Jump to content
FAS Goran
Guest 8376

Fiat Bravo JTD / Marea 2.0 / 1.9 JTD / Marengo - lampica airbag

Recommended Posts

Moguce da su "crkli" senzori u sedistima. Navescu primer kod mene. Sija lampica vec dve godine. Obrisem gresku, ne sija. Sedne neko na suvozacevo sediste - ponovo sija.

Mozda su negde kontakti u pitanju. Centrala nije problem, sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to kod mene, meni ne moze ni da se obrise greska, kazu da ne mogu da udju sa komp, u centralu airbega , jel je moguce da program neodgovra 


Nije meni zbog te lampice,nego zelim da mi airbeg odradi kad zatreba,a ne daj boze da mi zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni sija, na dijagnostici pokazao suvozačev zatezač pojasa i neku grešku na kompu od airbaga. Ali nisam ništa menjao, vozim tako. Može biti da su špulne u zatezaču pojasa ispucane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea Td sija mi lampica za jastuk. Majstor Ivan kaze da ne moze uci u centralu preko dijagnostike... Gde se nalazi ta centrala i sta bi mogao biti problem?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje godiste je Marea, i da li ima obd?
Ako nema veoma moguce da za pristup airbag-u mu treba nastavak sa 3 pina, a dzek od centrale se nalazi ili iznad ili ispod suvozaceve kasete, kad otvoris kasetu gore na njenom vrhu imaju neka vratanca, ili iza njih je dzek ili ispod kasete kad se skine tapacir koji stoji odozdo na kaseti, vise se ne secam tacno.... kabal je zute boje.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je '98.. i da treba mu 3 pina...al covek fiat samo radi pa zna... Hvala pogledacu bas gde je :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao i sve izgleda ok... Cisti kontakti...zbunjivalo me sto se lampica ugasi na par sekundi kad upalim auto... U svakom slucaju hvala na pomoci :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na Fiat Marei 1,9 jtd, menjao sam instrument tablu (kilometar sat, obrtaji, temperaturu gorivo) i akumulator, od zamene počela je da mi gori sijalica za air bag, konsultovao se sa nekim, kazu otkači klemu da se resetuje komp, radio to i ništa, Sta predlazete

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 26.7.2015. at 9:14 PM, Martin said:

Moguce da su "crkli" senzori u sedistima. Navescu primer kod mene. Sija lampica vec dve godine. Obrisem gresku, ne sija. Sedne neko na suvozacevo sediste - ponovo sija.

Mozda su negde kontakti u pitanju. Centrala nije problem, sigurno. emoji106.png

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš bezveze, nije sijala sve dok nisam zamenio tablu i akumulator. Jutros sam primetio da nepali lampicu za grejač cod kljuć i žuta kantica, juce je to palilo.

Idem u subotu kod majstora pa ce a vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre tri dana na komandnoj tabli mi se ukljucila lampica airbega i ne gasi se. U cemu je problem, i da li bez rizika (da se ne aktivira) moze da se vozi auto. Inace nisam rekao radi se o Fiatu marengo

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tacija

 

Hoce to da se desi i posle pranja auta iznutra to jest pomeranja sedista pa se izgubi kontakt sa senzorom u sedistu ako Marengo ima taj senzor,poglledaj ispod sedista ima li kakvih kablova da ulaze.

Takodje kod Brava je znao biti problem da kada procuri mali hladnjak direktno kapa po kompjuteru airbaga koji je ispod  i skuri ga sto bi komsije rekle :)

A nece da se aktivira,kad gori lampica znaci da airbag sistem ima neki problem i deaktiviran je.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...