Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto mk.2 - broj motora i šasije

Recommended Posts

Meni su se juce majstori na tehnickom polomili i nisu uspeli ceo da procitaju pa su odustali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasan zon....

Navodno je broj napisan na vrhu kucista u kom je vodena pumpa, ja sam tamo uspeo da vidim neke brojeve ali ne vidim ni dal su okrenuti ka meni ili ka motoru, toliko je jasno :D

mene me zanima jer mi je motor menjan pa sta znam dal taj br pise u saobracajnoj, znam br starog motora po servisnim papirima i to je ok, nije taj ;)

Eee da 1.2 16V je motor, mislim da je bitan detalj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Bravo ali bi trebalo da je isto.

PqHs7dS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,onda krpicu i malo benzina pa probaj da ocistis mesto.Bas nije prijatno kad se tako sta desi,coveka svasta spopadne.Sigurno je tu samo ga malo pokrio kamenac i naslage.Moraces malo da isprljas ruke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono je i relativno cisto, skoro sam prao motor u sopstvenoj reziji sa odmascivacem za rerne ;) ucinih da sija (malo mi usla voda u svecice pa sam kod vulkanizera vazduKom istero sve) ali ovaj broj nekako ne znam...cela ta plocica je ko da se ne moze vise oprati, ima cvrgice tamne one, i broj je sitan i kao da pise okrenut ka motoru ako me razumes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAii,fatamorgana :lool: Ma da mora da je tu neka gadna naslaga na belom pa se cini ko da je relativno cisto.Ne znam tacno kako oni sto kontrolisu brojeve...cime mazu da bi jasnije videli broj.Znam da ima nesto sto koriste palicajci da bi lakse iscitali broj na putu gde su uslovi otezani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ja mislim da se ocitavanje broja motora kod majstora naplacuje kao usluga :D

a ovi panduri nekom kiselinom strcnu, al to imaju samo na carini i sl.

nego zar nije bre logicno da broj motora udaris onako, zig po sred motora font velicine 22 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dok sedis kuci mozes da kucnes epir da vidis sta on kaze pa sutra uporedi.Probaj nekom polir smirglom i sircetom da skines okside i naslage samo lagano dok se ne pokaze broj,ukoliko ga neko nije sastrugao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je na Puntu br.motora a gde br.sasije ???

Ubih se juce al ne videh nijedan :wallbash: .

Radi se o Mk2a modelu,1.2 8v.

Jos jedno pitanjce.

Da li je ovo bila oznaka neke serije Punta ili je neka bzvz nalepnica (model je sa 5 vrata):

Pq1VJlsA.jpg

Slika je malo budjava al ako neko moze da provali,tnx unapred :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj sasije je ispod poklopcica kod suvozacevih nogu, a za broj motora procitaj prethodne postove, mada je tesko objasniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.Nikad ga ne bih trazio u kabini :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kome jos bude trebalo,snimite lokciju broja motora,Mk2a,1.2 8v:

Pq1YoOQr.jpg

I br.karoserije,kako i Cika Vili rece:

aV1Dg_20.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija bi mogao da okaci sliku njemu smo oglancali broj vidi se iz aviona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...Da li neko zna na kom mjestu se nalazi broj motora kod 1.3 Multijet motora,Fiat Punto. Evo vec par dana pokusavam iscitati broj ali nema sanse da ga pronadjem. Bio sam na tehnickom pregledu i nisu mogli pronaci, bio sam kod mehanicara, rasklopili pola auta i nista. U uputstvu pise da se nalazi sa strane do mjenjaca ali tu nema nista. kod Puntica benzinaca nalazi se na bloku sa prednje strane ali na ovom mjestu kod multijet-a nema nista. Ako neko zna tacno mjesto ili ima neku sliku mozda, bio bih mu jako zahvalan.

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda je i to moguce ...auto je uvezen iz Svajcarske a ja sam ga kupio registrovanog i u saobracajnoj pise broj motora. Otkud onda taj broj, ko ga je upisao ili sa cega prepisao? :) Palo je to meni na pamet ali zato sam pitao zna li neko gdje se nalazi tacno, pa ako nema na tom mjestu, onda stvarno nema :)

Ps. Kako vidim imamo iste automobile, mogao si baciti oko na tvoj motor pa javi ovde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da bude kako si i opisao. Kad pogledas odozgo pa sa desne strane ka menjacu. Ja nisam nikad gledao. Video sam samo kad na tehnickom proveravaju gde zavlace glavu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je prekucan negde (ako pri uvozu nisu mogli da ga očitaju pravilno). Trebalo bi i da postoji papir o tome iz AMS-a koji ga je prekucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde je broj motora na Puntu 1.2 16V? Da nema 2 mesta sa ispisanim brojem motora? Na tehnickom se pola sata cimali da ocitaju i kazu ''pojela rdja'', morace pusovanje. Ja ne bih bas da dajem jos 50 eur preko svih para sto dadoh. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrazi ovde na forumu,ima fabricka knjiga sa uputsvom za odrzavanje i sl. tu ti je prikazano u slici gde se nalaze brojevi i motora i sasije. Ja je juce gledao ali ne mogu sada da se setim gde sam je nasao. Mislim da je kod tebe kao na stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto izgleda forum brljaveo, pa mi je prikazao samo poslednju stranicu. Nadjoh resenje na prvoj strani. E, sad samo da je sve u redu i na motoru, tj da se sve lepo vidi.

Kukuuu matore li teme, naviru sećanja biggrin.gif

Na istom mestu je broj motora i na 1.2 16V

Znaci definitivno je na 16V sa DESNE STRANE kad se pogleda s preda?Ovi sti su meni buljili u motor trazili negde levo. Prvo skinuli kuciste filtera vazduha i onda trazili na levoj strani. I kao-zardjalo sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mogao bi da napises za buduce narastaje gde ti se nalazi broj motora... da ne bi svako morao da cita prirucnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...