Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A šta će tebi K&N??? Šta ćeš da dobiješ sem plićeg džepa? Snagu možda povećaš za 1 konj a teže će da pali zimi:roll:

Običan filter ti je 250 din.

Što se tiče dihtunga i curkanja fora je u stavljanju lepka na ćoškove dihtunga i u pravilnom zatezanju šrafova, dakle ni previše ni premalo, i naravno dijagonalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk brate... ZVUK! ... Ne cimam se ja da izvlacim sto vise KS iz 1.1 motora :mrgreen:

A o kakvom lepku pricas, kako da kazem kada trazim da ga kupim? Mada necu sad da menjam dihtung..nije mi zapelo...ne curi to mnogo... :lool:

Inace filter za vazduh (obican valjda) je kostao 420dinara..verovali ili ne =[

gx1ocNti.jpg

Pq1BMIFi.jpg

Semi kupio sam filter za vazduh! :applause:

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče lepka ja sam stavio original, iskreno ne verujem da ima kod nas da se kupi ali nikad se ne zna. To je original FIAT lepak, imaš ga u eperu pa ga potraži. Ja sam kupio u AP sportu neki crni koji drži na visokim temp. mislim da je negde oko 200 kinti.

Nema potrebe da se stavlja po celom dihtungu već samo na ćoškove.

Tamo gde si zaokružio-samo i na kontra stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bane! Obraticu paznju na to, tj. probacu da nabavim taj lepak kada budem menjao dihtung!

A evo i jedne lepe slicice... Malo PS-a ... A inace na ovoj slici nije jos imao foliju na soferci... :(

aV1JK740.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane da znas ti koliko ja to dugo planiram, nego uvek odlazem jer me mrzi da idem do farbare da mi naprave boju... A treba samo da im oteram auto i da im narucim tu boju u spreju...nista vise :lool: :lool:

Cim bude lepo vreme, i ja budem imao vremena... Odlazim do farbare, kupujem boju (za plasticne povrsine)... Ismirglam nekom finom smirglom retrovizore..... ocistim. .... zastitim okolo i prefarbam... A vidis, tek sad sam se setio da bih mogao to kod nekog auto-lakirera da odradim....

:mrgreen: Ali sladje mi je nekako sam da uradim to :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi ovako.... U napadu kreativnosti i hronicnom nedostatku para (kako je to nazvao Chikavili :mrgreen: ) ...covek ne moze nista drugo da uradi nego da pocne da izmislja toplu vodu... Posto imam neku foliju, uzeo sam makaze + sav dodatni pribor i poceo da seckam....

Prvo su mi na ideju dosli retrovizori....Njih sam zeleo malo da "osvezim"

i kao produkt moje maste nastalo je ovo!

aV23Pun0.jpg

Neki su mi rekli da sam LUD :mrgreen: , neki da sam kontraverzan... Ali meni se svidja ( bolje tako nego samo onako crni retrovizori)... Imao sam problema oko savijanja folije preko zaobljenja, pa sa resio ti AMPUTACIJOM problematicnog dela :lool: :lool:

A posle toga, moja kreativnost je sve vise dobijala na velicini...i kao rezultat toga nastalo je ovo:

Pq23XmxS.jpg

Auto nije pipnut u nekom programu (izuzev tablica)...Samo je okolina na slici zamucena jer nije dostojna jednom ovakvom FIAT-u :mrgreen: (Ko bih ocekivao da ce moja kreativnost da ode tako daleko i da napravi nesto tako lepo u takvom okruzenju) Inace ovo sarenilo na haubi je od svetla ili od vode valjda kada sam prao retrovizor, znaci toga NEMA! :cool

Ocekujem vase komentare na moje ludilo.... =]

I izvinjavam se na duzi text (preterano sam k*njao) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retrovizori su zanimljivi. Mogu ti reći da mi se dopadaju, ali samo kao prelazno rešenje do farbanja... Znaš da je neizbežno :) Prva asocijacija mi je 206 sa njegovim polovično farbanim. Vizir kao traka takođe lepo, ali vizir kao slova su mi previše. Kao oni likovi što na 128-icama lepe Zastava na svakom ćošku, a u gorem slučaju Coca-Cola i Nike nalepnice na gepeku. Mislim, svi znaju da je Fiat... Sigurno nije Pontiac. U svakom slučaju bravo za trud, mene je mrzelo letos da detaljišem oko auta a kamo li po ovom mrazu.

PS: ako baš želiš da "brendiraš" šoferku, mali natpis u uglu bi po meni lepše delovao nego ovaj džinovski preko celog stakla. Još da ga uradiš u originalnom fontu sa starih znakova... milina! Ako ti treba, poslaću ti pa skaliraj po želji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice vizira...to mu je sto mu je ... Necu da ga diram neko vreme.. Dok svi u gradu ne zapamte da je FIAT ;) Da ne misle ljudi bre da je Ferrari :lool:

A za retrovizore ....slazem se..... Ovo jeste lepo i zanimljivo, ali nije trajno resenje... Farbanje im ne gine... A do tad neka su ovako.. :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

za vizir sa slovima...ajde, iskreno ne svidja mi se al treba eksperimentisati

al' zato ovo na retrovizoru je extra ispalo narochito iz daljine kad se gleda, bas izgleda lepse, i jos mislim da je super sto si isekao onaj deo na "krivini" jer je ovako bolje ispalo nego da je isla traka svom duzinom

ja ih cak i ne bi farbao sad, jer je extra fazon ovako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:cool

Doslo vreme neke stvari da se menjaju i sredjuju...utezu.... :lool:

I tako lepo ostavim ja auto kod majstora i dam mu sledeci spisak!

