Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mogao si i mene malo da uslikas, Nikola :lool:

Stakla su dobro legla, uzivo super, a i slike su ok...

Al' nece covek da skine nalepnice i znakove, pa to ti je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE:

Ofarbana bocna lajsna kompletno u crno, i ona crvena traka sto je isla preko nje (i jos po neki crni detalji)...

aV1YTTTA.jpgPq1ZhL7J.jpg

SAFETY FIRST - ocistio sam farove od toniranog sloja (ostavio sam migavce i deo na farovima od 5mm ispod obrvica)

aV1YVXB0.jpg

Stigle NIGHT-BREAKER sijalice...

gx1JJGvA.jpg

U pitanju su OSRAM H4 kao sto vidite... 90% jace i 10% svetlije... (tako pise, mada ima razlike dosta)

Pq1ZjHlJ.jpg

Inace vlasnik prodavnice auto delova kada je video kako mi izgleda punto, poklonio mi je okvire za tablice koji se vide na slici (sa lepim srebrnim slovima)... :lool: Hoce da mu moj auto reklamira radnju :mrgreen:

A ovako svetle NIGHT BREAKERI :)

Pq1ZkwJJ.jpggx1JL3OA.jpg

gx1JLlgA.jpgaV1YYEcJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8718

ajde nas isto tako obraduj i SKINI VISE NALEPNICE :mad: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak jednu nalepnicu mora da ostavi...Onu na kojoj pise,OVO NIJE POSTANSKO SANDUCE. :lool: :lool: :lool: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan mali, mali, malecki updejt :lool:

Vremenom je pocelo da mi skripi kada otvaram vrata (i vozaceva i suvozaceva) do kraja... U pocetku nisam obracao paznju jer je to skoro neprimetno, ali vremenom je pocelo jako da me nervira! :twisted: Posebo je fora kada vozim neku full skockanu ribu..a ono otvara vrata..skriiiiiiip :mrgreen: I tako danas sam uzeo spric, ulje za menjac (prvo mi je palo u ruke) i podmazao sve lepo sarke na vratima i sad se vrata otvaraju i zatvaraju potpuno necujno.... :cool Mislim bas je bezveze da tako neki detalj kvari celokupan utisak ove besne masine! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da ti nije ulje za kočnice prvo palo u ruke, bilo bi apdejtova svaki dan :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vam se desilo nekad da oterate auto na servis kod nekog majstora i da posle toga budete veoma neprijatno iznenadjeni =[

U mom slucaju cale je oterao auto da mu odradi zastitu donjeg dela auta, to je bilo u petak, ostavio je auto, pokupio ga je u ponedeljak (danas)... I kao i obicno on nista nije primetio, a zato sam ja bio .... :mad:

Kad sam video auto....imao sam i sta da vidim :shock: ... moje nocne more su se ostvarile!

Trake koje sam odradio na retrovizorima su unistene... Ali ok, to mi nije bila tolika frka... sve dok nisam video ogrebotinu preko cele haube :mad:

Ovo je slikano pre poliranja! Ogrebotina je tu negde ..samo sto se na slici skoro i ne vidi... Sreca pa nije zagrebano do metala vec je samo boja ostecena ...ima onaj beli trag....

Verovatno je taj majstor drzao auto na ulici kada ga nije radio .....i eto

Ne vidi se ogrebotina kada slikam celu haubu pa sam samo slikao deo ogrebotine samo da vam docaram kako je to izgledalo

:mrgreen: ...E tu sam puko :mad: :mad:

Kada sam se malo iskulirao, uzeo sam i napravio nove trake za retrovizore i odradio ih... :lool: I ispale su jos bolje nego sto su bile prve ;) Nigde se ni malo nije odvojila folira... koristio sam novu metodu lepljenja ;)

Haubu sam polirao nekoliko puta sa dve razlicite paste...prvo sam jedno sa nekom za regeneraciju ostecene (crveno pakovanje), pa sam onda sa ovom za sjaj i zastitu (zeleno pakovanje)

Pq7Ffb9.jpg

=[

Evo kako izgledaju nove trake... skroz sam zadovoljan njima i ovog puta ih ostavljam kao trajno resenje! Dok ne naidje sledeca budala koja ce da mi skrnavi auto :evil:

aV78Uw0.jpg

I ono zbog cega je auto isao kod majstora...

aV7acPJ.jpggx3sTAr.jpg

Znaci ociscen je ispod, i odradjena mu je ta plastifikacija (mada meni to vise lici na neku smolu)....

A sto se tice haube, nju sam delimicno izvukao...mada videcu sutra preko dana kako izgleda....pa cu znati sta dalje... Inace kad bih znao ko je to uradio..ladno bi mu prvo ruke isekao, pa bih mu onda oci izvadio, pa bi mu dao kljuc u ruke da proba opet da mi izgrebe auto! :lool: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofarbane bocne lajsne (ponovo), majstor mi je izgrebao (skinuo na jednom delu polukruzno) farbu sa lajsne dok je polirao .... Pa sam ponovo sve ocistio smirglom i prefarbao....

