Jump to content
FAS Goran
sasha015

Fiat Punto mk.2a - loši farovi

Recommended Posts

Proveo sam 2 sata namestajuci sijalicu za prednji levi far,onaj pored kutije sa osiguracima.I sve sto sam dobio su plikovi na prstima.Kako fiksirati sijalicu onom metalnom zabicom kad ona opet ima lufta i i kada je pomeram rukom tako snop postaje bolji ili losiji...Sve to posmatram na zidu ispred...I kakva su vasa iskustva sa farovima.Ja u zivotu ocajnijih farova nisam video u smislu intenziteta svetlosti koja stize na put...Zasto je to tako ocajno odradjeno? :evil: Ima li ko ksenone na puntu 2 i iskustva sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno si proverio H7 ili H4 poshto neki imaju jedne a neki ove druge. .

druga opcija, probaj drugachije da okrenesh onu metalnu zicu shto drzi sijalicu, kod mene je neko bio pogreshno okrenuo, stoji, ali klimavo! ispupchenje idu na sijalicu!

xenoni izgledaju i rade bruka, ne znam da li neko sa foruma ima. . .

nadam se da sm pomogao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sasvim lepo stoje sijalice u farovima, ne mrdaju se (mislim da su H4, ne secam se)

A da su slabi farovi, pa jesu, slabi su. Verujem da bi xenoni super legli, ali nisam jos spreman za takvu investiciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bio u garazi i fiksirao ponovo.Ne bih mogao zaspati da to nisam zavrsio :lool: Ima i dalje lufta ali malo.Metalna zica stoji kako treba.Ne znam,ja se slabo vozam u tom autu jer je bratov ali farovi su ocajni.tu nijedne sijalice nece promeniti stvar,jer je fabricki lose odradjeno.Koliko vidim ksenoni h7 se vrte oko 150e...Mislim da je to jedino resenje,ali ce morati cekati leto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovap Bravo boi sam spreman na lose farove jer su izgledom podsecali na one sa Reno Safrana koji su bili tuga.Medjutim pogresio sam farovi su odlicni.Iduci logikom da su istog proizvodjaca i dizajna ja bi ti predlozio da ih ocistis iznutra a zabice malo iskrivis da bi bolje drzale.S obzirom da si od Sapca a tamo ima puno one industriske prasine,ne bi me cudilo da su povukli istu u sve pore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto brat vozi po bg,znaci istu prasinu guta kao i ti :lool: ....U Loznici je industrija crkla pa vise nema prasine a ni posla....U pravu si za ciscenje...Sutra cu da skinem da vidim moze li se sta ocistiti.Bravo ima bolju konstrukciju farova od punta.Mislim na oboreno svetlo pa zato je i jaca svetlost.Sa pravim sijalicama Bravo ok svetli. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad necu zaboraviti onu zutu ulicu gde je sve prekriveno slojem zute prasine,ono se vidja samo u filmovima,zbog toga mi je palo na pamet da bi mogli biti prljavi,doduse ni kod nas nije bolje osim sto kosava povremeno pomete.Sretno pipkanje oko farova,samo polako,gajba piva je dovoljna za ciscenje dva fara :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je spominjao PDF kako se rasturaju farovi od Punta,i to u zadnjih dan dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

???Kako to mislis?Pogledajte kod Hrvata oni imaju arhivu do poljoprivrednih proizvoda i ostalih pijacnih djakonija. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U puntu mk2 ne postoji sijalica h4.

Postoje h1 i h7 i koliko se secam sad ovako napamet, h1 je za dugo svetlo, a h7 za kratko.

Ja sam kupio sijalice nightbreaker kod emeta u radnji i sasvim sa zadovoljan kolichinom svetla koju imam.

Zeznuto je namestiti sijalice za kratka svetla na mk2, malo je lakse kad se far odsrafi sa nosacha, pa se dobije 2-3 cm lufta. Proveri da li ti je lepo zljeb ushao u odgovarajucu rupu i namesti zichani osigurach i zavrshio si posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U puntu mk2 ne postoji sijalica h4.

Postoje h1 i h7 i koliko se secam sad ovako napamet, h1 je za dugo svetlo, a h7 za kratko.

Moguce, zato sam ja napisao "mislim" i "ne secam se" :)

Ja sam menjao kratko na desnom faru, skinuo, procitao koja je i kupio (2 komada za rezervu)... i onda zaboravio ;)

Lako sam je postavio na desni far, ali tek posto sam skinuo ono plasticno rezervoarce za rashladnu tecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1083

Ali ta zamena sijalica, na vecini novijih automobila...katastrofa...

