Jump to content
FAS Goran
sasha015

Fiat Punto mk.2 - osvetljenje prekidača za ventilaciju

Recommended Posts

Kako zameniti sijalice koje osvetljavaju one prekidace za ventilaciju,jer su pregorele?Gde si ti shrafovi kod centralne konzole,i sta se tu skida?HELP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ne diraj...

Oko toga imas minimum sat vremena posla. Mora da se skida cela centralna konzola, a sto se tice samih sijalica, samo se skinu stare i stave nove. Znaci zamena je laka, ali je tesko doci do njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem vreme....Zavirivao sam danas jedno 10 minuta i iskreno ne znam odakle da pocnem da rasklapam....Ipak je to bratov auto,pa da ne slomim neku plastiku ako se iznerviram...Ako neko ima neki predlog odakle da pocnem,gde li su srafovi...Sutra cu u garazu pa cu malo vise zavirivati.Bilo mo glupo danas na parkingu ispred zgrade da me gledaju komsije...nemaju druga posla ,pa vole da se okupe kad neko majstorise a mene to nervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovde objasnjeno skidanje skoro svega u enterijeru, samo moras prvo da se registrujes:

http://forums.puntomk2.co.uk/showthread.php?t=7

Skracena verzija: skines prvo poklopce otvora za ventilaciju kod nogu, pa odvrnes dva srafa iznad drzaca za case, pa lagano odvojis jos 4 zabice koje drze centralnu konzolu, i na kraju otkacis kablove.

U stvari, evo nadjoh, ovde imas sve:

http://www.fiatforum.com/punto-guides/1297...eplacement.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo me pretece ti a sad i ovaj reaper

(odgovor je bio postovan ili je zadnji post obrisan dok ste odgovarali. Proverite "Pregled teme" na dnu strane , i ponovo posaljite post ako nadjete za shodno.)

elem ja sam imo ovaj problem pa sam postovao na fiatforum a ovaj a1ant tek tad izvalio da ni njemu ne rade, da to uopste postoji pa uradio i napravio guide :)

a ako ti ne radi ni jedna od 4 sijalice, prvo poglej osigurac! F43 cini mi se, od ovih kod volana, 7.5 jacine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas ovde objasnjeno skidanje skoro svega u enterijeru, samo moras prvo da se registrujes:

http://forums.puntomk2.co.uk/showthread.php?t=7

Skracena verzija: skines prvo poklopce otvora za ventilaciju kod nogu, pa odvrnes dva srafa iznad drzaca za case, pa lagano odvojis jos 4 zabice koje drze centralnu konzolu, i na kraju otkacis kablove.

U stvari, evo nadjoh, ovde imas sve:

http://www.fiatforum.com/punto-guides/1297...ntre-console-re

moval-bulb-replacement.html://http://www.fiatforum.com/punto-guid...eplacement.html

Hvala na korisnom linku.Danas sam zamenio sijalice.Sad svetli kao novogodisna jelka.Jedno sat sam se cimao ali vredelo je.Najveci problem mi je bio raskaciti dzek od upaljaca da bih odvojio centralnu konzolu,ali posle malo zavirivanja,dovoljno je pritisnuti belu plastiku na njemu i povuci dzek.I jos napomena ko bude menjao,da kada stavlja novu sijalicu na mesto stare,pazljivo je gurne,da mu ta plastika gde ulazi sijalica ne bi uletela u unutrasnjost konzole kao meni...Onda su potrebni vesti prstici da se to vrati na mesto,a da se ne skida jos delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se na HGT-u skida centralna konzola, ne radi mi osvetljenje temperature, brzine ventilatora i to?

Razlikuje se od obicnog punta mk2, ono sto sam mogao da vidim je da ima samo jedan imbus sraf ispod pepeljare, i to da kada se skine plastika kod nogu vozaca i suvozaca tu nema nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu kod sportinga a čini mi se slična konzola, ta tri šrafa je drže, taj u piksli i ta dva bočna, kao i dva ispred menjača...

