Jump to content
FAS Goran
sasha015

Fiat Punto mk.2 - osvetljenje prekidača za ventilaciju

Recommended Posts

Pozdrav svima :) Samo da kazem,ja sam silom prilika skidao na punta 2 celu tabli,bas sam se zabavio :help:  nije nista strasno promeniti te sijalice... ;) nego,hteo sam da pitam,zna li neko da li ima svetlo u pepeljari na punta i ako nema,jel neko pokusao da to ugradi? pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ne svetli pepeljara,e sad da li je to zato sto nema svetlo uopste ili ima pa je riknula sijalica. Trebalo bi da nema posto mi ne svetli ni upaljac sto znaci da nije planirano da svetli. Kada me ne bude mrzelo skinucu konzolu i ima da turim LED traku da osvetljeva pepeljaru. Vezem je redno na sijalice od ventilacije i to je to. Za upaljac me bas briga jer ga ne koristim pa je umesto njega utaknut USB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Classic (mk2b) nema svetlo u pepeljari.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni kod mene nema svetla u pepeljari ... a upaljac bi trebao da svetli ... tj onaj okvir gde se ubacuje upaljac, kad se skine konzola vidi se sijalica na njemu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Imam jedan problem vezano za osvetljenje centralne konzole, tacnije, onaj deo sa prekidacima sitija ,maglenki ,prekidaca prozora...od kada sam kupio auto nema osvetljenja, kada sam rasturio sve to video sam da su ispod led diode, i kontam da su pregorele, ali me buni jedna stvar. U mraku se vidi, nebitno da li ima kontakta ili ne, da prekidac sitija i 4 migavca treperi vrlo slabo.Zna li neko sta je problem!?

 

Hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima netko ko je pravio cajgere za ventilaciju za punta 2. Il ako zna radit u nekom programu da se to napravi bio bih zahvalan :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam kontao na to ako se zna napravit u photoshopu npr pa da ja isprintam za naljepnicu, posto su mi se ogulile one oznake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

 

evo jednog videa gde se моže videti kako se menjaju sijalice one 4 male od 1,2W ubodne, ja sam ovako radio kao na videu ali na kraju imam problem kad sve montiram nece lepo da nalegne prekidac klime tj onaj srednji krug, nesto ga koci da upadne u nulti polozaj. Ne moze da upali klimu :(.

Stvarno neverovatan problem kad plastika lepo nalegne i ona druga dva kruzica dobro rade ali klima nikako. Prekidac za klimu je ispravan skroz radi ali cim vratim plastiku nesto ga koci da bude u nultom polozaju tj da upadne . Zaista neverovatan problem sve sam par puta skidao i namestao ali isti problem, zamolio bih za pomoc . Inace stavio sam 4x OSRAM 1W vidi se ali preporucujem 1,2 W sijalice .

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo rešio sam sve misterije vezano za nameštanje sijalica centralne konzole, glavna fora je da se na kraju pritisne plastika ispod prekidača za sva četri žmigavca, kako bi plastika lepo nalegla na srednji točkić klime. Isto postoje 4 šrafa oko menjača dva se vide dva su skrivena i ta dva su za držač flašica. Tako da obratite pažnju na to.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas menjao sve 4 sijalice na Z10.

Dve leve su pregorele, a cena 15din /kom, pa se isprsih za sve.

Lako se menjaju, ako se lepo razmontira.

Prvo sa leve i desne strane imbus.
Drugo, ispod piksle 2kom.
Pa se skine obloga menjača, ona koža. I odviju dva srafa.
Izvadi se ispod ručne ona plastika.
Izvadi se piksla i odvije šraf. Pa se dodaje do onog poklopca gde se podešava ručna.

Tada se izvadi ceo onaj plastični deo od menjača do zadnje piksle.

I tad, se lako odvoji poklopac klime.

Sijalice sam izvadio klestima, sa malo izolirke.
Nisam otkacinjao upaljač, samo sklonio da se pridje.
Posle sve to vratiti

IMG_20211218_114356.jpgIMG_20211218_120031.jpgIMG_20211218_120021.jpgIMG_20211218_120027.jpgIMG_20211218_120842.jpgIMG_20211218_120853.jpgIMG_20211218_121658.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...