Jump to content
FAS Goran
Guest 8376

Fiat Bravo JTD / Marea 2.0 / 1.9 JTD / Marengo - lampica airbag

Recommended Posts

Guest 8376

Danas mi se niodkuda ukljucila lampica air bag.

Ja jedino sto sam uradio, kada sam vratio film u nazad , je , da sam pre nego sto sam ukljucio kontakt kljuc, povukao rucicu i pomerio volan gore i dole i zabravio rucicu volana . Kada sam dao kontakt lampica se nakon 4 sekunde iskljucila a onda se opet ukljucila i nastavila da radi i sada se ne iskljucuje dok je auto u voznji.

bio na dijagnostici , kvar javlja na volanu , moram da zakazem , kaze majstor da mora da skida volan i da najverovatnije pregleda spulnu koja je u obliku flat kabla i namotana dva kruga levo i desno zbog motanja volana, jer se odlemilo.

dijagnostika nije mogla da ga resetuje zbog toga

da, zaboravio sam da napisem , radi se o modelu 2.0 20 v hlx , na volanu su i komande od radiia tako da mi sve to deluje malo pipljivo, a koliko sam gledao u autodati tamo je slika volana dosta nejasna i bez detalja , a i pominju se neki momenti zatezanja od 7 Nm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ako nisi siguran i ne znas neke stvari oko Air baga,ne diraj ga.U svakom slucaju,majstor ce ti trabati da ti resetuje komp.Ako sam dobro skapirao,ampula ti se diskonektovala.To onda i nije strasno,jer se jednostavno ne moze aktivirati.Ako znas nesto o tome,otvori ga slobodno,spoji i teraj odmah na resetovanje :lol:

Znam coveka kojem se u sred voznje otvorio vozacki jastuk i naravno usledija havarija na putu,tako da ti to i nije za zezanje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8376

Ma ne bih ja tu nesto da se pravim pametan - bio sam kod gorana u zemunu , ja tog coveka poznajem jos od 1998 godine i ne sumnjam u njega nego sada nisam vise u bg nego u rumi , ali cu ipak to zavrsiti kod njega .

Juce sam na alfinom klub sajtu procitao da u novom sadu ima decko koji to isto resava , a takodje likovi pisu da je lik sasvim ok, jedino sto me buni je sto mi je on rekao da se ta spulna ni slucajno ne me lemiti jer mozes onda da je bacis.

Sda ti znaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Špulna nije špulna od pune žice već su električni vodovi na plastičnoj traci, ono što se zove flat cable. Praktično se ne lemi jer lemilica istopi plastiku i nemaš po čemu da postaviš el. vod. Što ga više lemiš, više ga uništavaš. Treba biti majstor (spretan) da bi poravio flat cable.

Drugi razlog za paljenje lampice, a možda i prvi, je što kada procuri grejač kabine tečnost iz njega curi pravo na centralu airbag-a jer se nalazi iznad nje. Malo pre ili kasnije airbag centrala crkne. Bilo bi dobro da proveriš da ne curi grejač na centralu airbaga. Ona se nalazi na srednjem grebenu u delu gde su noge. Taj deo je zaklonjen plastikom ali se može napipati. Ako se oseti da je vlažno, lepljivo i da se oseća na antifriz, to je to. Možeš uvući list papira i ostaviti ga neko vreme pa ćeš videti da li curi antifriz.

Molim te da napišeš neki kontakt tog momka u Novom Sadu koji poravlja te kvarove sa airbagom tj. špulnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8376

Bugarski servis u Cvijicevoj u NS-u, Srdjan 0637781417

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8376

bio u servisu kod gorana u zemunu, kada sam pomerao volan snop kablova koji ide prema gore je pomerio kontaktna perca od switcha air bag -a i razmrdao ih.

nesa otvorio popravio kontakte i vratio nazad plus reset .

cirka 25 minuta

castio majstore

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bugarski servis u Cvijicevoj u NS-u, Srdjan 0637781417

pozdrav

Srdjan takodje radi i klime i nalazi se u Karadjordjevoj 26 u koju se ulazi iz Jovana Cvijica. Ako ne gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam odvezao Mareu na pranje u perionicu, kada sam upalio auto i krenuo lampica za Air Bag je ostala upaljena. Mislio sam da ce se ugasiti kad se auto malo prosusi, medjutim prosao je ceo dan i lampica se ne gasi. Da li je mozda slucajnost sto se to desilo posle pranja? Ima li neko nekakvu ideju sta bi mogao biti problem?

