Jump to content
FAS Goran
chikavili

Punto 2 - metlice brisača

Recommended Posts

Da li neko ima neki stari brisac 55cm champion da mu ne treba? Kupio sam nove (komplet u kit-u za nekih 1500 din), i kada mi se otkacila poluga brisaca polomio mi se vrh nove metlice, a taj plasticni vrh sprecava da guma metlice isklizne. Ne pomaze super lepak. Hocu da skinem gornji deo sa ispravnim vrhom i da prebacim na svoju metlicu...

Ako niko nema, moracu da kupim jedan novi...jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E gledao sam sta kako ide,pa cu da pokusam za koji dan,mada ovako kako stoje,malo podseca na brisace kod pojedinih(ako ne i svih) reli vozila :)pa mi daje zelju za ludjom voznjom :) hvala na savetima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da mi je pukao champion 55cm sa spojlerom iz kita, uzeo sam obican i hteo sam da prepakujem vrh brisaca. Razlikuje se kacenje i materijal brisaca je drugaciji malo. Mozda stvarno vredi duplo vise!? :)

Drugar je uzeo one "novi tip" champion, mislim da su negde oko 2600 par i odlicni su. Ne lede zimi i ne cuju se...i naravno odlicno brisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor brisača očigledno stoji u svom početnom položaju. Probaj da olabaviš navrtku na osovini motora

i dovedeš i metlice u početni položaj. Davno sam rasturao (kod drugara, ne kod mene) pa sam zaboravio

ali mislim da je osovina nazubljena.

Osovina je kao šraf takoreći, i na njoj leži plastični zubčanik.

Moja je pretpostavka da se zubčanik na silu okrenuo na taj način da je prezubčio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednačenje po zvučnosti...

a, je l razmišljao neko da ubudži sensor za kišu... Mnogo me smara kad onako sipi, pa nije ni za radu u prekidu (prvi položaj) - i tad je prebrzo... Nego, fino, senzor, pa ga našteluješ kako ti odgovara i zaboraviš dalje na brisače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio za punta 55 i 45 neke no name "aero" brisače u tempu na nekoj "akciji" za oko 400din, zeleno pakovanje. Stavio sam slike na temu o brisačima o stilu, lybri... - nisam bio video ovu temu.

Kupio sam najpre bio suvozački zbog nepoverenja prema jeftinim stvarima i posle 1500km većinom pod kišom kupio i drugi.

Nemam nikakvih zamerki brišu odlično, bezšumno, ne ostavljaju tragove, zapravo nisam ni video da neki brisči rade bolje od ovih.

Kupio sam bio i neki u crvenom pakovanju i skinuo ga posle pola sata, struže, cvili, ne briše i preskače završio u kontejneru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam klošar, pa na matore champion metlice mećem nove autotec gume brisača. Grafitni, ca 200 dinara par u Rodiću ili Markatoru, i meni dobro. Za 400 din imam dva para, jedan 45, jedan 55 i miran sam godinu dana.

A champion spojler mi ostaje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre zime uzeo one aero, u Metrou najjeftinije :) . Malo je poceo da mrlja ovaj kraci i to tacno po sredini, gde je najveci pritisak na soferku. Inace sto se tice leda pokazali su se extra, samo se malo izuvijaju i sav led otpadne :thumbup: Ranijih zima sa klasicnim brisacima sam prilicnu muku vodio sa ledom, jednom ga nisam dobro ocistio i izgrebem soferku :wallbash:

Mada moj drugar je uzeo kad i ja i on nema nikakvih problema, valjda kako Vam zapadne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko možda eventualno kojim slučajem zna gde mogu da nađem one plastične čepove koji pokrivaju navrtke od brisača?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svrati na neki otpad i nacices tamo, bukvalno ce pasovati od bilo kog auta...Ili potrazi na prakingu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 45+55 i to je fabricka dimenzija za punta mk2, samo sto je neko pre tebe stavio drugacije duzine verovatno napamet. Sa 45+55 sve funkcionise bez problema i nigde ne kachi keder.

