Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 9057

Lancia Delta 1.6 - trzanje motora

Recommended Posts

Guest 9057

Koji su mogući uzroci trzanja motora pri ubrzavanju posle prvog paljenja kola, znam neke moguće uzroke samo me buni to što se to događa samo na benzinu i čim prebacim na gas auto ide normalno, kola su Lancia delta 1.6, benzin, monopoint, gas ventura sistem.

Hvala unapred

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni trza ako ne sacekam bar 2 minuta nakon sto ga upalim prvi put taj dan a naglo dodam gas....simptom kao da kablovi ne valjaju...

ja lepo sacekam malo da radi pa krenem, jel i tebi to resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to isto desavalo samo na benzinu dok se auto ne ugreje ili trza ili nece da primi gas...kao da proguta knedlu, pa krene. Ocistio sam dizne, sad ne trza. Poneki put dok se ne ugreje proguta knedlu, ali dosta redje. Probaj da ocistis dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9322

u vecini slucajeva ako trza moze biti pumpa goriva koja polako odlazi,ali srecom nisu skupe oko 100eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako drugari!

I meni je trzalo svaki put a pretezno dok je hladan dok nisam promenuo auspuh!

Od onda mi vise ni jednom nije trzao...

Proveri da li ti je auspuh dobar,moguce da je negde zapusen ili je katalizator gotov.

Samo pazi ako ides kod majstora da ti ne makne katalizator i da kaze da ga je skinuo zato sto ne valja a o ispadne da je bas dobar!Kao sto sam ja imao slucaj... :X

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9057

Čitajući vaša mišljenja sam zaključio da jedino dizne (u mom slučaju jedna dizna) ili filter goriva mogu biti uzrok, ostala mišljenja sam odbacio pošto sam napisao da se trzanje dešava isključivo na benzinu.

Očistiću diznu i filter tj mastor će to da uradi, pa ću onda da javim stanje.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5204

Imao sam isti problem na Puntu I. Nakon ciscenja dizne sve je bilo OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9057

Evo da se javim,

očistio sam diznu i sve je bilo normalno nedelju dana, onda opet trzanje, ali samo pri prvom paljenju motora i samo na benzin, ostaje mi samo da proverim filter za gorivo, ne znam da li se on menja ili samo čisti, inače on se nalazi kao i pumpa za gorivo u rezervoaru pa ne znam koliko je komplikovano doći do njih, ako nije filter onda ostaje najgora varijanta, pumpa za gorivo.

Ako ima neko iskustva nek napiše nešto.

Hvala unapred

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9892

Koliko ja znam filter za gorivo nije u rezervoaru, nego pored njega, u blizini zadnjeg desnog tocka.Samo treba da skines plastiku koja pokriva rezervoar sa donje strane.Tako je bar kod mene, ne znam da lije na 1.6 drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...