Mozda su slucajno usisivacem pomerili ili iscupali neki konektor ispod sedista, koje su boje konektori za Airbag-ove? Podsecam imam Bagove i u sedistima.

Unapred zahvalan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je to.

Na nekim autima se to zna desiti samo kada se sediste pomera sto je mozda i kod tebe slucaj.

Konektori i kablovi od airbaga su kod mene zute boje,trebalo bi da je isto.

Samo cak i ako nadjes da je nesto iscupano lampica se nece ugasiti dok se greska ne pobrise na dijagnostici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to znam za brisanje greske. Pregledacu sutra kablove, pa cu da vozim kod ortaka na komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, buđavi kablovi...to se i meni dešava redovno. :crazy:

Prvo je počelo sa suvozačevim, a sad i sa vozačevim sedištem. Kablovi se uzjbu kad god se sedište pomeri, napred ili nazad - samo kada je kontak uključen. Verovatno i to 99% da je kabal, odnosno priključak žute boje, izgubio svoje svojstvo da bude na mestu pa ga verovatno treba pričvrstiti sa nekom trakom ili sličnim.

Dijagnostika će ti pokazivati levi ili desni bočni air-bag, sistem ga je memorisao, a dijagnostika briše. Tebi se pojavila greška zato što je neko sa usisivačem drmnuo džek i to je to. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

 

Prilikom vađenja instrument table dao sam kontakt pre nego što sam tablu prikačio nazad i sada mi svetli lampica za Airbag. Prikačio sam automobil na OBD , ali računar ne prijavljuje nikakvu grešku pa samim tim ni lampicu ne mogu da ugasim.

Da li neko možda ima ideju šta može da bude problem?

 

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj klemu da skines na jedno 10-ak sekundi. Kod mene je pomoglo (nije vise svetlela), a imao sam isti problem samo na Fiat Puntu mk2a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam isti problem samo sto je meni supruga okrenula kljuc da slusa muziku dok je tabla bila skinuta problem sam resio tako sto se ne obazirem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskopčaj konektor za vaz. jastuk, upali auto. Ostaće greška jer će centrala airbaga tada da vidi kako nema signal. 

Onda poveži dijagnostiku i izbriši grešku. Trebalo bi da uspe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav , samo da javim da je sam rešio problem. Automobil je nakačen na profesionalnu diagnostiku i obrisana je greška. Standardni (kineski) OBD-ovi nisu mogli da registuju grešku jer ''vide'' samo ''kanal'' koji čita ECU , postoje posebni ''kanali'' za naprimer ABS , AIRBAG i slično.   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo skidao sam instrument tablu da zamenim pregorele sijalice u istoj ali sam ne paznjom izgleda ubo onu ubodnu sijalicu drugacije i pregorela je u sekundi kad sam probao poziciju,ali se i tada pojavila ona lampica na tabli skroz desno sa pojasom i airbagom koja se inace gasi sada kad dam kontakt ugasi se na sekund i posle stalno svetli dok je auto upaljen.

Pitanje je da li je moguce da sam sprzio neki osiguurac (od airbaga,ako ga ima) i gde se to nalazi?

Hvala na pomoci unapred mislim ako neko zna gde stoji tacno,jer sa leve strane ispod volana nije.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam,a sad i tesko da cu moci dok ne prodje ovaj kijamet,jer nemam garazu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skidao instrument tablu, nakon vracanja mi se upalila lampica od air baga i ne gasi se... ne znam kako to da odklonim..? a lampica od ABS-a mi se upalila isto tako ali postoji nesto iza, slicno kao sijalica, sto, kad se stavi na mesto gde pise ABS, lampica se ugasi, a kad se izvadi, lampica se upali... to sam isto probao i sa lampicom od air baga i ponasa se isto... stim sto je to bilo na mestu za abs a za air bag nije bilo... nemam slike i cini mi se da bas nisam ni najbolje objasnio... :(:p brava 1.6 16V '98

Edited by peki_92

Share this post


Link to post
Share on other sites

 pri voznji palo mi se i gasi lampica od airbag i to kad naletim na neku rupu ili pri voznji po neravnom putu a i kad lagano udarim po kontrolnom tabli ili se upali ili ugasi lampica. Pregledao sam sve kontakte na vazdusnim jastucima koja imam 4 i ocistio kontakte. na dijagnostici nema nista od greska? ovo me strano iritira i nisam pametan sta vise uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam probel sa airbegom, sija mi lampica u tabli, bio sam kod pa majstora i kazu mi da je neispravna centrala ne mogu da udju sa kompom u nju, jedno pet centrala sam zamenio i uvek isto, ako je neko imamo iskustva sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...