Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Semi

Stilo - Sportske opruge

Recommended Posts

Stilaći imaju fabričku grešku do početka 2004. godišta, ali factory recall nije obuhvatio naše tržište, mislim ni italijansko, nego britansko i druga tržišta sa lošom klimom gde ima kiše otprilike svaki dan. Tiče se prednjih opruga, na koje se montirao tzv. spring catcher, ako pukne da ne proleti kroz točak - i to se dešavalo. Nisam našao na netu da je neko usled pucanja opruge imao ozbiljnih posledica.

Kod nas sam čuo da su ljudima pucale opruge pozadi, ali mislim da to nema veze sa bilo čim.

Takođe, doduše ne mogu da garantujem da to ima veze sa bilo čim, video sam da su u problemu vlasnici vozila sa 5v - nisam video da su imali problema vlasnici vozila sa 3v ili karavana. Imate čitavu temu na www.fiatforum.com, pa čekirajte tamo - davno beše kad sam vileneo po tom forumu, a bilo je mnoštvo korisnih informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bivša Dinara sada Dinako prodaju KONI sportske i opruge i originalne dimenzije za skoro svaki auto. Naručuje se i čeka se mesec dva. Ali ja ne bi menjao ispravne opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stilo 3v je spusten sa novitec oprugama za 45mm napred i 35mm pozadi. Auto se mnogo bolje ponasa i mnogo manje naginje (testirali smo uporedo moj i stilo sa obicnim oprugama i razlika je takva da me je kolega koji je vlasnik drugog stila naterao da svercujem opruge za njegov auto). E sad kad dodje zima onda je malo problematicno :)

Opruge kostaju 109e u nemackoj a sad nam vise ne trebaju vize...

evo linka

http://shophost.net/shop_n/catalog/product_info.php?cPath=1_19&products_id=927&osCsid=672ae10f15a7e54a73a7991aa8d12c92

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam svog spustio 3cm komplet sa kayaba amortizerima i oprugama i ugradio povezivace muldi e onda je uzitak u brzoj voznji po krivinama auto drzi 90%bolje od seriskih jedino imam problem popet se negdje na rizol(trotoar) i preko lezecih policajaca

evo kad nije bio spusten

2db2jw1.jpg

evo i kad sam ga spustio

1zwltmx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Tvoj auto mi na slici izgleda dosata spusteniji od mog(35mm), pogotovo pozadi. Jel si siguran da je samo 3cm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ne mogu nigde da nadjem ovu informaciju odlucio sam da pitam ovde.

Naime nerviraju me moje opruge koje sam pazario "jeftino" tj auto mi je toliko nabijen napred da je katastrofa voziti ga po neravnom.

Imam ponudu za 60 EUR da uzmem sve 4 opruge od fiat stila ABARTH, e sad me interesuje koliko su te opruge nize i da li su nize od standardinh?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je auto na eibachovim oprugama i bogi gasmatik amortizerima,odlican je za krivine i nije mnogo tvrd za voznju.,

cxc861.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se u okviru ove teme najvise prica o spustanju Stila, a redje o podizanju Stila. Mene interesuje podizanje Stila za oko 2 cm. Znam da je Stilo napred veoma nizak, ali mislim da je moj u odnosu na to jos nizi. E sad, na njemu imam trenutno 15 felne, koliko bi pomoglo kada mu stavim 16? I sta osim toga mogu uraditi da ga povisim napred, jer zaista mi je problem. Sad kada je pao sneg, naprave se kolotrazi i po sredini ostane snega i to mi kaci stalno suspleh, pre neki dan sam ga i otkacio bio, pa sam isao da to vracam kod majstora. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li moze nouva croma da se spusta?

ne bi nesto preterano...tih 3cm bi bilo dovoljno...koliko sam razumeo za spustanje od 3cm se menjaju samo opruge, ili moraju i amortizeri?

