Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

nedavno sam kupio Fiat Stilo 1.9JTD 115KS, godiste 2003, uradio veliki servis, auto je utegnut, nista ne lupa ne neravninama, ukratko, sve bi bilo ok da nije jednog problema: auto trese i to podosta prilikom dodavanja gasa i to na brzinama izmedju 80 -120km/h, tockovi su izbalansirani, felne celicne. Problem je posebno jako izrazen prilikom dodavanja gasa u desnoj krivini, sto jace stisnes gas vise trese, ako oduzmes gas vibracije prestanu. U levoj krivini vibracije su skoro neprimetne. Majstor koji je radio veliki servis kaze da ceo trap u redu. Da li bi ove vibracije mogle da poticu od levog nosaca motora koji se nalazi ispod akumulatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na odgovoru, kolega.jankovic, potrazicu na forumu, ako mozda imas konkretan link da ne trazim puno, zahvaljujem jos jednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle sipanja aditiva wins i 500 km voznje, vibracije nisu nestale, sada bacam svaku sumnju sa dizni znaci nesto drugo je pitanju. da podsetim, stilo dok ubrzava sve je normalno ali pri oduzimanju gasa trese i to samo izmedju 1500-2000 obrtaja nezavisno koja je brzina u pitanju... pomagajte  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo dok ubrzava sve je normalno ali pri oduzimanju gasa trese

Banalna stvar, ne kosta nista da proveris - ovako se manifestuje ako felna nije dobro pritegnuta. Na ubrzavanju je sve normalno, ali kad se gas pusti (ili na leru) klopara i trese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije felna jer i na leru (u mestu) trese na gasu izmedju 1500-2000 obrtaja ali cudno je to sto npr. ponekad,narocito kada je hladan uopste ne trese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije drzac ispod akumulatora, proveren je,svi su drzaci ok. opet ponavljam kad je hladan uopste ne trese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,ja ti samo rece i prenosim moje iskustvo. Moj nosac je bio kao nov,ceo,ali kada je zamenjen,druga pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9jtd,sredio egr i map auto mi jako lepse radi i mirnije ,ali i dalje imam vibracije na leru kada motor radi u mestu,trese unutra i ima neku rezonanciju,cim dodam malo gasa nestane buka. Da li da probam prvo nosac ispod akumulatora,gde ima povoljno da se nabavi?

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ne trosi vise od 6,5 po gradu,na otvorenom manje,sad on pokazuje na tabli na otvorenom na 100km/h 4 litara,sad kolko je to merodavne ne znam,u svakom slucaju nisam primetio da nesto vise trosi. Mozda je bolje prvo nosac promeniti.jeftinije je :) ?Kolko kosta i gde ima ako znas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ap sport, kitkomerc, Euroauto... imas gore banere, klikni na neki pa proveri. Ali pre nego sto kupis proveri koji ti je stradao. Nemoj napamet da kupujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju original u AP Sportingu nego ne znaju.

Traži i fino ćeš se iznenaditi još ako dobiješ popust pesma. 4900 bez popusta.

 

DSCN4088.jpg


 

Evo slika ko hoće da se sam igra zamene nosača motora ispod akumulatora

 

izvor  http://www.fiatforum.com/stilo-guides/198550-fiat-stilo-1-9-jtd-all-changing-gearbox-mount.html  

 

i uputstvo u pdf-u   

http://download.fiat-bg.org/Books/Stilo/Stilo_1_9_JTD_Changing_Gearbox_Mount.pdf

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
11a_1.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ,objasnio svaka cast. Ok ,hvala prvom prilikom cu da kupim. Sad ja sam moj nosac ispod akumulatora skinuo da vidim kako izgleda,guma nije pokidana cela je ali je dosta tvrda,da li to dovodi do vibracija i rezonancije na leru,cim dam malo gas nista ne trese?

Jel ovaj original u ap sportu za 4990?

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=49929

 

Ovaj sto si ti stavio izgleda dosta masivnije od mog nosaca,verovatno je modifikovan?


Nasao sam u italia auto u Smederevu pod ovom sifrom 51711216, za stila nosac kaze 3900dinara,nisam jos otisao sad ne znam da li je modifikovani onaj masivniji ili klasicni onaj.

 

Buco kako da proverim koji ne valja

 

Edited by voja986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...