Jump to content
FAS Goran
boki

Bravo / Marea 1.6 / Multipla - sajla kvačila

Recommended Posts

morao sam da otvorim novu temu jer sam sa temom set kvacila verovatno svima dosadio kvacilo mi je tvrdo i posto sam dve sajle kupio u ap sportu zamenio i nema promene majstor kaze da je do sajle kaze treba da se naruci original iz italije e sad zna li neko gde ima da se kupe original delovi ili gde bih mogao da narucim mozda u delti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277

Da...original mozes naruciti u Delti ali ne vidim cemu toliki problem oko jedne sajle?

Share this post


Link to post
Share on other sites
:shock::shock: Kakve veze ima sajla sa tvrdocom kvacila ukoliko nije rascvetana ili zardjala pa zapinje?Mastovit ti maestro,ne znam odakle mu ideja da moze nova sajla da bude uzrok tvrdom kvacilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li ste citali temu set kvacila znaci sve sam zivo menjao stavio set kvacila valeo,2l novog ulja,zamenio prvo jednu pa drugu sajlu,kvacilo i dalje tvrdo ne preterano ali tvrdo nije meko uzmem od zene trojku kvacilo mekano ko da stiskam gas ne bukvalno, inace lik koji mi je to radio radi u delti i to sam prvo radio kod njega on mi kaze da moze dA SE naruci u delti mora da ima jos neko or delove a ako mislite da nije sajla sta moze da bude?

ja mu predlazem da zamenimo ponovo ceo set on tvrdi da je sajla i nista vise cak i pri mojoj prici da cu mu ponovo platiti zamenu,a dve sajle sam kupio u AP sportu i po njemu one su problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7551

Ja sam imao isti problem sa Golfom 2, probaj da otkacis sajlu uzmes spric sa iglom i sipaj jedan pun spric AT ulja

unutra ( u sajlu )... Meni je pomoglo, mada sam morao da ponavljam postupak na svakih 15 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, isti problem i kod mene. Probao sam da je otpustim malo ali slaba vajda jer čitav hod ide dole i ne može se ubaciti u brzinu. Ako se dotegne onda je opet još tvrđa. Malopre sam narokao WD i ulje, kanda je mekše sad. Mislim da ne gine nova sajla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman.covek ima nove sajle.Mozda je sve O.K. nego nova potisna ploca tvrda a stara bila otisla skroz pa sad mu velika razlika.Nek uporedi sa nekim ko ima relativno novo kvacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajla nema neke veze sa tvrdoćom kvačila,osim ako ne zapinje kao što Bokija reče.Lično sam dve otkinuo,za prethodna dva meseca,zato što se lomila na poluzi,da ti ne pričam da za moj auto mora da se pravi po uzorku (brazilac) u Boban sajli,muka živa.Ne diraj ništa,bacanje para,malo ga podigni,biće mekše za nijansu,ako možeš da voziš sa visokim kvačilom.Ipak je to novi set,mora malo da"legne".

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da to sam i uradio kvacilo je malo vislje otprilike na 1,5 cm od dna krece da odvaja malo je tvrdje valjda ce smeksati a u svakom slucaju cu da pojurim OR. sajlu pa cu da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Ma daj, nemoguce da je do sajle, osim ako je stvarno los kvalitet. Daj baci neku fotku sajle da vidimo sta su ti to prodali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajla je vec stavljena nemogu da je slikam, proverio sam kod nekih ljudi kod nas nemozes da nabavis original sajlu nigde sem u delti,oni naravno nemaju na lageru pa kad odes moras da narucis i to te izadje 3500dinara 50% dajes odma a ostatak kad stigne 10-12dana je rok,meni ovaj majstor koji inace radi u delti tvrdi da nema sta drugo da bude sem sajle e pa kad sam sve platio platicu i tu sajlu iz delte a ako i dalje bude tvrdo udavicu ga sajlom :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

A gde ti je prethodna sajla, posalji je ti kod mene na ekspertizu slobodno, nece te kosti nista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Kratka je i kruta punticeva sajla za tu namenu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Ima, hang-dzunjg-cing, orginal italijanska :D

Ljudi, bez zezanja, mnogo mi nerealno zvuci da je sajla problem. Boki, da ne pricamo prazne price, uzmi sajlu od majstora (ako je vec nije praodao nekom), i pokazi nam kako izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija ti lepo rece!

treba da odes kod majstora i da skine opet menjac i da vidi sta je problem!

a tu varijantu nebi propustio da pogledam da sam na tvom mestu!

hocu reci hteo bi da vidim dal je bas tvoj set kvacila stavio na auto

ili neki drugi! ima majstora i takvih!

a to tvoje valeo ce da uvali nekom drugom i da ga osisa bas kao sto je sad tebe osisao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok valeo set sam bas ja kupio u ap sportu ja mu odneo i svo vreme bio uz njega dok je namestao skoro 4-5h tako da ta pricao da li je zamenio ili nije nije problem e to koja mi je sad sajla nova stavljena mislim proizvodjac i to zvacu sutra AP sport i pitati ih sta su mi prodali mislim na proizvodjaca a staru sajlu mislim nema potrebe da trazim proslo je 7dana moze da mi kaze sta hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moguce da su ti uvalili repariran set kvacila!

i to se prodaje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi je stigla sajla koju sam porucio iz FIATA,odmah sam otisao da je zamenim i auto mi se preporodio a stara sajla mislim stara je 20ak dana vec je bila naceta u jednom delu a razlike koju sam ja uocio kad sam ih uporedio original kraca za 2cm i na sebi ima na dva mesta gumene zljebove koji se kace na zabice i daju joj pravi polozaj dok ova iz ap sporta jednostavno ostaje da visi otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

????i majstor ti ugradio deo koji na oko ne odgovara starom, :shock: Tek sad kad kazes i da je bila naceta i sve ostalo,to menja pricu iz korena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne u ap sportu sam uzeo pre 20ak dana tu sajlu bila je nova,neostecena,kad sam izvadio sajlu da stavim ovu sto mi je stigla video sam ostecenja i video razliku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Ako su i sajla i kosuljica duze za 20 milimetara nije problem, bitan je hod sajle (razlika u duzini izmedju sajle i kosuljice).

To sto nema drzace za fiksiranje moze da bude jako veliki problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma blagi uzas kupio sam 2 sajle u ap sportu nema veze ja sam znao da nisu or ali mislio sam da im je kopija verna originalu posto sam sa obe imao problema na kraju sam narucio preko delte or sajlu posto nisu imali na lageru stigla je za tacno 12 dana koliko su mi i rekli u original fijatovom pakovanju i preporodio mi se auto i i noga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...