 

ja sad izmerio moje znaci kompletna duzina (nisam merio samo gumicu brisaca vec ceo brisac) levi 56, desni 46   :question:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ja sam nov ovde!

Namontirao sam nove champion metlice na punta classic mk2, vidim da se spominje nekih vise vrsta champion metlica ove su oko 2600 kostale u paru. Uglavnom ova sto brise vozacki deo stakla zapinje mi pri povratku na dole i to gornjim delom metilice. Jel znate mozda sta je problem? Probao sam da ocistim brisac i staklo ali nije to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moje champion one aero placene oko 3000 posle par minuta rada krecu da skakucu po soferci.. popi*deo sam, bas me nerviraju. Jel to moze biti do neceg drugog ili samo metlice? S obzirom da su nove i na dobrom glasu


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam klošar, pa na matore champion metlice mećem nove autotec gume brisača. Grafitni, ca 200 dinara par u Rodiću ili Markatoru, i meni dobro. Za 400 din imam dva para, jedan 45, jedan 55 i miran sam godinu dana.

 

 

:thumbsup: moj covek. Ja sam to radio na Golfu samo sto sam ih po toj ceni nalazio u Uradi sam ali su verovatno isti. 

Za koji dan cu da kupim 2 para i sto rece covek miran sam godinu dana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to radim sa zadnjim brisačem da ne kupujem celu metlicu jer se samo tako i prodaje,tj cela plastika od osovinice. mada vodim računa da ne uzmem baš najgoru metlicu kao donora.loša guma i škrguće i skakuće po staklu.

Napred već godinu dana imam Nigrin(imaju odžačara kao logo) aero. Par je bio 20ak eur na popustu. Inače su duplo skuplje. cena im je opravdana 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zadnju metlicu mozes da uradis nesto sto ce te izaci cena od jednog brisaca, izmeri kolika ti je duzina metlice zadnje kupi novu, i skini gumu sa nove i zameni sa starom prosto i jednostavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nisam video gde ima samo guma da se kupi, ako nije problem daj neki link ili info os prodavnice da kupim 10 komada da se ne mucim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban apdejt gde ima samo guma za brisače!
Uzeo ove ali me i zadnji zeza51876e69fcb4d328b7d6969b7f32ee02.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.11.2013. at 4:27 PM, cane said:

Meni moje champion one aero placene oko 3000 posle par minuta rada krecu da skakucu po soferci.. popi*deo sam, bas me nerviraju. Jel to moze biti do neceg drugog ili samo metlice? S obzirom da su nove i na dobrom glasu


 

Isti problem sam uvek rešavao blagim rotiranjem same ručice brisača, jer ako ona nije uštelovana kako treba nema tih brisača koji pre ili kasnije (a obično pre) neće početi da škripe ili još gore skaču po vetrobranu. Znači ako do škripanja ili skakanja dolazi kada brisač ide na gore, u tom slučaju sam ručicu rotirao u smeru kazaljke na satu i obrnuto ako škripi ili skače kada ide na dole, u tom slučaju sam je rotirao u smeru obrnutom od smera kazaljke na satu. Kako se ovo rašteluje ne znam ili možda ni fabrički nije namešteno idealno, ali znam da mi je ovo uvek rešavalo problem dugoročno. Ako je sve namešteno kako treba, brisači ne smeju da škripe, osim eventualno na veoma hladnom vremenu kada se guma ukruti, ali i tada čim se auto, odnosno vetrobran zagreje, ne sme biti škripanja. Inače prilikom rotiranja najbolje je koristiti francuski ključ ili eventualno neke papagajke i obavezno prvo neka jača krpa na ručicu da se ne ošteti boja, a onda rotiranje. Nakon završetka operacije nećete vizuleno moći ni da vidite efekat rotiranja, jer vi praktično natežete ručicu brisača u određenom smeru, a ona se vraća nazad, ali tim natezanjem milimetarski menjate ugao na koji brisač nalaže na vetrobran što je dovoljno da prestane da škripi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...