koliko ce auto postati tvrdji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na Eibach sajt i vidi da li postoje opruge za Chromu. Možeš i da proveriš u Mass Company, mada ne znam koje su posledice požara od pre neki dan. Ja sam tamo poručio opruge za 159tku. Najtoplija preporuka, auto je udobniji, lepši, niži, jedino što tu i tamo zvekneš nešto usput, pa vodi računa o tome. :-)

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, evo malo da ozivim temu posle 9 godina imam pitanje za svu braću koja se razumeju u opruge, zanima me koje sve opruge pasuju na stila od kojih drugih modela fiata a i možda drugih marki auta, i takodje da li pasije na moj JTD 116ks od tipa 1.9 MJET ili Abartha ili od nekog benzinca i koja je razlika u oprugama posto ljudi kažu da ima razlike između opruge od JTD i od 1.6 16v 

Hvala unapred svima na odgovorima 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrejapesic85

Naravno da ima razlike izmedju verzija (3P, 5P, MW) i motorizacija. Evo ti ispod fabricka specifikacija za prednje i zadnje opruge, za razlicite verzije na Stilu.

Imas tu debljinu opruge, broj navoja, koliko je visoka pod kolikim opterecenjem, boju oznaka na oprugama, itd...

 

- prednje opruge:

 

p1.thumb.png.6bc190d3f8bcdaefc857d4e751d5d4cb.png p2.thumb.png.ed427ef807ea6f6976caadf8a20f886e.png

 

- zadnje opruge:

 

z1.thumb.png.9cb3c006d5d3ff46e00bc398b6f7b95f.png

 

Kada sam vec pokretao eLearn za Stilo, neka stoji i sledece:

 

- podaci za prednje amortizere i balans stanglu:

 

p4.thumb.png.0fa193b26b951d60c9642a8eba2539a9.png p3.thumb.png.06a7181e825252203c6b4b6d17210dac.png

 

- podaci za zadnje amoritzere:

 

z2.thumb.png.264b682cc8bb9e7b1a0379c8bf051ad1.png

 

Da li i sta pase izmedju razlicitih modela - mozes lako sam da vidis u Eper aplikaciji, imas ih online po netu. Ukucas svoj VIN, nadjes deo koji te zanima i za njega otvoris Compatibility listu.

Ako postoji nesto na sta jos taj deo ide - izaci ce ti spisak modela i verzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

@andrejapesic85

Naravno da ima razlike izmedju verzija (3P, 5P, MW) i motorizacija. Evo ti ispod fabricka specifikacija za prednje i zadnje opruge, za razlicite verzije na Stilu.

Imas tu debljinu opruge, broj navoja, koliko je visoka pod kolikim opterecenjem, boju oznaka na oprugama, itd...

 

- prednje opruge:

 

p1.thumb.png.6bc190d3f8bcdaefc857d4e751d5d4cb.png p2.thumb.png.ed427ef807ea6f6976caadf8a20f886e.png

 

- zadnje opruge:

 

z1.thumb.png.9cb3c006d5d3ff46e00bc398b6f7b95f.png

 

Kada sam vec pokretao eLearn za Stilo, neka stoji i sledece:

 

- podaci za prednje amortizere i balans stanglu:

 

p4.thumb.png.0fa193b26b951d60c9642a8eba2539a9.png p3.thumb.png.06a7181e825252203c6b4b6d17210dac.png

 

- podaci za zadnje amoritzere:

 

z2.thumb.png.264b682cc8bb9e7b1a0379c8bf051ad1.png

 

Da li i sta pase izmedju razlicitih modela - mozes lako sam da vidis u Eper aplikaciji, imas ih online po netu. Ukucas svoj VIN, nadjes deo koji te zanima i za njega otvoris Compatibility listu.

Ako postoji nesto na sta jos taj deo ide - izaci ce ti spisak modela i verzija.

Hvala ti puno na pomoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...