Jump to content
FAS Goran
boki

Bravo / Marea 1.6 / Multipla - sajla kvačila

Recommended Posts

eto i posle sajle koju sam narucio u delti,3,4 dana je kvacilo bilo extra do juce i juce opet prava katstrofa bukvalno ne moze da se pritisne odem opet kod majstora cimaj vamo tamo on je skine dobro podmaze i kaze mi da postoji mogucnost da posto mi je masa zakacena za menjac da je korozirala da se on tu pregrajavao i da je to uticalo na sajlu sto postaje tvrda posle par dana, ocistio je i tu masu ismirglao,podmazao sajlu bas dobro i sad je extra sad cu da vidim da li ce da se ponovi.da li je neko cuo za takav slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milannik :

Ako su i sajla i kosuljica duze za 20 milimetara nije problem, bitan je hod sajle (razlika u duzini izmedju sajle i kosuljice).

To sto nema drzace za fiksiranje moze da bude jako veliki problem

Tebi se sajle KIDAJU ili pocinju da se kidaju, znaci da postoji neko trenje, dakle lose su postavljane od pocetka. Vidi i za te drzace. Ne verujem da ce tona masti da pomogne ako je lose namestena.

Treba ti neki mehanicar koji je vec stavljao sajle, ili neki specijalista bas za sajle. Takvog trazi, raspitaj se.

Ovo tvoje namestanje i podmazivanje moze da ide u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Vrlo, vrlo je moguce da auto vuce masu kroz sajlu i da to bude razlog raznoraznih problema, i da utice na samu strukturu sajle, iz mog iskustva najcesce prekidom, tj. secenjem sajle strujom ;)

Netreba iskljuciti i ovu mogucnost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da budes Sherlock da bi sabrao par stvari.To sto se tvrdi je teorijski moguce osim...ako majstor savrseni koji je skidao menjac prizna da nije vratio masu prilikom montaze,njegova velika greska.Kako je moguce da stavis pletenicu a ne vidis da je ostecena,ako jeste,a ako je los spojzasto nisi ocistio nego vratio na prljavo,mada,samim skidanjem i vracanjem srafa on ocisti mesto spoja prilikom uvrtanja.Cela prica smrdi od majstorske paljevine... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

on je sad skinuo masu po njegovoj prici extra ocistio kontakte, sajlu podmazao sad je dobro, znaci nije set jer da je do seta on bi sad pokazao da nevalja kad je kvacilo mekano,sad ako postane opet tvrdo jedino sto mi preostaje da rasteretim masu sa jos jednom zicom ili ne znam ni ja vise da podmazujem sajlu svakih 5 dana POD USLOVOM DA OVA NJEGOVA PRICA PIJE VODU TJ.DA PONOVO POSTANE TVRDO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je on nesto za..ro pa sad vadi trnje.Inace,kad je skido menjac morao je da skida i masu,i isto tako i da je vrati,na kraju sve upucuje kako god okrenes na njegovu gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasterecenje mase u fazonu GROUNDING MODIFICATION ne moze da skodi. Kod mene je jednom pukla pletenica i zamenio sam je , na savet jednog majstora za TV, kablom za aparat za elektrovarenje i to radi super. Zablankiras kabli, udaras cekicem po provodnicima da se dobije ravna povrsina, zalijes kalajem, i na kraju izbusis kroz kalaj rupu za sraf.

Posto @milannik rece da struja moze da skodi sajli (mada je par dana stvarno kratko vreme da se sajla pokida) , izvinjavam se tom majstoru koji je spominjao masu kao uzrok problema :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno je utvrdjeno vise puta da je original sajla ono pravo.dosta cesto problemi sa zamenskim sajlama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima problema sa sajlom koja puca vec po 2 put ali je nova ugradjena na mije oci od servisa koji je proveren i ovde hvaljen motor je 1.8 . Pa me zanimaju vasa misljenja sugestije i slicno i da zanima me jos kolika je vama potrosnja benzina na bravo gracke voznje sa umarenim gasom, hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam 3 promenio dok nisam narucio u delti za 50e novu stize za 12 dana i evo vec godinu dana sljaka naj strasnije dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites
...zanima me jos kolika je vama potrosnja benzina na bravo gracke voznje sa umarenim gasom, hvala unapred