Nije mi jasno da li to namerno rade da bi i zbog te gluposti dolazio u servis, ili sta je problem...

Na laguni ista stvar, treba da poskidas gomilu plastike da bi dosao do sijalica, a i kad to uradis uvek nesto dodatno smeta. Za maglenke verujem da treba skidati branik. :roll:

Zamena sijalica = rocket science :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice lufta sijalice,problem je bio sto je prethodni vlasnik naopako stavio zicani osigurac :lool: ,a ja samo vratio automatski... :shock: Sada je sve ok samo sto levi far ima jaci intenzitet svetlosti od desnog.Menjao sam sijalice iz jednog u drugi i isto.Levi svetli jace na oborenim svetlima.Verovatno je do sociva...Ciscenje fara iznutra je nemoguca misija.Samo rerna ali to ne pokusavam. :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali ta zamena sijalica, na vecini novijih automobila...katastrofa...

Nije mi jasno da li to namerno rade da bi i zbog te gluposti dolazio u servis, ili sta je problem...

Na laguni ista stvar, treba da poskidas gomilu plastike da bi dosao do sijalica, a i kad to uradis uvek nesto dodatno smeta. Za maglenke verujem da treba skidati branik. :roll:

Zamena sijalica = rocket science :lool:

Pitaj Stiliste kako je tek njima :D

Na Puntu moze i bez skidanja kojecega, ali je bas nezgodno i trebaju ti tanki i vesti prsti. Mada nije problem na brzinu skinuti par stvarcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sada je sve ok samo sto levi far ima jaci intenzitet svetlosti od desnog.Menjao sam sijalice iz jednog u drugi i isto.Levi svetli jace na oborenim svetlima.Verovatno je do sociva...Ciscenje fara iznutra je nemoguca misija.Samo rerna ali to ne pokusavam. :roll:

Meni je desni nesto slabije svetleo bog matirane plastike fara, ali je jedno poliranje resilo stvar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li moze u MK2 da se stave one zute maglenke? tj ako ih nadjem to su npr OSRAM YELLOW PLUS ili ima one francuske "zute" takozvane :D bilo koje ako mogu, i naravno gde mogu da se kupe ako neko zna...

I koja svetla preporucujete tj koje sijalice meni su farovi bistri kao novi sijalice dobro stoje ali nisam zadovoljan onim na putu, iza mene ide auto ja ispred imam bolje osvetljenje nego sto moje sijalice meni bacaju...pa ako moze neki predlog...poz ljudi ;)

mislim da su ovakve za punta

http://imageshack.us/a/img837/2026/osramyellowplussijalica.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za oborena svetla Osram cool blue ili Phillips bluevision. Mnogo lepo svetle i uživanje je voziti po noći sa njima. A ako imaš malo veći budžet mogli bi ksenoni da dođu u obzir jer sa njima zaista imaš dnevno svetlo po potpunom mraku :) Za te yellow plus prvi put čujem, vidi u kit komercu, imaju sve živo od Osrama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad punto mk2 ima lose farove, nepomazu ni xenoni niti bilo koje sijalice, samo treba da se vidi na nekom koji ima dobra svetla koju marku farova nosi. Ja sam imao nekoliko puntica, dva su imala izvanredna svetla, a ostali kratka ocajna a duga ok. Stavljao je jedan drug i xenone bas iz razloga sto su mu slabija svetla bila, i nije bilo nekog znatnog poboljsanja. Naravno da se podrazumeva da su mi farovi bili dobri, da nisu matirali i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li za te Osram cool blue,night braker ili Phillips bluevision trebaju releji da se stave ili samo jednostavno zamenis sijalicu kao i ovu obicnu kada crkne...Mislim da sam ja vec kupovao za prosli auto osramove nesto kao bele ne secam se naziva znam da su pre 4 god bile oko 1000din i nista nije bilo bolje(vec isto). Pa me zanima cuo sam da bi trebali onda releji, Mislim tako sam cuo nemojte se smejati xD mozda i nisam dobro cuo :D xD

Edited by PuntoZile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove sto si nabrojao ne trebaju releji, one su iste snage kao i "obicne" halogene. Relej stavljaju kada uzmu one sa pijace sa raznim nazivima tipa "xenon" "blue" itd... jer su od 90/100w.

edit: u svakom slucaju ako pise 55/60w onda ne treba, ako je 90/100w treba

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec placas obicnu sijalicu 1000 i +din, stavi barem xenone, mala ti je razlika u ceni, a noze lako da se desi da "progledas".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...