Pq1vlLFJ.jpg

I ovako je izgledao zadnji lonac posle tretmana... U pitanju je CO2 metoda zavarivanja... :cool

Pq1vl_DA.jpg

Zamenjeni Silent Blokovi!!! (ala me je nerviralo to lupkanje)

gx1inRbi.jpg

A ovako su izgledali stari... Ja sam se najezio kad sam ih video jer sam "na njima" vozio 150km/h ....He 's maniac.....maniac....... :mrgreen:

aV1uvtv0.jpg

aV1uwboA.jpg

Majstor kaze da su oni vec ranije menjani ( kod starog vlasnika), i da nisu dobro odradjeni... spominjao je neke uglove...i rekao je nesto "nisu u presi"...tako nesto.. Zato su se toliko i ostetili...

Sto se tice ulja... Standardno Selenia GOLD ...

Nisam slikao ono sto je cistio i farbao jer je malo pustilo suzu, ali fleka se poklopila skroz sto se tice boje... Rekao mi je da za nedelju dana kad se to lepo osusi odem kod njega da mi to ispolira i bice neprimetno skroz!

Takodje cu jako uskoro da radim zastitu donjeg dela auta kod tog istog majstora... Znaci da ga opere iz kanala... Da prefarba to sve osnovnom bojom i predje posle tim zastitnim slojem! To cu uraditi jako brzo..jer i blizi se zima (sneg, vlaga, so) ..a ja bih da moj punto ostane netaknut sto se tice korozije ;) Zato me neupuceni (oni koji ne znaju modele i godine proizvodnje) pitaju jel mi je auto NOV ? :lool:

E da... juce sam uzeo neki sprej za toniranje stop svetla ... 400ml 750dinara...Jel kvalitetan ovaj? Ma sad je gotovo...ma kakav god da je ima da ide na auto.....

gx1iqZeA.jpg

Iskreno vise sam ga uzeo zbog farova nego zbog stop svetla... Videcu koliko cu i po kom sablonu da tamnim stopaljke ali farove hocu sigurno.. E sad ...pitanje... Jel sme to da se radi? Da li ce da propusta dovoljno svetlosti? Necu ja skroz crno da ih odradim...samo cu onako jednim slojem sa 20cm razdaljine da ih prodjem :)

Jer hocu da izvucem zuto-crni kontrast....

Ovako nekako (ovo je PS)...

Pq1vqm0i.jpg

aV1uzypJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprej kao sprej je odličan ali nemoj preterivati (kod mene 2 sloja, preporučeno 3 max) i nemoj ga lakirati. Ako ga prelakiraš izmatiraćeš štopaljke i neće biti lepo. I da, ukoliko nisi razmišljao o tome, pozdravi se od rikverc svetala. Dole je slika đunte od letos, dok sad imam fabričke crvene i iskreno nikad više ih neću čačkati.

Da sam na tvom mestu ne bih njime farbao farove jer imam utisak da ćeš ih unakaziti. Potraži foliju namenski za farove, gledao sam davno u Gang Landovom katalogu. Imali su raznih boja uključujući i crnu.

aV1uDKOS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istonirao sam stop-svetla, farove, maglinke, bocne migavce na krilima...

Lepo izgleda uzivo!

:cool

A osvetljenje je slabije nekih 10-15% ...sasvim prihvatljivo!

aV1B1LC0.jpg gx1okB1r.jpg

aV1B1QBi.jpg Pq1BQSAS.jpg

Pq1BQ_4i.jpg Pq1BR43A.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako, ljudi plaćaju 10-15% bolje sijalice a ti si platio 10-15% gore osvetljenje :). Jesi probao farove na ulici ili u potpunom mraku, pošto sam mišljenja da si ih ubio još više. Izgleda lepo ali kao što rekoh, neka hvala. Kad budem bio u prilici kupiću prozirne, crne farove. Migavci na kirilima deluju braon, bar na slici. Koliko slojeva imaš na štopaljkama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

yoopie

Naravno da sam isprobao farove i na ulici u gradu i u totalnom mraku...

Pazi, u gradu se ne primecuje razlika..jer je sam grad po sebi jako osvetljen i sljasti.... A u totalnom mraku se vidi da je malo slabije (10-15%) ali sta je tu je... Meni se jako svidja kako ovako izgleda i necu da menjam nista :lool:

Sto se tice migavaca...imaces priliku nekad da ih vidis uzivo :cool

A sto se tice stopaljki,vidis i sam da nisam ovaj donji deo tonirao...fora :lool:

A inace ima na stopaljkama najmanje 3 sloja verovao ili ne!!! Jer izgleda da je ovaj toner nekako slab..isuvise je transparentan...

SAXO... pa brate zbog farova sam i tonirao sve ostalo! :lool: Oni su mi bili primarna ideja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo samo ti furaj ono sto si smislio, fino to izgleda jes da ja to nikad nebih uradio na svojim kolima prvo iz bezbednosnih razloga a drugo po meni je to bzvz ali tvom zutacu fino stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8718

zjuuuu sad sad zatamljenim staklima je sick :shock: al sorry Megahertz lose su slike :? sad.gif :oops: ima par dobrih samo :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

s oprostenjem!

meni ovo sa farovima deluje ko da ti je Puntisa RAY CHARLES ili

STIVIE WONDER! :cooldude1: :cooldude1: :cooldude1: :krull: :krull: :krull: hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

svidja mi se kako su odradjene stopaljke, nacin na koji prate crnu liniju stakala, genijalno, lepse nego da je cela stopaljka crna.

kad cemo ovo da vidimo uzivo na skupu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...