Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Fiat Stilo - problem sa daljinskim zaključavanjem...

Recommended Posts

Postovana gospodo, oVdi zena od STILISTE ,

dobila sam partijski zadatak posto nam od kuce net nesto zahebava vec danima, da vas upitam za pomoc i savet ako ga neko ima.

Juce je mili em dragi STILO poceo da zeza, kao sto rekoh u podnaslovu na daljinskom zakljucavanju nece da zakljuca zadnja vrata i leva i desna, a upsut nece ni da spusti ili digne zadnje prozore.

Da li je neko imao ovakav problem i da li ga je mozda resio na neki nacin, a da nije morao do servisa?

Hvala unapred, ako nisam dovoljno bila jasna oko problema vi pitajte, ja cu STILISTU, pa tako u krug dok nam net ne proradi da moze i sam da se javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1366

Za zadnja vrata postoji posebna kutija sa elektronikom ispod zadnjeg sedišta, ispod tapacirunga. Probajte da popravite kontakt, ako je bilo neko obaranje sedišta možda se razlabavio, ako ne pomaže odvoj kontakt pa vrati, eventualno resetuj sa F37 osiguračem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7565

Ja sam sličan problem imao sa prednjim vratima, a u pitanju su bili konektori. Razdvojite ih + WD 40 i mislim da će te rešiti problem.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prenela sam uputstva, videcemo da li ce upaliti ovo s kontaktima i osiguracem!

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2451
Ja sam sličan problem imao sa prednjim vratima, a u pitanju su bili konektori. Razdvojite ih + WD 40 i mislim da će te rešiti problem.

pozdrav

Beskontaktni sprej je bolji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,rekao sam ja Stilisti da ce zena da mu uzme auto,da se zna ko u kuci nosi pantalone. :lool: Opasna je nasa Sosa,da nema nje auto bi se raspao :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. neshto slichno:

zakljucham iznutra (sa vozachevim vratima 'lock all') ili spolja centralnu bravu - zakljucha sve, ali zadnja leva odmah potom se i otkljuchaju, iskochi onaj 'jack'. Prethodno sam, pre recimo 6-7 dana, ruchno na zadnjim vratima okrenuo oba ona 'for kids safety' - da ne mozhe iznutra da se otvori. Poshto mi je servis na 100m odem do njih, pred zatvaranje, naidje 'jedan' - 'aaa, nishta, sutra..' naidje drugi sa shrafcigerom u ruci - otvori vrata i chini mi se okrene neku polugu-jezik-ili shta slichno na samoj bravi, mehanizmu koji se vidi kada se vrata otvore.. i otada - normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovana gospodo samo da vas obavestim da je STILISTA uspesno izveo operaciju i da je mili&dragi STILO ki nov!

Nisu bili osiguraci, vec oni konektori. Tu je nesto cacko mecku sa prstem u oko i fercera.

Hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista bez zenke organizacije :lool: ,Da mu zena nije rekla, cackaj ovde,djavola bi on naso sta je.Oma se vidi koji nosi pantalone u kuci :lool: Drago nas je da ste resili stvar,nadam se da ces pustiti muza da dodje na sledeci skup?Naravno,bilo bi lepse da povede i tebe,ali znam da je to po vama zenama gubljenje vremena :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav. Jel moze neko da mi kaze koliki domet imaju njegovi kljucevi? Ja moram da pridjem na pet-sest metara autu da bih ga otkljucao. Prethodni automobil koji sam imao,(mislim da nisu bili fabricki kljucevi) sam otkljucavao i zakljucavao sa tridesetak metara, ili iz kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm pa ovako imaju odlican domet sto se mene tice jedno 20-30m a ti lepo prvo zameni bateriju pa probaj ponovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da pridjem autu na 2-3m i tek onda se otkljucava,a zamenio sam bateriju :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Probaj da ne drzis kljuc nisko vec u visini stomaka ili grudi trebalo bi da onda hvata bas daleko bar je tako kod mene pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imam dva kljuca, u jedan sam stavio novu bateriju, ali i jedan i drugi imaju isti domet, nekih pet-sest metara, pokusacu to da ga podignem vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno od pozicije meni daljinac reaguje i na 20-30 metara, recimo frontalno, dok je bocno to dosta krace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora iz Top Gear stavis daljinac na slepoocnicu i ima veci domet aaaaaaaaaa budale probale i radi, a i ja takodje :D :D :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, znam da je otrcano pitanje ali ja imam problem sa daljincem. Jednostavno sve blinka na njemu dok diram bilo koje dugme ali nema reakcije na autu. Uredno zaključa u vožnji i radi centralna kako treba ali daljinski ne. Pa šta mi je raditi?

Opet se izvinjavam jer sam novopečeni stilista i nisam dovoljno istražio forum po ovom pitanju.

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima .Kupio sam stilo 2004 godiste , Problem je u tome sto daljinskim kljucem otvara samo bravu na vozacevim vratima.. iznutra kad rucno otvorim vrata suvozaca automatski se otvore i sve ostale brave. kad zakljucavam zakljucava normalno sve od jednom. Ako neko zna sta je u pitanju neka mi pomogne da ne gubim vreme sa majstorima nepotrebno .Unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se toako nesto dogadja. Kljucem kad odkljucavam vozacka vrata samo ona se odkljucaju a kad odkljucavam suvozacka odkljucaju se sva. Da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javice se neko ko zna, ali mislim da na stilu ima u podesavanjima da se namesti po zelji vlasnika da se otkljucavaju samo vozaceva vrata ili sva...ne znam tacno kako se zove opcija, ali u podesavanjima sa leve strane na tabli ima ta opcija, pa probajte :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drivers door unlocking u meniju baci na off i veliki problem rešen.

Sve ima u uputstvu, ima i zanimljivih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

Tek sad videh da me pretece imenjak, ostade mi otvoren tab, ali dobro, od viska glava ne boli...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu opciju nesto nisam priimetio, ima automatsko zakljucavanje kad postigne odredjenu brzinu i razdvajanje posebnog gepeka i nista vise sto se toga tice.

Ta opcija sto se pominje ako je aktivna radi mi samo na daljinac kad odkljucavam.Jednom stisnem, odkljuca vozacka, dva puta brzo i odkljuca sva vrata.

Kada probam da odkljucam vozacka vrata kljucem na bravu, cim odkljucam centralna odmah zakljuca. Moram da nadjem neki polozaj kljuca da ne okrenem skroz pri odkljucavanju jer ce centralna odmah da zakljuca. Moguce da je nesto u spoju pa zeza.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je Stilo iz avatara (pre restyle), trebao bi da ima tu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...