Jump to content
FAS Goran
chikavili

Punto 2 - metlice brisača

Recommended Posts

Pre neki dan odem da kupim metlice brisaca za Punto 2 i lik mi daje komplet (Champion) u kome su dva brisaca duzina 45 i 55 cm, na kutiji izmedju ostalih naveden i punto 2 (99-03). Medjutim, ja sam pre polaska izmerio svoje brisace i oni su 40 i 58 cm, a prodavac ima i takav komplet, ali pise da je za Punto 1 (93-99)!!!
Naravno, posto vise verujem sebi i svom metru, nego sta pise na kutiji, ja sam uzeo varijantu 40 + 58 i legli su ko dupe na noshu, iste su duzine kao i stari. Usput sam zagledao malo i shvatio da kada bi stavio desni od 45 umesto sadasnjih 40, on bi prelazio preko kedera.
Da li je u pitanju greska proizvodjaca (u ovom slucaju champion) ili postoje dve varijante brisaca za Punto 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 45+55 i to je fabricka dimenzija za punta mk2, samo sto je neko pre tebe stavio drugacije duzine verovatno napamet. Sa 45+55 sve funkcionise bez problema i nigde ne kachi keder.

55- vozacka strana

45- suvozacka strana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja imam 45+55 i to je fabricka dimenzija za punta mk2, samo sto je neko pre tebe stavio drugacije duzine verovatno napamet. Sa 45+55 sve funkcionise bez problema i nigde ne kachi keder.

Na starim metlicama koje sam skinuo pise "FIAT" i veruj mi, desna metlica od 40cm dolazi do samog kedera, da je duza kacila bi 100% (osim ako je produzena samo na unutrasnju stranu), zato sam i zbunjen!

Inace, meni ova kombinacija 58+40 sasvim lepo pokriva sve.

E da, nigde jos nisam naleteo na zadnji brisac/metlicu za Punta 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

55cm i 45cm su fabricke dimenzije brisaca za mk2, sto ne znaci da ne mogu drugi da stanu. Kod zadnjeg brisaca se zameni guma, ne menja se sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7754

Zadnji brisacj, komplet sa nosacem je cca 750 u AP Sport, ja kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadnji brisacj, komplet sa nosacem je cca 750 u AP Sport, ja kupio.

Znaci imaju ga. Fala na info-u.

Izgleda da definitivno moze napred da se stavi i 58+40 i 55+45 kombinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi pashe i od fiat tipa, odnosno samo guma, tj metlica i duzine je 40 cm.

Ja sam bash pre manje od mesec dana menjao sve metlice i izaslo me 1500 champion metlice i zamena dzabe posto sam uradio sam....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozadi pashe i od fiat tipa, odnosno samo guma, tj metlica i duzine je 40 cm.

Ja sam bash pre manje od mesec dana menjao sve metlice i izaslo me 1500 champion metlice i zamena dzabe posto sam uradio sam....

Kod mene je ta zadnja 33cm.

Inace Champion metlice na jednoj tezgi na NBG buvljaku su 950 dinara (58+40), a nesto jeftinije su bile 55+45, mislim oko 750-800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš hteo da pitam da li se prodaju u pakovanju sa 2 različite dimenzije pošto moram da menjam. A te razlike što spominjete da ne prelazi keder je očigledno što je veća dužina otišla na drugu stranu brisača tj. ka vozačevom. Razlika je u mestu hvatanja nosača ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam prvo hteo da kupim u Tempu Valeo brisace, posto sam cuo da su fenomenalni, ali oni se prodaju u pakovanjima po dva ista, a Champion se prodaju po dva u setu za odredjeni model automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inace Champion metlice na jednoj tezgi na NBG buvljaku su 950 dinara (58+40), a nesto jeftinije su bile 55+45, mislim oko 750-800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se bio naložio na Bosch Aerotwin brisače, ali M-power mi reče da ih ne prave za Punta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9665

Ljudi nemojte da bacate pare na zadnju metlicu sa nosacem... Uzmete prednju metlicu kad menjate prednje brisace isecete na meru (i metalna ukrucenja) i uglavite nazad..)) Meni to funkcionise savrseno vec 3 god...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi nemojte da bacate pare na zadnju metlicu sa nosacem... Uzmete prednju metlicu kad menjate prednje brisace isecete na meru (i metalna ukrucenja) i uglavite nazad..)) Meni to funkcionise savrseno vec 3 god...

Xexe, a bas o tome razmisljam ovih dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže mi drugar koji na VW Polu ima Bosch Aerotwin brisače da nije zadovoljan sa njima. Kaže da kada je toplo da lepo brišu, ali čim je malo hladnije vreme odmah mrljaju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi nemojte da bacate pare na zadnju metlicu sa nosacem... Uzmete prednju metlicu kad menjate prednje brisace isecete na meru (i metalna ukrucenja) i uglavite nazad..)) Meni to funkcionise savrseno vec 3 god...

Ja sam to uradio kao privremeno reshenje pre nego sto sam kupio komplet metlice, i to privremeno reshenje je super funkcionisalo maltene godinu dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za mrljane brisača kad je hladno, pogledajte na sajtovima proizvođača metlica brisača (Valeo, Bosch, ...)

Slično pneumaticima, i brisači postoje kao letnji, zimski, Heavy Duty, ....

Šta je ovo što se kod nas prodaje, to niko ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad smo vec kod brisaca,mene muce moji brisaci,sta se desilo,ja(genije) nisam dovoljno ocistio soferku kad je pao prvi sneg i kad sam ukljucio brisace od tezine snega nisu mogli da obrisu sve(nakupilo se) i sad mi se desava sledece: oni stoje malo ispod polovine soferke,kad ih upalim odu do dole(pravilan polozaj kada su iskljuceni) odrade ceo krug i ponovo stanu na pola,a kad ukljucim da rade bez prestanka idu do kraja sasvim normalno i naravno kad ih iskljucim oni opet stanu na pola,sta je tu u pitanju,neki kazu da su mi preskocili(prezubcili) neki kazu da je relej,ako neko ima slicna iskustva nek malo pomogne da znam sta da radim,hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor brisača očigledno stoji u svom početnom položaju. Probaj da olabaviš navrtku na osovini motora

i dovedeš i metlice u početni položaj. Davno sam rasturao (kod drugara, ne kod mene) pa sam zaboravio

ali mislim da je osovina nazubljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...