Ofarbane i lajsne na branicima, brave, plastiku iznad zadnje tablice, zadnji brisac, prednji brisaci, spojlercici za brisace...

Sve naravno u crno (crno-zut fazon auta) ....

Ovo sam farbao dabih osvezio boju i da bi imala bolji sjaj.... :lool:

Evo slika (kada je zavrseno farbanje...

PqcZyG0.jpgPqc_1BJ.jpg

Pqc_vxr.jpggx5SfpA.jpg

Odoh sad' da poskidam zastitne trake ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme se suzdrzavam od komentara, ali moram...

1. zasto si toliko tvrdoglav? zasto ne poslusas zilion ljudi koji ti non-stop trube o tim nalepnicama? Te nalepnice od ovog lepog auta cine seljomobil. I nije u pitanju stvar ukusa, vec razlika izmedju ukusa i neukusa.

2. zute trake na retrovizorima su katastrofa. ako si se vec toliko cimao sa raznoraznim farbanjima, trebao si lepo da ofarbas cele retrovizore u boju auta.

3. licno smatram da si napravio glupost sto si prefarbao crvenu liniju na bocnim lajsnama. Prvo - unistio si znak raspoznavanja Team modela, drugo - nisi bolji dizajner od pininfarine da ispravljas njihove ideje. Ali, ovo za lajsne mozemo otpisati na stvar ukusa, odnosno moju subjektivnost.

4. farbanje farova necu da komentarisem, posto vidim da si ipak i sam shvatio

Jedan savet za kraj: bolje ne uraditi nista, nego uraditi bilo sta, bez razmisljanja samo da bi bilo uradjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako .... Nemojte vise da mi pisete za nalepnice!!! Njih ne planiram da skidam tako da uzalud trosite reci! Kad mi cefne, skinucu! A nije da nisam razmisljao o tome, cak sam i probao u programu skinuo i onda mi auto deluje nekako prazno pozadi .... Ajde nek uradi jos neko ako hoce pa nek okaci sliku da mi pokaze kako moze da bude lepsi bez....

A za crnu lajsnu...ne mozete da pricate dok je ne vidite uzivo, jako se uklapa uz crna stakla!

OVER...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aVdpwvS.jpg

aVdpBv9.jpg

aVdpIZA.jpg

I on voli kombinaciju žuto i crno...skinuo je i fabričke znakove, i....baš mu je Punto nekako sad...prazan, zar ne ?

Bolje da vrati sve fabričke znakove nazad, pa da doda i još neki Fiat znak viška...jer, zašto bi stao na samo jednom znaku Fiat kad svi znamo da je Punto ''prazan'' ako nema bar dva različita znaka Fiat...plus nalepnice... :cool

aVds88i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali niko ne zna da je to Fiat pa još i Punto. Da ne pričamo o tome koji je motor ispod haube i koji nivo opreme ima auto...

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadji sliku Punta mk1 koji je "obrijan" pa postavi da vidis tu prazninu :lool:

Kakva praznina, baš ima sexy guzu :) Uostalom video si moj kod Intera. Obrijan gepek mi je među omiljenim modovima, ali pri tome mislim na sve... Brava, oba znaka, rupa za tablicu sa svetlom iznad, i naravno ogavni brisač koji doduše ima funkciju ali nije lako biti kul :mrgreen: Jbm ga, sve slike dupeta su mi na drugom kompu al okačiću u toku dana.

Što se znakova tiče, ne bih ih vraćao nikad više. Brate vozimo male automobile, oslobodi to malo čistih površina (i usput jako lepo oblikovanih).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yoopie ... na crnom autu extra stoji kada je sve pozadi poskidano i "obrijano" kao kod tebe... Dok na zutom :? ....

