Jump to content
FAS Goran
Guest 10166

Punto Sporting - saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ja bih ti preporucio Seleniu 20k, imao sam to, pa sam stavio Racing, potrosio je 1.5l do sledeceg servisa, i stavio sam opet 20k, evo sad ce jos malo servis, ni grama nije potrosio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Jel ulje selenia racing ok za njega , pošto je već u njemu pa da ne menjam

Fiat Punto

Allestimento : 1.4 16v

Motore : 843A1000

Coppa motore e filtro : Selenia 20K - 2,8 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 4,5 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,45 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,65 L

Ulje i ostale tečnosti - fabričke specifikacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntic slican ko Loodilo-v,prava bombona,uz malo sredjivanja,imaces savrsenu gradsku zujalicu :thumbup:,a evo kako je Loodilo to izveo :respect:

46699191.jpg

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,opet meni treba pomoc :welcome:

Jel moze neko od vas sto imate iskustva sa ovakvim puntom da mi kaze iskustva u vezi motora,jel se on koristi jos negde ? Trazio sam po netu i izbacuje mi samo neke 1.4 8v pa me zanima kakava je sitaucija sa delovima za ovaj 16v. Trazio sam i u predstavljanje clanova ali nijedan nije napisao topic o svojim kolima <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ga u novim modelima fiata,malo modifikovan,ali ne znacajno.Ekstra je, :thumbsup: mozda cak i najbolja kombinacija sportinga po meni! Vozio sam ga,vozili su me,samo pozitivno misljenje imam o njemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jel se on koristi jos negde? Trazio sam po netu...

Stilo

Punto

Panda 100 HP

Lancia automobili

Drugim rečima, nemaš šta da brineš oko 1.4 16v motora jer ne pravi nikakve posebne probleme... :thumbup:

Ovde imaš o npr. o Pandi 100 HP:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41528

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih imao par pitanja u vezi sa 1.4 16v!

Kakva su iskustva sa ugradnjom TNG uredjaja u ovaj motor? Da li ima nesto sto mu posebno smeta ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuju me iskustva sa ovim modelima puntica, zanimaju me jtd sporting varijante a i benzinci,kakvi su koliko su jaci od "obicnih" kakav im je menjac ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sporting je dosta bolja opcija od obicnog Punta i motori sa 16V su pouzdaniji jer nemaju problem sa kompjuterom koji je mana kod modela sa 8V.Jaci je 20 ks a ide jako dobro,mozda cak najbolje u klasi.

Menjaci su izuzetno dobri i ja dok sam ga vozio nikakvih problema nisam imao niti razmisljao da lice ih biti.

Spoting sa dizel motorom nema menjac sa 6 brzina ali veruj mi da se ta brzina koristi samo van grada a posto je to mali gradski auto ja sam mozda tu sestu brzinu koristio 2 puta. U svakom slucaju nije neophodna da bi ti to odlucilo u kupovini automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Hteo bih da čujem mišljenja vlasnika, a i onih koji znaju nešto više o 1.4 16v modelu.

  • Da li ima nekih karakterističnih problema na koje treba obratiti pažnju prilikom kupovine i slično.
  • Cena održavanja u poređenju sa 1.2 8v i 16v
  • Potrošnja (u gradu, van grada i kombinovano)
  • Koliko su teški za prodaju
  • Da li neko ima verziju sa TNG i kako se pokazao

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najoblja kombinacija,ali najbolja kombinacija punta!Isto ti je odrzavanje kao i za 1.2/8v.,1.2/16v,kada kazem ista,nije na primer isti gilter vazduha,ali novcano male razlike! Imas lika na forumu koji je kupio od mog ortaka punta mk2b 1.4/16v,pa ga pitaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je okvirna realna cena za ovu varijantu punta ~2004. godište, prešao oko 150k km, full fabrička oprema, iz uvoza na ime kupca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz uvoza na ime kupca! Gledaj dobro tog punta sto uzimas! Ja bi probao opciju i ovde da najdem,dobrog,a to je moguce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mu nista, idi gledaj, ovako preko slika izgleda ok. cene su generalno pale strashno..

baci pogled i na ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1620149/fiat_punto_14/

ili ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1613067/fiat_punto_steel/

a ako ti nije mnogo HGT onda ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1148487/fiat_punto_hgt_18_i/

to su otprilike najbolja tri komada na oglasu..

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam na onom sajtu polovni atomobili Jtd sportinge sa 6 brzina?! znaci izmedju 8v i 16v ,16v je bolja opcija? Za menjac sam pitao zato sto je meni bio otisao na dizelu pa sam morao da radim remont,jel ta 6 brzina pomaze da se malo rastereti motor na autoputu ? kakva je potrosnja benzinca 16v model ? jel ima neke mane i nedostatke ?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,2 8V trosi u gradskoj 8L a na otvorenom 5-6L u zavisnosti od vozaca dok Sporting 1,2 16V trosi u gradu 9L a na otvorenom 5,5-6,5L. Znaci malo vise ali ide dosta bolje.Meni je zimi moj nasvirani 1,2 16V znao da potrosi i 11L u cistoj gradskoj voznji.

Menjac i nije bas rastereceniji jer su mu prenosi kraci a zato i bolje navlaci. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mu nista, idi gledaj, ovako preko slika izgleda ok. cene su generalno pale strashno..

baci pogled i na ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1620149/fiat_punto_14/

ili ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1613067/fiat_punto_steel/

a ako ti nije mnogo HGT onda ovaj: http://www.polovniautomobili.com/oglas1148487/fiat_punto_hgt_18_i/

to su otprilike najbolja tri komada na oglasu..

Jako su mi čudne ove cene kod nas za 1.4 16v sporting.

Evo cena za isti model u Mađarskoj (hasznaltauto.hu) i u Nemačkoj (mobile.de)

Ispada da su kod nas jeftiniji za bar 20%!

Ima li neko objašnjenje? :unsure:

Edited by kobac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su zanimljivi isto ti 1.4 motori,jos sam nisao par njih sa sekvent plinom :D ide nevreme,trosi ko dizel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf uf uf 9 litara po gradu 1.2 16V...kakve to vožnje? Meni 9 litara troši sad na minusu...po lepom vremenu troši 7.13 mereno 100 puta metodom "do čepa".

Ti vadis potrosnju iz mesovite voznje i verovatno ne zivis u samom centru kao ja.Pritom su i moje relacije zaista kratke i iz tog razloga mi svaki auto trosi mnogo pa sam zato i stavio realnu potrosnju a ako covek uspe da potrosi manje -super. Bitno je da zna koliko moze da potrosi a ne da zivi u nadi da moze 5L koje ja nikad nisam uspeo da potrosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...