leru. Moj auto se isto ponasao kao tvoj. Identicna prica, i nemam pojma sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda. Ali levi i desni su glavni, a dva su sporedna ako ne gresim, nisam siguran....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donja dva koja su identična služe za umirivanje motora prilikom npr kočenja ili menjanja brzina.

 

Ja sam imao klik-klak pri promeni brzina koji je rešen zamenom donjih nosača.

 

Nešto me kopka da zamenim i desni kada su već 3 zamenjena pa da vidim kako će da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko može neki problem u sistemu kvačila da utiče na vibracije kada je auto u leru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...