Loodilo ma ne izgledaju ruzno te nalepnice uzivo... To samo na slikama ispadne tako... Nisu fotogenicne :lool: ... Al ozbiljno sad kazem, nije isto na slikama i uzivo...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnove na tvom autu vuku na bad look,a onda u pola posla pravis od njega Majorette autic.To je ono sto svima pada u oci,samo ne umeju da kazu.Sve zuto je isto lepo ko i full belo.Ali treba izneti u extrem,nista ne sme da se sareni ili crni van linije stakla.Znaci nalepnice dole,lajsne u zuto,retrovizore i felge.Nek bude prazan ko zuto jaje :cool :cool :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj pa sad ste se uhvatili i za lajsne :mrgreen: :mrgreen: Do kraja cete da mi kazete da poskidam sve sa auta.. Bokija pa skoro sam ih farbao u crno da osvezim malo boju (da sija ) a ti me teras da ih farbam u zuto... A meni se bas ovako svidja... :mrgreen: Ljudi ovde neko nije normalan :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj dodji na skup sutra da vidimo makinu, sta ti je od smedereva 45 min voznje. i taman da ti poskidam nalepnice kad okrenes ledja :shock: Sto se bochnih lajsni tiche, kod mene su skroz crne i skroz su mi dojajne, ne znam kako bi izgledale da imaju crticu na sredini u boji auta ili mozda chak kad bi bile skroz u boji auta :lool: ...tako da su mi i tvoje lajsne oket ali moram priznati da sam pao pod uticaj chikavilijevog komentara shto se tiche pininfarine i crvene shtrafte koja je bila tu kao obelezje team modela tako da sa te strane gledajuci nije mi ok sto si farbao al ajd :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu moj ukus,ali ako pogledas klase opreme za neki model auta,pa cak i za mercedes,primetices da sto je skuplji paket u njega ulazi sve vise delova karoserije u boji auta.A o ukusu dizajnera vecine auto kuca ne vredi raspravljati.Vidi se da si poceo auto u bed-look maniru pa si na pola posla od njega napravio Barbie-mobill.Znam da je nalepnica jeftinija od kvalitetnog farbanja,ali onda je bolje ne raditi nista nego otaljati posao.Bez ljutnje,ali full zuti punto mora da izgleda dobro bez obzira koji je model u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan glas protiv nalepnica ali MHZ zabole te, tvoj auto tvoj ukus, pusti druge. Juče sam komentarisao sa drugarom da žuta boja na Fiatu stoji prejebano, dok to nije slučaj sa Renaultima i sl. Ta je nijansa je ludilo, i šteta ju je "kvariti" nalepnicama, ali onep na tebi je.

Imam dva pitanja, te nalepnice si lepio jer ispod imaju neku ogrebotinu-oštećenje ili onako?

drugo pitanje jel to tvoj drugi žuti punto mk1 ili je to onaj slupani? Negde sam naleteo na nekom forumu isti potpis, isti grad isti model auta pa zato pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BaneT koliko se ja secam, nisam imao ispod neko ostecenje, vec je to bio moj "pocetnicki styling" i sad mi je tesko da ponistim ono sto sam prvo uradio :lool:

Da da da, ovo je drugi punto (i prvi je bio zuti mk1)...

AJDE sada ocekujem pitanja tipa:

A sta je bilo sa prvim puntom?

Kako si ga slupao?

itd...

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu šta da se skrnavi, to se sve skida bez većih problema, dakle samo je pitanje ukusa. Koliko vidim nisi pri kinti (odns. roditelji) da bi recimo turio neke alu felne, a žulja te da nešto odradiš da ga šmekneš malo. Da sam na tvom mestu ja bi prvo sredio enterijer, npr ofarbao detaljčiće od plastike. Nije skupo, a efektivno je. Neće te koštati više od 1000 din. da uzmeš prajmer u spreju kao i boju u spreju + vodena šmirgla. Uzmi lepo one plastike oko kvake skini pa vidi kako će da ide....nemožeš puno da sjebeš a naučićeš da to radiš (ako već ne znaš) + šmeknućeš ga.

p.s. ako poslušaš moj savet nemoj da nas razočaraš sa izborom boje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti moje 15" sa sve gumama, ako 'oćeš reci da se dogovaramo ;) Nemoj da ti padne na pamet skidanje lajsni sa vrata! Ja sam moje skinuo i brže-bolje vratio; deluje prazno bez njih i prva žena na parkingu će te zagrebati kad otvori vrata. Nisu loše ni crne, samo ti ne preporučujem da ih skidaš jer stvarno znače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BaneT, znam ja kako se skidaju nalepnice, nego mi se ne skidaju.... A sto se tice alu-felni, ove su mi za sada skroz OK, a da bih ih menjao za neke koje bi se stvarno istakle, treba mi oko 500e (felne + gume), od toga za sada nista, ali ko zna, mozda na prolece! Sto se tice farbanja enterijera, mrzi me sada da experimentisem sa farbanjem plastike unutra (po ovom hladnom vremenu), a i ovako mi je ok, mada i ovako me enterijer ne zulja da ga menjam ( samo bih da ubacim centralnu konzolu)...

Yoopie, ne brini za lajsne, nece one nigde :cool , isto kao i nalepnice :lool:

A sto se tice za felnica, rekoh Banetu da cu to mozda na prolece.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro kad te već mrzi da skineš nalepnice, što ne dodaš još neku ? :) eo iam ja ferari nalepnicu, žute boje sa crnim okvirom, mogu da ti je pošaljem brzom poštom i to o moj trošak al da je metneš na zadnja vrata, legla bi ko izbeglici napolitanka! :mrgreen: a mogu i još neke da ti nabavim, nije problem. A legle bi ti i one svetlece prskalice za šoferku, eventualno retrovizori sa migavcima. Pozzzz! :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...