11, 12 litara je ok za taj auto po gradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jos jedno pitanje dragi prijatelji, zanima me sledece,kad se sajla kvacila promeni da li treba da je tvrda kao kamen dok kao fazon ne nalegne ili da je extra meka kao u sir, jer sam iskusio oba slucaja pa ne znam sta je ispravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kakav bi mogao da bude problem onda kada je temperatura na sredini i skoro da se pali ventilator i se nekad i upali ali onda imam problema sa ulaskom u prvu i drugu malo manje u trecu pa cak i rikverc, STA je tu problem, MOLIM ZA POMOC

Share this post


Link to post
Share on other sites

u subotu menjao coveku skoru novu divca sajlu sa originalnom imao slicne probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je sajla u pitanju tu potpisujem da je bolje naruciti u delti OR nego gubiti vreme i zivce sa sajlama iz domace radinosti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise puta dokazano da je kolega 100% u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puče sajla kvačila.

I to kad sam se najmanje nadao,taman sam stigao do prvog mesta na taxi stanici.Ustvari njie pukla sajla vec plastika na zavrsetku.Elem,promenim je uz mnogo truda i znoja jer nije skidana ko zna odkad,pa je onaj srafcic m6 koji drzi gajku zesce zapeko.Sve ja to stavim na mesto,nastelujem,probam,lepo odvaja,ali je kvacilo previse tvrdo.Probao sam da je stelujem,ali ne vredi jer je uvek tvrdo.Da li je losa sajla ili je nesto drugo u pitanju?Kupio sam je u kit komercu,pise Italy itd. itd.Sa starom sajlom je sve islo mnogo mekše.Ako neko zna o cemu se radi..........

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da se negde nije savila pod malo vecim uglom. Jesi li pokusao pre montaze da kanes malo nekog ulja u buzir cisto da lakse ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon 20 min voznje sajla je prestala da radi a kvacilo je ostalo dole.Kada sam je skinuo imam sta da vidim.Rascupala se i to na delu blize menjacu,koji stoji pravo,tako da otpada mogucnost da je cesala o nesto ili da se previse savila.Onako besan odem busom u kit komerc i jedva izvucem svoje pare.Sto se mene tice sa tom firmom sam zavrsio za sva vremena.Prvi put sam doziveo da me prodavac psuje i da bude tako bezobrazan.

Staru sajlu sam odneo u Boban sajle gde su je popravili za 2 minuta.Ugradio sam je iz prve i sad je kvacilo kao novo.Na staroj sajli koja je dosla iz Nemacke sa autom pise fiat i sigurno je original.Takodje stara sajla ima vec formirane krivine,dok je nova prava pa kako legne,a nikad nece leci kako treba.

Jos jednom sve najgore na kit komerc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat bravo 1.6, kvacilo se normalno ponasalo u voznji do pred stizanje ispred kuce, gde je pocelo da hvata milimetar od patosa? Sta moze biti problem? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas opet neprijatnost sa sajlom.Originalna koja je bila na autu se skroz raspala,valjda joj mladost dosla glave.Kupio sam u ap sportu akron i montirao je vise puta ne bih li joj nasao pravo polozaj,ali kako god je postavim kvacilo je tvrdo.Na njoj se nalazi samo jedna gajka za kacenje na sasiju,a na originalu su dve.Valjda se kinez prejeo iskislog pirinca kad je kopirao.U svakom slucaju ne kupovati ovu sajlu jer ne valja.

E sad me zanima sta da stavim,ne mogu da cekam 12 dana deltu,ali sam nasao ate sajlu koja kosta skoro pa kao original.Ima li neko iskustva sa ovom sajlom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...