Jump to content
FAS Goran
Guest 5547

Fiat Bravo 1.6 16v - nemirno radi na leru / problem sa radom u leru

Recommended Posts

bio kod majstora,kaže hidropodizači se čuju samo meni nije jasno jel se oni nečuju kad je motor hladan?kod mene dok je motor hladan nečuje se nista sem tog sisitanja i nekog lupanja koje brzo prestaje a kad postigne radnu temperaturu onda se cuje  da nesto tktktkttktkt nekad slabije a nekad jace i primetio sam da to ovisi i o temperaturi napolju,kad je hladnije onda se slabije cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jel može bobina da pravi problem pri palenju,nakon dva dana slušanja i promatranja auta majstor nije mogao naci problem,dva jutra palenja na hladnom  pali dobro sa malim trzanjem i posle radi super,kaže mi majstor da kupim aditiv i da sipam u rezervoar da mi neuzima 50 evra za čišćenje dizni jel nisu još za to,ja odem i kupim ju e sipam sve kako on reko i danas dođem kuci sa posla a on nece ni da upali sad,zovem njega i on nakon gledanja ustanovi da je pukla bobina i da mi je sve to ona radila i da je pucalo iz nje,e sad mene zanima da li može bobina da to sve uzrokuje i da reko mi je da i promenim svečice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, trebalo je da bude prijavljena greska usled izostanka varnice u trenutku kad napon probije na masu iz bobine. Ali aj' ako kaze majstor ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem i dalje,mada sam sipanjem aditiva imao poboljsanje ali kratkog veka,jutros ajd da proverim malo auto (ulje,antifriz ,kablove i dr) i ajd dok j edignuta hauba da ga malo oslusnem kako radi motor kad ono haos.startujem motor kad pocne kazaljka da luduje skacu obrtaji i naglo padaju,a motor poceo da trza i opet nesto lupa,imam osecaj kao da nedobije dodtog goriva pa dok neprobije nesto lupne i tako par puta see motor zatrese kao da ga neko na silu oce izvadit i kad probije za par sekundi sve radi normalno i motor se smiri,e sad molim pomoc da mi neko odgovori pošto sam zimus menjo zupčasti kaiš i španere da li to ponasanje može da se manifestuje zbog lošeg uzubljenja španera ili je to i dalje zbog prljavih dizni 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da kažem da mi se cuju i hidropodizaci,ulje sam menjao isto zimus i sipana je selenia gold,mada se kod mene ciju samo kad se motor zagreje i to onako izraženije a dok je hladan motor uopste se necuju,prico sam sa vise majstora oni kažu da samo teram auto i da se nemoze napravit veci problem,a za onaj problem iz gornjeg posta kazu da je to cist primer prljavih dizni i da siapam aditiv i ako se neresi do zime da idem na ciscenje dizni u kadici,samo mene zabrinjava to tresenje motora i to lupanje na prvom palenju izjutra,vec sam se ispraksirao da mu dodajem jaci gas tokom palenja auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je fiat marea 1.6 16v sa sekvent tomasetto plinom,znaci problem je prvo jutarnje palenje kad okrenem kljuc on pocne da vergla i da ga pali al cim dobije palenje on pocne da trokira i ugasi se pre je samo trokiro i nesto bi puklo i onda bi poceo dizat obrtaje i poceo da radi normalno al sad ne samo  se ugasi  i tako dva puta i treci put upali malo trokira i oseti se malo benzin na auspuhu,pokusano palenje direktno na plin i tu upali iz prve i nema nikakvih problema bio sam na obe dijagnostike i za benzin i za plin na plinskom je sve uredu i ubrizgavanje je bilo koliko se secam mislim da je pisalo dizne na benzin 3.8 a plinske  5.1 a na benzinu mi je pokazao 6 gresaka od kojih ni jedna nije staticka i sve su uspesno izbrisane ,secam se da je jedna bila kao losa smesa a druga je bila koa da ima neke garezi na klapni ,e sad

 

naj vaznije posto su mi mnogi rekli da je problem u diznama mene zanima posto sam reko na dijagnostici da ami proveri rad dizni i one su pokazale nesto 3.5 mm i majstor je reko da rade super ali da je to sve na toplom motoru a da na ladnom moguce da su zacepljene,cistio sam klapnu benzinom i obriso krpom ali je problem ostao jedino sto mi se malo pojacao ler gas i da majstor kaze da sve te greske koje su se javile su moguce kad radi na plin 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kako sredjujem Brava za prodaju pa hocu i ovo da rijesim. Naime, imam sekvent plin i desava se kada prvi put palim auto, da obrtaji variriaju, nemirno radi, trokira kada krenem i cim se malo zagrije, do prebacivanja na plin, sve radi ok. Na plinu radi bez problema. Skidao sam klapnu gasa i cistio ali sve je isto. I dalje nemirno radi. Do duse, nekada zna i na plinu u leru malo tresti ali podnosljivo. Dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku, kaceno je, podesena su fabricka podesavanja, radi fino par dana i opet isto. Da li da zamijenim cijelu klapnu, jer je sa upresanom elektronikom, pa da probam da li je do nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da ocistis dizne ultrazvucno,obicno one prave takav problem.

Ok, hvala. A jos da napomenem kada ga upalim, obrtaji su na oko 1200 i onda polako kako se motor zagrijava padaju do 800. Zna malo varirati kazaljka ali je obicno tako. Danas sam imao problem kada sam ga upalio i krenuo malo uzbrdo, tako je trokirao da se zamalo nije ugasio, bas sam morao dobro nabiti gas.

Edited by Luka

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan sam pozajmio auto drugaru eh sad kad ga vratio, nece da vuce kao pre, na plin ocistio sam svecice isto, a na benzin nece ni da mi radi na leru digne autom sauh na 2000 pa padne na jedan i tako nekoliko puta pa se ugasi i nece da primi gas, dok pre nego sto sam mu pozajmio vuko je stvarno dobro zabijao u sediste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ler gasom na fiat bravo 1.6 16v 1997 godiste. Auto hoce ponekad i da se ugasi, probao sam nesto sa gas sajkom da resim ali neuspesno. Ako je neko imao takav problem neka mi kaze sta da radim? Ja mislim da je step motor, skidao sam ga i cistio ali nije dugo radio kako treba. Klapnu nisam skidao a mozda je i ona prljava.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Vladan035 said:

Ljudi,da li je neko uspeo vise da resi onaj problem sa ler gasom(gašenje i nemiran rad):huh:

Pre neki dan smo kod komsije cistili  klapnu gasa i resili problem ,Probaj da pocnes od toga jer to mozes i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karbon kliner u sake pa brmbrrrrrmmm...dok ne pobeli trotla.Gas na neke 3000.Nije bas lako,dok se ne uskladi ruka na spreju i gasu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...