Po slikama mojim, jel tvoja ista? Šta je različito? Daj sliku, može i sa neta naravno...

edit: evo teme sa slikama i uputstvom

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=35283&st=0&p=615813&hl=+o%C4%8Distite%20+prekida%C4%8De&fromsearch=1entry615813

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je ista kao kod tebe...moja je ovakva

DSC00006.jpg

Sinoc sam odvrtao plastiku kod nogu samo bio je mrak pa verovatno zato nisam video da tu ima jos nekih srafova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas primetih nesto cudno u kabini kad zapazim da mi ne svetle ona 3 kruzna prekidaca za temp , brzinu ventilatora i usmerenja duvanja. Jel moguce da je otisao osigurac za samo taj deo osvetljenja? Koliko vidim sva svetla na autu mi svetle , samo to ne. Imam onaj znak uzvika sa sijalicom na kontrolnoj tabli . Jel ima kod osvetljenja za ventilaciju neki osigurac...? Ili ako ne radi osvetljenje odmah je do sijalica?

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima kod osvetljenja za ventilaciju neki osigurac...?

Nisam siguran, ali, u ovoj temi imaš uputstva za Puntiće, pa tu vidi da li ima i koji je oosigurač u pitanju ->

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38861

Imam onaj znak uzvika sa sijalicom na kontrolnoj tabli .

Da li svetli? Mislim da je taj indikator samo za zadnju svetlosnu grupu :coffee:

Ovde imaš uputstvo kako se menjaju sijalice. Radio sam to 2 puta na mom klasiku, 10 minuta posla. Sijalice imaš u AP Sportu, 30ak dinara komad :thumbup:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39447&st=20&p=870321&hl=konzola&fromsearch=1entry870321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lampica zuta je i za prednja svetla. Meni se upalila kad sam skinuo fabričke pozicije i ubacio bele led pozicije koje sam kupio za 400din. Čim stavim sijalice koje odgovaraju i rade, ona se ugasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi osvetljenje na onom delu gde se nalazi klima,upaljac...

Jel moze neko da mi kaze gde se nalazi ta sijalica i da li se moze zameniti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se skine maska koja pokriva komande za grajanje,ona je nezavisna od podizaca koji su u gornjem redu.Imaju dva imbusa sa leve i desne strane kod otvora za grejanje nogu i dva ispod pepeljare.Kad se odvrnu lagano se mrda levo desno i maska izlazi napolje .Dve sijalice se vide ,a dve ne,jedna je ispod tockica za podesavanje grejanja a druga ispod tockica za smer vazduha.Tockice treba samo povuci ka sebi i ukazace se sijalicice.Tockice je najbolje postaviti u krajnji levi ili desni polozaj zbog lakseg vracanja u pravi polozaj.Imbusi su 4mm.Vracanje obrnutim redom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas otvarao i unutra ima cetiri sijalice i sve se vide.U pitanju je punto MK2.

Al na onaj prekidac sto se ukljucuje ventilator ima izgleda posebna lampica unutra,al nisam pokusavao da ga izvlacim.Ostala dva sam uspeo da izvucem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika kako izgleda taj deo za ventilaciju kad se skine konzola. Zaokruzio sam gde su lampice (ne obracajte paznju za ove kablice, njih nema, to sam ja budzio one led lampice kad sam menjao boju svetla)

 

prikaz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ih montirao.I ucinilo mi se da jedna sijalica nije nalegla kako treba,i malo gurnuo i ubadne ona cela zabica unutra,i to ova leva gornja.I onda da vidite muke.Popizdeo sam....Jedva sam uspeo da je izvucem.

  A jel upaljac ima njegovu posebnu sijalicu ili ne??

Posto trenutno mi ne svetli.A kod druga on ima malo noviji tip,dal je 2002 godiste kod njega svetli i upaljac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ta sijalica prima struju preko onog kabla sto ide nna upaljac ili ima poseban kabal???

Jer me to bunilo i zato sam mislio da nema sijalica,a i nisam video nikakvu zabicu kao na ovim gore gde se gura ta sijalica

Jel ima neko neku sliku slucajno pa da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...