Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Imaš 4 držača. Ja mogu da ti kažem da i ostala 3 utiču malo na vibracije na volanu. A što se stresanja tiče probaj da nadrukaš onaj vakuum ventil kao što je Dejica napisao. Izgleda da često klapna prouzrokuje vibracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam do majstora i rekao mi je da je u pitanju nosač motora (neki hidraulčni koji ima ulje u sebi). Rekao mi je da je najverovatnije iscurelo ulje (vremenom) i da nije više za upotrebu.

Zakazao sam za utorak zamenu, pa ćemo videti kako će biti. Javiću ovde kada završim. Hvala Igore na odgovoru. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najverovatnije da je do nosaca,svi su imali taj problem,ja prvi...zamenio nosac i sada mirno kao bubica. Mada opet,moze biti i do dizni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, da li znaš usput gde mogu da očistim dizne, koja je cena okvirno i td? Šibni ovde link. :)

Ostali, izvinite za off topic. brm, brrrrrm  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, nisam dobio konkretan odgovor. Pitanje je bilo ako neko zna nekog pouzdanog lika koji to radi, kod kojeg je i sam radio čišćenje.

Link u slučaju da se raspravljalo o tome, ili neko sa foruma to radi i td. Hvala u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo drugari, konačno sam sve sredio. Da počnem od početka:
Zamenjen plivajući zamajac - pun pogodak, nema zveckanja

Majstor-ortak mi je poručio nosač motora (samo jedan) i kada je skinuo, video je da je drugi skroz pukao i da nema ulja u sebi. Onda je prošao još jedan dan kako bi stigao i drugi nosač.

Sada kada je sve lepo zamenjeno (usput i pločice kočnica), mogu vam reći da je vredno i truda i uloženih para. Jeste na nije jeftino, ali ko hoće da ima dobar auto na duže staze, preporučujem mu da prekontroliše auto i zameni sve to. Neću se praviti pametan i da pričam koliko je vrhunski JTD motor - to znaju vlasnici, samo želim da potvrdim da vredi ulagati u njega.

 

Konačni ishod:

- nema ni najmanjih vibracija u bilo kojoj situaciji (paljenje i gašenje auta, polaženje prvom brzinom)

- auto sam podmladio minimum za 3-4 godine

- vožnja besprekorna i udobna

- nek mi neko pozajmi malo para da preživim do sledeće plate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiši koje nosače motora si izmenjao i cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor-ortak mi je poručio nosač motora (samo jedan) i kada je skinuo, video je da je drugi skroz pukao i da nema ulja u sebi.

Pretpostavljam da su standardno krenuli da zamene onaj levi kod akumulatora cija zamena daje uglavnom solidne rezultate. A posto pominje "ulje", onda je u pitanju desni, koji ljudi generalno bas, bas retko menjaju jer je skup. Mislim da je njegova cena bila oko 130 EUR.

Donja 2 ne verujem da su u pitanju :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, taj moj ortak je vlasnik tog servisa i samim tim i majstor (radi samo kada hoće, ima majstore).

Meni je rekao da moram da menjam nosač i ja mu rekao ok. Majstorima je dao nosač ali verovatno nije rekao koji, levi ili desni. Ovi su krenuli levi da menjaju i on je bio užasan (polomljen, ulegao). Tako da smo posle oba zamenili.

 

Ivane, što se tiče marke nosača, mogu sutra da ti kažem kada se čujem sa njim.

 

Za mene je napravio cenu:

jedan je 4000 RSD

drugi 4200 RSD

ruke = ništa

 

Vozio sam tokom vikenda auto non-stop, sa uživanjem :D

Mogu vam reći da nemam ni onog udarca kada prelazim preko ležečeg, ili preko šina... Jednom rečju, perfektno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno si prosao sto se tice cene...

A sto se tice vibracija,promena je evidentna,ja sam se isto uverio u to kao i vecina ovde na forumu.

Gde ti je taj majstor,moze kontakt i na pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslah ti privatnu poruku. Mogu i ovde da napišem, ali ne znam kakva je politika foruma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve možeš da pišeš, samo nikog ne vređaj. Vidi samo detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisah. Sada da se vratimo na temu i da ne spamujemo više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege,

 

da ne bih otvarao novu temu ovde cu opisati problem na mom stilu jtd 115 ks,2002 kojeg sam kupio pre par dana , dakle u pitanju su vibracije, dok je hladan motor sve je normalno ali kad se ugreje pocne da trese samo pri oduzimanju gasa u bilo kojoj brzini, pri dodavanju gasa normalno sve.

 

Na leru ( dok je vruc samo) dok se daje gas izmedju 1500-2000 obrtaja trese.  

Kad je hladan na leru nema nikakvih vibracija pri davanju gasa, znaci samo kada je vruc pravi vibracije.

 

Citao sam temu od pocetka pa sam sve proveravao, Drzac motora levi i desni su odlicni, ona dva odozdo imaju malo lufta ali nisu ni oni,  zamajac bih rekao da je ok.jer se ne cuje i ne trza pri paljenju i gasenju i kvacilo je normalno. 

Nisam siguran za dizne jer mislim da dizne prave problem nezavisno od temperature motora a u mom slucaju je sve normalno dok je motor hladan.

Sta mislite sta moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet pitam se kako da znam da li je u pitanju nosac, imam mjt 1.9 140ks , desava se samo pri paljenju (pogotov prvo paljenje kad je hladan) da u momentu paljenje oseti se udar kao da se cimne motor osetno u tom momentu paljenja, da kazem ne trese ni u voznji, a i u leru se ok ponasa nema preteranih vibracija rekao bi da je ok, nisam imao da poredim sa nekim ,ali mislim da je ok, zanima me kako da znam da li je problem u nosacu motora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao vibracija na leru, vrati se stranicu ili dve nazad pisao sam o tome kako sam ja ustanovio da mi je levi nosač ispod akumulatora stradao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja nemam nemam preterane vibracije ni u leru ni u voznji, citao sam unazad 15 stranica

Share this post


Link to post
Share on other sites

...desava se samo pri paljenju (pogotov prvo paljenje kad je hladan) da u momentu paljenje oseti se udar kao da se cimne motor osetno u tom momentu paljenja, da kazem ne trese ni u voznji...

 

Klik:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41262-plivaju%C4%87i-zamajac-na-jtd/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 20 hilhada je radjen veliki servis tada je menjana i remenica radilice, a nije u pitanju zamajac to sam siguran nema te simptome ni blizu ja samo sumnjam na neki od drzaca motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...