Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Moji nisu kritični pa ne žurim. Tj dešava se samo kada je hladno i kada se stvrdne plastika da malo trese kada krećem ili da se cimne motor kada baš naglo otpustim gas i pritisnem kočnicu, a u normalnoj vožnji u sa temperaturama preko 5 stepeni nema nikakvih simptoma.

 

A i čekam da uzmem i možda prednje amortizere pa da sve zajedno rešim u prednjem delu tako da bude kompletan, a do tad će biti i mali servis i tako, svašta da se radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad od nekih prijatelja krenuo kuci i kaze zena hoce da vozi a ja njoj kazem ne moze ,prvo ja da se navozim bez lupkanja, klik klaka i vibracija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Ja imam takodje problem da vibracijama. Drug je stavio drzac od benzinca 1.8, ne mogu da vam opisem koja je razlika izmedju mog i njegovog Stila. A kada sam spomenio to majstoru i prodavcu rekli su mi da bi bilo bolje da stavim drzac koji ide za jtd motore. Zato sto je drasticno tezi jtd od benzinca. I sad sam u dilemi, ne znam sta da radim?! 

Inace, bio sam kod tri majstora, prvi je rekao da je zamajac, drugi da misli da je drzac i treci je siguran da je drzac. Probao sam sam i podigao malo menjac dizalicom, srecom pa su se vibracije smanjile.  :sweat:

Procitao sam nekoliko postova, i neko je rekao da je taj drzac za 1.8 bolji od drzaca za jtd, pa sam sad zato u dilemi. A sto se tice cene, mislim da je slicna.

Pozdrav i hvala.  :)

Edited by Milosc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi slobodno nosac od benzinca,ja ga evo vec jace od godinu dana imam,radi posao odlicno. Ne opisiva je razlika od kada sam ga zamenio. Buke i vibracija nema. Jedino sto bi majstor trebao da uradi je da stavi duzi sraf ili brezon ako stavljas nosac od benzinca. Sve ostalo je isto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Ja imam takodje problem da vibracijama. Drug je stavio drzac od benzinca 1.8, ne mogu da vam opisem koja je razlika izmedju mog i njegovog Stila. A kada sam spomenio to majstoru i prodavcu rekli su mi da bi bilo bolje da stavim drzac koji ide za jtd motore. Zato sto je drasticno tezi jtd od benzinca. I sad sam u dilemi, ne znam sta da radim?! 

Inace, bio sam kod tri majstora, prvi je rekao da je zamajac, drugi da misli da je drzac i treci je siguran da je drzac. Probao sam sam i podigao malo menjac dizalicom, srecom pa su se vibracije smanjile.  :sweat:

Procitao sam nekoliko postova, i neko je rekao da je taj drzac za 1.8 bolji od drzaca za jtd, pa sam sad zato u dilemi. A sto se tice cene, mislim da je slicna.

Pozdrav i hvala.  :)

Držač 1.8 16v + duži navoj i rešio si se problem vibracija, iz ličnog iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces pogresiti ni sa jednim... Kod mene je originalni za JTD, onaj modifikovan, masivniji. Kupljen pre 4-5 godina u Delti, bez zamerki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima

 

I kod mene u stilo ima vibracije na volan kad motor radi u ler, a na neke 1500-1800 obrtaja desava se da vibrira plastika kod leva ventilacija i vnatresni retrovizor.

 

Motor je u odlicno stanje, tek napravio veliki servis i nista ko njega nije cackano.

 

Mislite da drzac ispod akumulator resice ove vibracije?

 

U AP sport ovaj drzac je 4.900RSD.

 

Stilo 1.9JTD 115KS 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pa da mogu da potpisem da je drzac u pitanju... Imao sam isti problem i resio sam ga promenom nosaca i jedne dizne...malo sam se uplasio posto nakon sto sam promenio nosac on je radio isto sa malo manjom bukom, ali kada sam zamenio diznu , e to je bila druga stvar...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac definitivno,svi koji smo imali problem sa vibracijama na leru,zamenom nosaca smo to i resili. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam drzac, vibracije su se mnogo smalili. Volan jos znaje da vibrira ali razlika je velika, nema vise ono tresenje.

 

Iskreno ocekivao da nema uopste vibracije kao kod TDI u Golf ali ocigledno kod Fiat e drugacije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si proverio da ti slucajno nije neka dizna van funkcije... Kod me je bilo i to pored nosaca koji sam zamenio...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni sva 4 nosača i očisti dizne pa onda kudi Fiat.

A tdi čekića svaki kao lud, čak i malecni 1.4 se duplo više čuje od mog Stila tako da kod tebe sigurno sve nije ok.l

Share this post


Link to post
Share on other sites

proverio ceo motor, i sve je u redu. sipao duri i wurth sredstvo za ciscenje dizne.


1.4 TDI ima 3 klipa i ne se poreduje sa 1.9 JTD, pricam za 1.9 TDI u golf i audi, voizo sam taj motor mnogu ali nijednom nisu bili vibracije na volanu i u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze proveri ti dizne na nacin koji sam objasnio na proslim stranicama... Ako se desi da su ok nacicemo neko resenje... Ipak je ovo fiatovo mesto pa smo malo skepticni prema ostalim vozilima... :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...